Sayfa 266/543 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon
Arama sonucu : 4343 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    tabi canım kafanı bozanı, eleştiri yapmayı bilmeyip laf sokmaya çalışanları engelle geç en güzeli, ne diye böyleleri yüzünden bırakıp gideceksin, şurada bilgi paylaşan kaç kişi kaldı zaten.

Bes için biraz geç kaldım ama girsem mi diye düşünmeye başladım, en iyi yanı da devlet katkısı. Bugün aklımdan geçti aslında fazla olmasa da elimdeki yabancı fonları satsam mı diye, bunların faiz düşürmeleri gecikecek herhalde yerimizde sayıp duruyoruz. Bist fonları da fazla değil ama 8 binin altına inecek gibi görünüyor satıp hem fonları değiştireyim hem oralardan tekrar alırım diye düşünüyorum.
    ya valör dönüşü bile tekrar alınabilir ama haber akışı o yükselişi vadetmeli yani..ben o havayı hissedemiyorum şu an. israil her an misilleme yapabilir, abd de katılırsa nolacak? bence hava şu an %50 malda olmaya uygun ama iran savaşı başlarsa ful çıkmak lazım.

bes'de ayda 6 bin lira koyarsan devlet de üstüne 2 bin lira koyuyor, başlarda harika, her ay %30 kazanıyorsun, da para büyüdüğünde misal önümüzdeki yıllarda 500 bin lira olduğunda sen yine en fazla ayda 6 bin lira yatırabildiğin için 2 bin lira devlet katkısının anlamı kalmıyor. para o boyuta ulaşınca portföyü düzgün yönetme yükü yine senin sırtında.

2. acil petrol almam lazım fonlar t3 daha hızlı bir şekilde nasil alabilirim

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    acil petrol almam lazım fonlar t3 daha hızlı bir şekilde nasil alabilirim
    acilse , yerli forex firmasında demo hesap oluşturur en az 50 işlem açar kaparsın, sonra firmaya en az 50 bin TL uçurursun ... oradan CFD sini alırsın ( brent veya wti )

ya da yurtdışı future işlem yapan yerli aracı kurumdan future kontratı margarinlersin .
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
    yalnız eğer şayet şuyet WTI kontratı alırsan, fiziki teslimata dayalıdır. vade sonundan önce kapatman gerekir . kapatmazsan ayvayı yersin. fiziki olarak depolanır o kontrat senin adına... depolama bedeli tahsil ederler, borçlu çıkarsın... klasik brent kontratı fiziki teslimata dayalı değildir. gerçi farklı brent kontratları var, iyicene neyi aldığını sorgulayıp teyit etmen gerekir. şakaya gelmez.

forex'den wti alırsan, zaten CFD sini alıyorsun orada fiziki teslimat yok çünkü türevin türevi zaten...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Teşekkür ederim

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim
    sen teşekkürü et gele hele, içini fikirle doldururuz... taksi senin mi bari ? bu kış günü ... 25 yıl çeyrek asır eder... söyle ona ...

7.  Alıntı Originally Posted by mogola Yazıyı Oku
    acil petrol almam lazım fonlar t3 daha hızlı bir şekilde nasil alabilirim
    varant alabilirsin bistin açık olduğu saatlerde. 24 saat al-sat için forex hesabı açtırman lazım.

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Bir bilgiye ihtiyacım var, PPF ile ilgili. Bu fonlar gün içinde kendim bankamdan yine kendi bankamınPPF fonunu anında alıp satabiliyorum. Kendi bankamdan (HSBC) yatırım menüsünden TEFAS PPF fonlarından alış ve satış valörü 0 olan PPF fonunu alsam hemen işleme girip o gün almış ve o akşam kazanmaya başlıyor muyum? gün kaybı oluyor mu?

Sayfa 266/543 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •