Sayfa 103/555 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    yaptığım hesaba göre saat tam 17.00 fiyatını baz alıyor orası kesinleşti. eğer bugün eksi yapmasa bile yarına +1 kar beklerim. bu akşamki fed kararı önemli onu görmeden satmayın.
    0.29 Maliyet orayı gördüğüm anda si....AK portföyü...Basıp çıkacam...Bu şerefli aile çocukları paramızı hiç ediyorlar...

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    0.29 Maliyet orayı gördüğüm anda si....AK portföyü...Basıp çıkacam...Bu şerefli aile çocukları paramızı hiç ediyorlar...
    zirveden alır dipten satarım diyorsun: ) bu forumun ana özelliği odur zaten: ) dibi bilemezsin tabi nasdaq 11500'e gidebilir, bist 6000'e gidebilir ama (tepeden mallanmış biri için konuşuyorum) ikisi de artık zarar kesiyim denecek yeri çoktan geçti..yeni ve ciddi olaylar patlaması lazım stop olmak için artık bu zamana kadar zarar ettiysen. kar potansiyeli oluştu ikisinde de, satarsın güzel bir haber gelirse can yakarlar. ha ben burdan direk bist hisse almam ama değişken almak isteyene uygun rpd gibi. nasdaq almak isteyen içinse tam alım yeri.(stoplu)
    Son düzenleme : friendly_1980; 01-11-2023 saat: 14:18.

Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum tabi. Günlük olarak fiyatlar anomali olup da fazla yaklaşıp kapanırsa o günler için fon mecburen zarar etmiş gibi görünebilir ama sonuçta vade sonlarında hep toparlar.
    Bu arada doluluk konusunda HDK fonunu örnek aldım. Aynı temada bir kaç aylık bir fon. İçerideki rakam HDA'dan çok daha az. Getirisi de tertemiz.
    HDA çok dolarsa ona geçeriz
    Ben iki fonuda aldım 1 hafta önce.
    HDA nın içerisindeki rakamın büyük olması yönetim ücretinden kaynaklı.
    HDA yönetim ücreti yıllık %3,50 , HDK ücreti %5
    Getiriler de günlük fark olabiliyor ancak totalde yakın getirileri.

4. Amerikadan ille de hisse almak isteyenler Google grafiğine bir baksın. 100$ e yaklaştıkça alım yapılabilir. Ben öyle planlıyorum kendi adıma.

Kalkan mala oturmayın. Apple Microsoft NVIDIA vb kağıtlar çok yüksek, onları düşünmem kendi adıma.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikadan ille de hisse almak isteyenler Google grafiğine bir baksın. 100$ e yaklaştıkça alım yapılabilir. Ben öyle planlıyorum kendi adıma.

Kalkan mala oturmayın. Apple Microsoft NVIDIA vb kağıtlar çok yüksek, onları düşünmem kendi adıma.
    valla hisse hisse bilmem, amatörlerin hisse işini kotarabileceğine de inanmam. burda daha çok fon ve dolayısıyla endeksler konuşuluyor ve eğer birisi abd tarihinin en yüksek enflasyonunda 2 sene önceki zirvenin bile %25 altında kalmış nasdaq için çok primli-şişkin falan diyorsa o kişi ya dipten alım için milleti kandırmaya çalışan bir milyarder kodamandır, ya da borsanın b'sinden anlamayan bir acemidir.

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    valla hisse hisse bilmem, amatörlerin hisse işini kotarabileceğine de inanmam. burda daha çok fon ve dolayısıyla endeksler konuşuluyor ve eğer birisi abd tarihinin en yüksek enflasyonunda 2 sene önceki zirvenin bile %25 altında kalmış nasdaq için çok primli-şişkin falan diyorsa o kişi ya dipten alım için milleti kandırmaya çalışan bir milyarder kodamandır, ya da borsanın b'sinden anlamayan bir acemidir.
    S&P500 için hangi fonu önerirsiniz?

Vergi işlerinden canım yandı. Bu Amerika tarafında en iyi fon nedir?

7.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    S&P500 için hangi fonu önerirsiniz?

Vergi işlerinden canım yandı. Bu Amerika tarafında en iyi fon nedir?
    zaten ful sp500 olan bir tek AFA var.

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    zaten ful sp500 olan bir tek AFA var.
    AFA -1.44
    S&P 500 +0.30 haftalık

Bu nasıl oluyor?

Sayfa 103/555 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız