Sayfa 20/543 İlkİlk ... 1018192021223070120520 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 153 - 160 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Daha önce saat 11:30 da giriliyordu fon değeri ve değişmiyordu.
    Son 2 gündür oluyor bu olaylar.
    Mantıken alış satış saatleri bitmeden fiyatın belli olmasıdır. Bu duruma göre alış satış kararı verilebilsin.
    Saat 14:00 ten sonra fiyat değişimi ilk kez görüyorum. Yüzlerce fon var saat 12'ye kadar giriliyor oranlar.
    Fon içerisindeki bütün ensturumanlar 2 gündür artı iken eksi getirmesi çok çok düşük ihtimal.
    Bana artık hiç güven vermiyor. Yarın fiyatına bakmadan satışı yazacağım. Zaten fiyatı 4-5 kez değiştiriyorlar bakmanında anlamı yok.
    katılıyorum. Ama satmakta mesele olacak. Hangi fiyattan hesaba geçeçek? Ben de farklı bankalarda , farklı fiyatlar görünüyor hala.

Alıntı Originally Posted by sturk16 Yazıyı Oku
    katılıyorum. Ama satmakta mesele olacak. Hangi fiyattan hesaba geçeçek? Ben de farklı bankalarda , farklı fiyatlar görünüyor hala.
    Konuyla ilgili sabah mail attım istanbul portföy'e cevap dahi yazmadılar.
    Umurlarında değil.
    Daha önce Ak portföy'e AFT ile ilgili bir mail atmıştım 2 saate geri dönüş maili atmışlardı.
    Kurumsallık farkı.

3.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Konuyla ilgili sabah mail attım istanbul portföy'e cevap dahi yazmadılar.
    Umurlarında değil.
    Daha önce Ak portföy'e AFT ile ilgili bir mail atmıştım 2 saate geri dönüş maili atmışlardı.
    Kurumsallık farkı.
    bunların kurumsallıkla alakaları yok. Teknik birime ulaşamıyorsun. Ben aradım Müge isminde bir bayana yönlendirdiler. Diyor ki , bugün cıkar yarın iner. aylık bakın falan filan. wow inanılmaz bir bilgi paylaşımı. Neden diyorum bu fon fiyatı değişiyor, olur böyle seyler arada diyor. Teknik biri yok mu fon yöneten diyorum sorsam. Aynı seyi soyler diyor. Ya sabır ya sabır dedirtiyor insana.

4. Son rapora göre IRF içinde 71 tane farklı fon var.
    71 fonu hesaplamak zor oluyor demekki.

Ayrıca viop'ta terste kalmışta olabilirler.

5. TL mevduat faizi %55'e kadar çıkmış.
    Az da çıkarsa borsa için sıkıntı yaratabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TL mevduat faizi %55'e kadar çıkmış.
    Az da çıkarsa borsa için sıkıntı yaratabilir.
    %55 kim veriyormuşki. banka mevduatı borçlanma araçları fonlarını geçmişmi yani? günlük getiri bazında mevduat karşılığı en iyi olan %49 NZH. hele eskiden beridir banka mevduatıyla bire bir aynı giden PPZ bile %35. gerçi mk oranını ordaki günlük getiriyi 365 ile çarparak buluyorum ya onu da doğru hesaplıyorsam tabi: )

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    %55 kim veriyormuşki. banka mevduatı borçlanma araçları fonlarını geçmişmi yani? günlük getiri bazında mevduat karşılığı en iyi olan %49 NZH. hele eskiden beridir banka mevduatıyla bire bir aynı giden PPZ bile %35. gerçi mk oranını ordaki günlük getiriyi 365 ile çarparak buluyorum ya onu da doğru hesaplıyorsam tabi: )
    Finansbank 3 aylığa %55 teklif etmiş.
    KKM dönüşlerin de böyle yüksek oranlar teklif ediliyormuş.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Benim bankamda TEFAS kendi bankam olmayan küçük portföy şirketlerinin Para Piyasası fonu işlemleri genelde 15:45 te tamamlanıyor. Bu normal bir durum mu? Gecikme bankadan mı yoksa portföy şirketlerinden mi yoksa Takasbank tan mı sizce? Yoksa para piyasası fonlarının normali mi böyle?

Sizin tecrübeleriniz nasıl?
    ben para piyasası fonu olarak PPZ yi tercih ediyordum. Alım satım saat 3 ten sonra tamamlanıyordu. Tam saatine hiç dikkat etmedim. Sonra getirisi biraz daha düşük olsa da garantiyi kullandığım için garantinin PPF sine geçtim. Alım satım hemen gerçekleşiyor, beklemiyorum.

Sayfa 20/543 İlkİlk ... 1018192021223070120520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •