Sayfa 102/555 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 4437 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    kardeşim bu emtialara türev ile oynuyorlar. 3-5 şirketin elinde bu emtialar. Üretim maliyeti de 1300$ altının. Dolaşımda olan altın %90 sa yeni çıkarılan altın %10. Kullanım alanı sınırlı altın ile gümüşün

Bence en önemli metallerden biri Uranyum.

Düştükçe alın. Yahu böyle mantık mı olur.

Karşılığı olmayan tek para(!) Bitcoindir
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Artık altın da, gümüş te hatta tüm emtia da sınırsız
    Dijital altın, gümüş, platin vs vs
    Tek tıkla satılıyor, alınıyor. Fiziki karşılığı olduğunu da sanmıyorum.
    A bankası tek tıkla altın satıyor, nerede bunun fiziki karşılığı , yok.
    O sebeple artık arz da sınırsız.
    Bitcon bile sınırlıyken dijital emtia sınırısız, al alabildiğin kadar.
    Maliyet ne. SIFIR.
    Fiyatlamalarında bunun da etkisi büyük.
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hocam yerli ve yabancı sözde uzmanların laflarıyla strateji kuruyorsun ve kesinlikle yanlış yapıyorsun. sadece yabancı borsalara pahalı demen bile ele veriyor. bu adamlar tam altı senedir her yıl banka tahminimiz yıl sonu 3000 usd diyor. bu işlerde yeni olduğun belli bu şarlatanlara asla inanma. hele bizim bloombergi yarım saat bile izlersen mahvolduğunun resmidir. ben 23 yıllık uzaktan, 5 yıllık yakından takibimle bunların direk kötü niyetli olduğuna ve kendileri ters pozsiyon olarak dünyayı söğüşlemeye çalıştığına artık kesinlikle eminim. çünkü bu kadar saçmasapan terste kalan tahminler yapmaz uzman dediğin adam.
    Dinlediği 1. Numaralı adam Ramazan Kurtoğlu )))
    Kendince büyük oyunu görmüş insanları uyarmaya çalışıyor. Bir nevi ruhani tatmin

Bloombergdeki adamların işi milleti terste bırakmak. Yoksa patronları nasıl para kazanacak?

2. Bu Amerikan ETF leri de b.k gibi yahu.

2023
    S&P 500 Equal Weight ETF $RSP: -3%
    S&P Small Cap ETF $IJR: -6%

3. Keşke petrol gibi hemen uranyum alabileceğim bir fon olsa da alsam. Alması da zor. Satması ayrı bir zor( vergi)

Eylülden beri müthiş kazandırdı ($%50) ve hala çok ucuz

4. "Bitcoin kumar parasıdır"

W. Buffett

5. bu HDA istatistiksel arbitraj fonu gayet istikrarlı devam ediyor 19 günde %3,9a gelmiş sadece 1 gün eksi yaparak gidiyor.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    bu HDA istatistiksel arbitraj fonu gayet istikrarlı devam ediyor 19 günde %3,9a gelmiş sadece 1 gün eksi yaparak gidiyor.
    bir zaman sonra fondaki mangır büyüdüğünde ne olacak, aynı iztikrar içün ya fönü yeni alıma kapatırlar ya da ??? ya da yı bilmiyorum ? ayriyetten istatissstiksisel aranjman fonlarında bir kaç gün negatif getiriler olur , doğası gerei fiyat anomalileri sebebi ile... sonrasıya düzelir.. fakat işte
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    "Bitcoin kumar parasıdır"

W. Buffett
    valla ali perşembe paranızın onda biriyle alın tavsiyesi veriyor: ) ben geçen yıl iyice dip yapınca aldım. %30 kar ettim faize ancak yetişti ama bu yıl ve önümüzdeki yıllar 10x beklentim var. tabiki bazı ahmaklar gibi ev araba satıp tüm paranı gömmeyeceksin. zaten bu ayarsızlıkla bu tipler nasıl büyük paralar kazanıyor hayret. ilk denemede şansları iyi gitmiş olabilir, ama istatistiki olarak aşırı risk alanlar uzun vadede herşeyini kaybeder. bunla ilgili 30 yıllık bir deney vardı.

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    bir zaman sonra fondaki mangır büyüdüğünde ne olacak, aynı iztikrar içün ya fönü yeni alıma kapatırlar ya da ??? ya da yı bilmiyorum ? ayriyetten istatissstiksisel aranjman fonlarında bir kaç gün negatif getiriler olur , doğası gerei fiyat anomalileri sebebi ile... sonrasıya düzelir.. fakat işte
    Aynen katılıyorum tabi. Günlük olarak fiyatlar anomali olup da fazla yaklaşıp kapanırsa o günler için fon mecburen zarar etmiş gibi görünebilir ama sonuçta vade sonlarında hep toparlar.
    Bu arada doluluk konusunda HDK fonunu örnek aldım. Aynı temada bir kaç aylık bir fon. İçerideki rakam HDA'dan çok daha az. Getirisi de tertemiz.
    HDA çok dolarsa ona geçeriz

Sayfa 102/555 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •