Sayfa 510/543 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by halu Yazıyı Oku
    merhaba bu ilk gönderimim oluyor galiba ama bu başlığı uzun zamandır takip ediyorum. yorum yapan herkese çok teşekkür ederim, çokca faydalandım. ben de ufak çaplı bir şok yaşadım ama +%0,4942 olarak düzelttiler

Fon Sepeti fonlarının çoğunda, bazen saat 11:00 de, hatta arasıra saat 11:30 da, doğru fiyatlar ancak belli oluyor. Tavsiyem saat 11:45 den sonra bakın, görünen aldatıcı olmasın. Garanti doğru fiyatı görün, boş yere vakit kaybetmeyin. Zaten tam günlerde saat 13:30 a kadar alım satım emri girebildiğiniz için bir buçuk saatiniz var işlem yapmak için.

2. KUVEYT TÜRK PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU yönetim gider kesintisi yıllık %0.3 gözüküyor.
    Bu fonda başka ekstra bir kesinti görmedim.
    Bu fonu bilen kişiler kesintilerle ilgili net bilgiyi paylaşabilir mi?

3. Fon fiyat değil de, fon haber, fon dedikodu gibi bir x profili yapan iyi takipçi kazanır.
    Şu fonda şöyle oldu, yönetime şu girdi bu çıktı, stratejisi şöyle değişti, şu fon yöneticisi şöyle böyle dedi gibi.

4. HDA almışım 26 Aralık 2023 tarihinde 88 gün olmuş taşıyalı. Dönemsel mevduat eşleniği yüzde 21 . Yüzde 40 bile olsa iyiydi dönemsel mevduat eşleniği. Hiç ettiler paraları valla.

Aynı dönem AC5 mevduat eşleniği yüzde 50. IRV mevduat eşleniği ise yüzde 51 e yakın. HDK mevduat eşleniği yüzde 35. Yani HDA benzer rakiplerinin yarısı kadar bile performans gösterememiş. HDK da aynı şekilde. AC5 ve IRV başarılı diyebiliriz.

Mevduat eslenigi hesaplamasi yapmak icin ; https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-dest...atlari-detayli

5. Malum olayların yaşandığı tarihleri hariç tutarsak aslında fon kendinden bekleneni yapmış gibi
    Nedir kendinden beklenen: PPF'den bi tık yüksek getirmek
    BGP ile karşılaştırması aşağıdaki gibi

Eleman hem kendini hem fonu rezil etti, üstelik de insanlarda "arbitraj" kelimesine karşı alerji oluşturdu

11/10/2023~09/02/2024
    HDA--% 60.29
    BGP--% 44.61

16/02/2024~22/03/2024
    HDA--% 52.80
    BGP--% 48.98

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    HDA almışım 26 Aralık 2023 tarihinde 88 gün olmuş taşıyalı. Dönemsel mevduat eşleniği yüzde 21 . Yüzde 40 bile olsa iyiydi dönemsel mevduat eşleniği. Hiç ettiler paraları valla.

Aynı dönem AC5 mevduat eşleniği yüzde 50. IRV mevduat eşleniği ise yüzde 51 e yakın. HDK mevduat eşleniği yüzde 35. Yani HDA benzer rakiplerinin yarısı kadar bile performans gösterememiş. HDK da aynı şekilde. AC5 ve IRV başarılı diyebiliriz.

Mevduat eslenigi hesaplamasi yapmak icin ; https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-dest...atlari-detayli

6. Gerçek beyefendiler her zaman farklıdır. Teşekkürler.

7. Merhabalar
    Döviz olarak alınıp satılabilecek, TL için PPF nasıl ise onun döviz versiyonu, içeriğinde eurobond olmayan (yani düşme riski olmayan) döviz fonu var mıdır acaba? Az getirsin ama getirsin, ne getirirse kardır.
    Tefastan baktım, içlerinde ya eurobond ya da yabancı borsa içeriyorlar. Bulamadım yani.
    Tşk

Sayfa 510/543 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •