Sayfa 458/543 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    çok ilginç dün çeşit olsun diye bir miktar ggk için emir vermiştim, baktım ons çıkıyor yüksekten alınacak diyordum, halbuki şimdi baktım -3,37 görünüyor, bu kadar düşecek ne sebep var, böyle altın fonları mı olur ben de anlayamadım.
    altın fonları, bist kıymetli madenler ve taşlar piyasasında saat 16 itibarıyla oluşan ortalama onz fiyatı ve merkezin 15,30 döviz kuru bağlamında hesaplanıyor. buraya kadar güzel ama asıl iş bundan sonra başlıyor. çok kıymetli ve de sevgili ekonomi yönetimimiz altın ithalatına kısıtlama getirince fiziksel altın ihtiyacı olanlar, büyük çaplı altın alım satımlarını bist kıymetli madenler piyasasında yaptıklarından, acil altın ihtiyacı olanlar yüksek onz makaslarıyla alım yapmak zorunda kalabiliyormuş. çok yükseliş olunca da olası realizasyon da sert oluyormuş. onz 2030 dolar civarı bir haftadır. kıymetli madenlerde dünkü ilân edilen onz fiyat 2056 dolarken bu günkü fiyat 2109 dolar. yarına yüzde 2 buçuk civarı yükseliş olacak. ama bunu nereden bileceğiz sorun burada. bir arkadaş nadir dövizin altın kg fiyatına göre onz hesabı yapıp tahmin edebiliriz demişti ama oradaki fiyatla uzaktan yakından alâka yok. kafasına göre bir gün yüzde 2 3 yükseliyor, bazan da düşük onz ilân edilince aynı şekilde düşüyor. aylık getiriye baksan mevduğata yakın gidiyor. tam bir serseri mayın olmuş altın fonları. kısa vadeli alımsatımlarda sürpriz şekilde güldürebilir veya ciddi zarar yazabilir

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    altın fonları, bist kıymetli madenler ve taşlar piyasasında saat 16 itibarıyla oluşan ortalama onz fiyatı ve merkezin 15,30 döviz kuru bağlamında hesaplanıyor. buraya kadar güzel ama asıl iş bundan sonra başlıyor. çok kıymetli ve de sevgili ekonomi yönetimimiz altın ithalatına kısıtlama getirince fiziksel altın ihtiyacı olanlar, büyük çaplı altın alım satımlarını bist kıymetli madenler piyasasında yaptıklarından, acil altın ihtiyacı olanlar yüksek onz makaslarıyla alım yapmak zorunda kalabiliyormuş. çok yükseliş olunca da olası realizasyon da sert oluyormuş. onz 2030 dolar civarı bir haftadır. kıymetli madenlerde dünkü ilân edilen onz fiyat 2056 dolarken bu günkü fiyat 2109 dolar. yarına yüzde 2 buçuk civarı yükseliş olacak. ama bunu nereden bileceğiz sorun burada. bir arkadaş nadir dövizin altın kg fiyatına göre onz hesabı yapıp tahmin edebiliriz demişti ama oradaki fiyatla uzaktan yakından alâka yok. kafasına göre bir gün yüzde 2 3 yükseliyor, bazan da düşük onz ilân edilince aynı şekilde düşüyor. aylık getiriye baksan mevduğata yakın gidiyor. tam bir serseri mayın olmuş altın fonları. kısa vadeli alımsatımlarda sürpriz şekilde güldürebilir veya ciddi zarar yazabilir
    anlaşılan bu fonlar oldukça karışık ve riskli hale gelmiş eskiden böyle değildi veya bazıları bu şekilde olmuş, en iyisi borsa ekranından almak veya kıymetli madenlere hiç bulaşmamak herhalde, nereye demir atacağımızı da şaşırdık ppf de duran para gözüme batıyor.

Dostum buraya gelebilir sin

Serbest yatirim fonlari
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=50332

Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Zp9 benzeri euro fonları 4-5 gündür ufak ufak eksi getiriyor (euro olarak alınan)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Burada serbest fonlari konusuyoruz gelin sizde
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=50332

Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bilmediğimden sorayım dedim.
    Dolar ile alınan fonlar satıldığında yine dolar ilemi hesaba geçmiş oluyor.Yoksa TL ilemi hesaba geçmiş oluyor.
    Birkaç uygun fon ismi verebilirmisiniz?

292 kisi var orda aziz dostuma

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bu arada Trive'nin TVN fonunda tek bir yatırımcı gözüküyor; muhtemelen bir yanlışlık vardır ama o tek yatırımcı da ben olabilirim, çıktığı günden beri Kore Hindistan piyasalarına yatırım yapıyor diye ara ara alıyorum

O tek yatırımcı rakamı doğruysa fon yöneticileri ne düşünüyor acaba çok merak ediyorum. Böyle durumlarda ilgi görmedi deyip kapatıp gidiyorlar mı?

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    292 kisi var orda aziz dostuma
    Evet şimdi düzelmiş

Bazen öyle hatalar oluyor ki, TEFAŞ hakikaten güvenilir mi yoksa yanıltıcı bir yer mi insan şüpheye düşüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    befas altın fonlarında en fazla oranda altın tutan garanti emekliliğin gha sı herhalde. yönetim ücreti de %1 miş. var mı alternatif öneri? iyi akşamlar
    KZL full altın.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    TTE maalesef düşüşte beklenin de üstünde düşerek hayal kırıklığı yarattı. Fakat bir yerde dengeyi bulacaktır.
    Hafta başı satış yaptım orada 14 günde net %19 aldım. Dün % 5düştü. Ama yine alırım..

Sayfa 458/543 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •