Sayfa 100/543 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    IZB fonu aldım pazartesi.(serbest fon sepeti fonu)..saat 13:30 dan önce...

hesabıma perşembe geçecekmiş...merak ettiğim perşembe açıklanacak fiyat nasıl hesaplanıyor...? bilen var mı?

çarşamba günü son veriler ile mi olacak?

izahnameyi okudum ama çözemedim..malum içindeki fonların hepsinin fiyatları başka günler de açıklanıyor filan...kafam karıştı...telfon açtım 2 kere ,telefona cevap veren olmadı....

2.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    izahnameyi okudum ama çözemedim..malum içindeki fonların hepsinin fiyatları başka günler de açıklanıyor filan...kafam karıştı...telfon açtım 2 kere ,telefona cevap veren olmadı....
    Her Çarşamba fiyat hesaplayıp Perşembe günü açıklayacağız demişler. Çarşamba hesaplanan fiyat üzerinden satın almış olacaksınız izahnameye göre.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Uranyum alan bir emtia fonu var mı? Bu seneki performansı mükemmel
    GBZ veya GBC icerisinde vardi. Gecmis ay dagilim raporlarinda.

Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    Sn. Lemon dedigi gibi. Carsamba kapanistan fon fiyatlarini hesaplayacaklar ve Persembe gunu sabah saat 11 - 11:30 gibi Tefas da yayinlayacaklar. Alis veya satis icinde sadece Pazartesi gunleri saat 13 den once emir verebilirsiniz.

Usd mevduat icin veya usd fonlari icin alternatif olabilir mi bilmiyorum. Midas gecelik nemalandirma ozelligi geldi. Euro icin yok diye biliyorum.

Midas sitesinden alinti ; Dolar nemalandırmada azami %6 oranına kadar Midas Menkul Değerler A.Ş. tarafından alınır. %4 dolar nemalandırma oranı ise brüt olarak uygulanır.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Her Çarşamba fiyat hesaplayıp Perşembe günü açıklayacağız demişler. Çarşamba hesaplanan fiyat üzerinden satın almış olacaksınız izahnameye göre.
    teşekkür ederim...ilginiz için...inşallah öyledir...

serbest fon almadan önce izahnameyi okuyup kuralları bilmek gerekiyor...bu ders oldu bize...

5. Amerikan borsasının diğer borsalara göre değeri kaç kat? Bu sürdürülebilr mi? Zannetmiyorum. Kimse artık 10 yıllık ve 30 yıllık FED bonosu almıyor artık. Herkes boşaltıyor. Bir anlamı olmalı. Doları karşılıksız bas, sonra zorla FED bonolarını aldır devri sona erdi.

6.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    GBZ veya GBC icerisinde vardi. Gecmis ay dagilim raporlarinda.

Sn. Lemon dedigi gibi. Carsamba kapanistan fon fiyatlarini hesaplayacaklar ve Persembe gunu sabah saat 11 - 11:30 gibi Tefas da yayinlayacaklar. Alis veya satis icinde sadece Pazartesi gunleri saat 13 den once emir verebilirsiniz.

Usd mevduat icin veya usd fonlari icin alternatif olabilir mi bilmiyorum. Midas gecelik nemalandirma ozelligi geldi. Euro icin yok diye biliyorum.

Midas sitesinden alinti ; Dolar nemalandırmada azami %6 oranına kadar Midas Menkul Değerler A.Ş. tarafından alınır. %4 dolar nemalandırma oranı ise brüt olarak uygulanır.
    ilginiz için teşekkür ederim...perşembe günü buraya yazarım sonucu....izahname bile çok yetersiz bu konuda...

twitterda fonturkey ile mesajlaştım...onun görüşü pazartesi akşamı verileri ile fiyatlanıp perşembe günü o fiyatlardan hesaba geçiş olacağı yönünde..

perşembeyi merakla bekliyor olacağım...

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikan borsasının diğer borsalara göre değeri kaç kat? Bu sürdürülebilr mi? Zannetmiyorum. Kimse artık 10 yıllık ve 30 yıllık FED bonosu almıyor artık. Herkes boşaltıyor. Bir anlamı olmalı. Doları karşılıksız bas, sonra zorla FED bonolarını aldır devri sona erdi.

Amerikan şirketlerinin gücü yadsınamaz. Sadece Apple in değeri tüm Türkiye'deki şirketlerden fazla.

Nvidia Qualcomm çiplerini Dünyada kullanmayan yok. Her evde Amerikan ürünü var. Üstelik hisse senedi almak ABD de milli bir gelenek.

Karşılıksız diye bir şey yok. Karşılığı petrol. Bir de Amerika'nın gücü bu kadar yav. Amerika batsa sen elindeki interneti kullanabileceğini mı sanıyorsun? Yeter bu kadar safsata

Amerika'nın meraklısı değilim ama şu Dünya'da bazı gerçekler var. En güçlü ekonomi ABD En güçlü ordu ABD.

8.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Amerikan şirketlerinin gücü yadsınamaz. Sadece Apple in değeri tüm Türkiye'deki şirketlerden fazla.

Nvidia Qualcomm çiplerini Dünyada kullanmayan yok. Her evde Amerikan ürünü var. Üstelik hisse senedi almak ABD de milli bir gelenek.

Karşılıksız diye bir şey yok. Karşılığı petrol. Bir de Amerika'nın gücü bu kadar yav. Amerika batsa sen elindeki interneti kullanabileceğini mı sanıyorsun? Yeter bu kadar safsata

Amerika'nın meraklısı değilim ama şu Dünya'da bazı gerçekler var. En güçlü ekonomi ABD En güçlü ordu ABD.

Bunun yarısı köpük. FED karşılıksız dolar basıp bu dediğin şirketleri bedava fonladı. Bundan sonra yapamaz. Bu şirketler beleş sınırsız dolar sayesinde ihya oldular. Bundan sonra beleş sınırsız dolar yok artık, görelim boylarının ölçüsünü. Kimse 10 yıllık 30 yıllık FED tahivili almasın, bakalım geçmişte yaptıklarını, artık bundan sonra da yapabilecekler mi? İmkansız.

Bundan sonra yapılabilecek en kötü yatırım elinde uzun vadeli Eurodond bulunduran her türlü fon olacaktır. FED dolar cazibesini kaybettikçe faizi daha da yükseltmek zorunda. Ta ki dolar patlayana kadar.

Türk borsası fonları, Çin borsası fonları, Hindistan borsası fonları, Altın fonları, ve Gümüş fonları bunlardan düştükçe alım yapıp ekleyerek devam etmek iyi bir karma tercih olabilir.

Sayfa 100/543 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •