Sayfa 163/552 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 4409 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Y.Kredi portföy fonları genel anlamda hep rakiplerinin gerisinde kalıyor.
    Bahsettiğiniz YUB mesela son 3 aylık getirisi %3 (berbat)
    Diğer hisse fonlara bakınız son 3 ay getirisi %20-30-40 lar havada uçuşuyor.
    Anladım hocam teşekkürler ne alsam bilemiyorum hisse alıp kendim mi takip etsem fon mu alsam değişken hisse fonu bulsam güzel yönetilen süper olur

2. Hisse senedi fonları arasında ec2 yi beğeniyorum. Düşüşte daha sağlam duruyor. Getirileri de tatmin edici.

3.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Para piyasası fonlarına alternatif olarak getirisi daha iyi borçlanma araçları fonları var.
    A1 portföy BBF fonu var. Yeni bir fon ama getirisi iyi gidiyor diğerlerine göre.
    Dün %0,133 getiri vardı, bugün %0,166 getiri var.
    Aylık %5 i rahat geçer gibi görünüyor.
    Tek kötü yanı 2 gün satış valörü olması.
    Teşekkürler sizin sayenizde haberim oldu. Inceledim hisse senedi olarak vkgyo var cüzi miktarda

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    şeytanlık yapıp binde 1 oranında da olsa hisse eklemişler ki valörden de kazanalım diye..
    mesela hisse taşıyan delişmen fonlar falanda da valör t artı bir olabiliyor... pelki t artı iki yaparak , fönün volatilitesini azaltmayı amaçlamış olabilirler ... baki'ye sormak lazım o bakar mı bu işlere
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    mesela hisse taşıyan delişmen fonlar falanda da valör t artı bir olabiliyor... pelki t artı iki yaparak , fönün volatilitesini azaltmayı amaçlamış olabilirler ... baki'ye sormak lazım o bakar mı bu işlere
    borçlanma aracı fonuna binde bir oranında hisse koysan ne yazar, fonun elindeki hisseler her gün %5 gitse etkisini bile hissedemezsin..

sırf bu miktar hisse için mevzuat gereği valör 2 güne çıkıyor..

6. Hisse senedi taşıyor diye 2 gün valör şartı yok. EIB EIC gibi fonların 1 gün satış valörü var.

7. Hisse içeren borçlanma araçları fonları baya eskidir.
    Örneğin buranın eskilerinin bildiği ve o zamanlar ara sıra alıp sattığımız TPF böyle.

Borçlanma aracı fonuna hisse koymak hissenin getireceği artı katkı ile diğer borçlanma araçları fonlarının önüne geçmesini sağlıyor. Tabi tersi de olup eksi yazdıkları da var.

TPF'de hala hisse var, hatta baya var.
    Valör ise T+1

İçeriğe bakmadım ,borçlanma tahvil faizlerinemi acaba ?

Sayfa 163/552 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •