Sayfa 358/550 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon
Arama sonucu : 4400 madde; 2,857 - 2,864 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Portföy bileşenlerini incelediğimde aşırı miktarda F_XU0300224 long gözüküyor. Aynı kontratın short ayağı long ayağına göre ciddi derecede düşük. Bence zarar yazılan kısım burası.
    Evet gerçekten de endeks long-short farkı dediğiniz gibi.
    Ama o zaman da Şubat başından beri benzer oranlarda artı yazması gerekirdi, orda da problem var

Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Kurumsal yatırım şirketlerine örnek verebilir misiniz?
    Banka portföy şirketlerinden bahsediyorum.
    Garanti portföy, iş portföy, y.kredi portföy, hsbc portföy, ak portföy, deniz portföy, Qnb portföy vs.

Bankalar kurumsaldır. Marka değerlerine leke sürmek istemezler. Diğerleri çakallık peşinde.

3.  Alıntı Originally Posted by AmigoOrhan Yazıyı Oku
    Portföy bileşenlerini incelediğimde aşırı miktarda F_XU0300224 long gözüküyor. Aynı kontratın short ayağı long ayağına göre ciddi derecede düşük. Bence zarar yazılan kısım burası.
    Endeks long açmış olsalardı cuma günü ve pazartesi günü fon negatif olmazdı. Başka bir şeyler dönüyor ama açıklama da gelmiyor?

4.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Endeks long açmış olsalardı cuma günü ve pazartesi günü fon negatif olmazdı. Başka bir şeyler dönüyor ama açıklama da gelmiyor?
    Analiz yapabildiğimiz kısım 1 Şubat 2024 verileri. Aradan 2 hafta geçti ve bu iki haftalık sürede ne alındı ne satıldı görme şansımız yok maalesef. Bence de ters giden birşeyler var.

5. Kabaca Hesap yaptım;
    Spot + Viop long = 1.95 milyar
    Short = 1.6 milyar

Fon kabaca +350 milyon gibi endeks longda fazlası var. Endeks -%2 yaptı; 7 milyon TL zarar yazar. 2 milyarlık fonda %0,35 zarar yazdırır. Buradan olmaz, geçelim.

Başka şeyler dönüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    Bilmiyorsunuz. Hatta bugünün konusunun ne olduğunu da bilmiyorsunuz.
    Arbitraj fonu iki gün -0,20 -0,30 gitti diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Bilmiyorsunuz, bilmediğinizi de kabul etmiyorsunuz belli ki.

Bugün olan şey bambaşka bir şey, ciddi bir hata ya da ciddi bir kötü niyet var. Söylenen temanın dışına çıkılması gibi kabul edilemez bir durum var, henüz bilemiyoruz. Lütfen insanlar kızgınken çıkıp, yanlış argümanlarla "ben demiştim" yapmayın.
    Tamam ben dememiştim.
    Yorumlarım ve yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendime not: İt olma beyefendi ol ki ardından iyi ansınlar.

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    İsmi havalı olan artistik fonların çoğu tıraş. Yok arbitraj Yok tematik Yok Aşırı Değişken Yok Algoritmik Yok Yapay Zeka Yok Robotik Yok İstatistksel Yok bilmemne. Tipik pazarlama faaliyetleri.
    Katılıyorum, bunlardan %5ten fazla alınmaz, o da macera lazım deniyorsa

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Düzelir , biraz sallanır ama , artık Fed - faiz döngüsünü fiyatladigini pek sanmıyorum
    güzel tahmin vadeliler iyi gidiyor. faiz indirimlerinin resmen başlamasını bekleyenleri pişman edecek gibi. beklenti gerçekleşince düzeltme yapar durumu da zor bunda, faiz düşüyor sonuçta. uzun vade düşünen bir amerikalı buralardan almak zorunda gibi. hazır hala 2 yıl önceki seviyedeyken..

Sayfa 358/550 İlkİlk ... 258308348356357358359360368408458 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •