Sayfa 511/543 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhabalar
    Döviz olarak alınıp satılabilecek, TL için PPF nasıl ise onun döviz versiyonu, içeriğinde eurobond olmayan (yani düşme riski olmayan) döviz fonu var mıdır acaba? Az getirsin ama getirsin, ne getirirse kardır.
    Tefastan baktım, içlerinde ya eurobond ya da yabancı borsa içeriyorlar. Bulamadım yani.
    Tşk

Asagida olanlara bakilabilir. USD pay icin favorim orta ve uzun vadede KRS. Euro pay icin yabanci hisse bazli fon ihtiyac KRS gibi. Yatirim tavsiyesi degildir.

Euro icin ; DOV , FKE , MJL , EUZ

Dolar icin ; NBZ , DAS , ONS , FBI , AS1

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fon fiyat değil de, fon haber, fon dedikodu gibi bir x profili yapan iyi takipçi kazanır.
    Şu fonda şöyle oldu, yönetime şu girdi bu çıktı, stratejisi şöyle değişti, şu fon yöneticisi şöyle böyle dedi gibi.
    fonturkey var dediklerinin bir kısmını yapan.Artık youtube da konuk konuşmacı olarak aranan adam durumunda.Güzel paylaşımları var.

3.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    fonturkey var dediklerinin bir kısmını yapan.Artık youtube da konuk konuşmacı olarak aranan adam durumunda.Güzel paylaşımları var.
    Evet güzelmiş.Bir zamanlar buralarda yazan biriydi belki de.

4. İŞ portföy IUV 5. serbest döviz fonu USD 6 aylıkta yüzde 4.91 kazandırmış.

Mevduat eşleniği ise yüzde 12.05 ise biz neden yıllık yüzde 3-4-5 DDKKM yi devam ettirelim?

Üstelik fonda istediğin an bozman şansı varken...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    İŞ portföy IUV 5. serbest döviz fonu USD 6 aylıkta yüzde 4.91 kazandırmış.

Mevduat eşleniği ise yüzde 12.05 ise biz neden yıllık yüzde 3-4-5 DDKKM yi devam ettirelim?

Üstelik fonda istediğin an bozman şansı varken...
    içeriğinde ağırlık özel sektör ve kamu dış borçlanmada yani eurobondda. cds ciddi düşerken iyi getirisi olması normal ama şimdiden sonrası riskli olabilir.

6. Seçim öncesi son hafta
    Fonlarla ilgili planlar/hamleleri paylaşabiliriz
    Ben döviz bazlı fonlarda satıp tekrar almayı düşünüyorum, birikmiş stopajı sıfırlamak için
    Vergi filan gelebilir/artabilir, neme lazım(geçmişe dönük işlemez bu tarz şeyler normalde ama bunların işi belli olmaz)
    Son düzenleme : yuji; 25-03-2024 saat: 09:10.

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Seçim öncesi son hafta
    Fonlarla ilgili planlar/hamleleri paylaşabiliriz
    Ben döviz bazlı fonlarda satıp tekrar almayı düşünüyorum, birikmiş stopajı sıfırlamak için
    Vergi filan gelebilir, neme lazım(geçmişe dönük işlemez bu tarz şeyler normalde ama bunların işi belli olmaz)
    2 satır yazıyla stopaj bundan sonra fon satım tarihindeki mevzuata göre kesilir deyip işi bitiriverirler. Herkes de alkışlar.

8. 4 martta fiyatlarını not ettiğim iş iştirekleri, koç iştirekleri ve işleme başladığında not ettiğim sabancı iştireklerini almaya hala elim gitmedi...

Sayfa 511/543 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •