Sayfa 414/548 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon
Arama sonucu : 4380 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Dolar olarak alınan bu tür fonların getirilerini göreceğim bir yer bulamadım, tefas tl. olarak gösteriyor, perşembe dolar dönüşüm var, das alacağım herhalde az da getirse boşta durmasın, dolar bazlı ve eurobond'dan etkilenmeyenlerin getirileri hemen hemen aynı olması gerekiyor.
     Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Tcmb dünkü alış kuru ile evvelki gün alış kuru arasındaki yüzdelik değişimi, bugünkü tefastaki tl yuzde değişimden çıkararak dolar bazlı getiriyi hesaplayabilirsiniz. Hazır olarak ben de bulamadım
    https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-dest...atlari-detayli

Sitesinden fon performans içeriğinden fon kodunun usd olanından getiri oranını görebilirsiniz site biraz ağır çalışmakta ama iş görüyor yine de.

Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

2.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    bu tip fonları dolarla alsanız bile satısta stopaj oderken tl ye cevrilerek odeniyor diye biliyorum

bu durumda mevcut dolarınız azalabilir
    ( cıkıstaki tl karsılıgı - giristeki tl karsılıgı) *%10 stopaj
    Dolar olarak alınıyor.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3. Bütün dünya borsaları kıpkırmızı iken bizimki niye coşuyor fikri olan var mı? Bir haber akışı mı var?

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bütün dünya borsaları kıpkırmızı iken bizimki niye coşuyor fikri olan var mı? Bir haber akışı mı var?
    çok yüksek perdeden atıp tutup ardından isveçe onayı verince sizin ralliyi biraz uzatalım demişler..

5. Finansbankın geçen ay çıkarttığı krv kar payı ödeyen dolar fondan alan oldu mu

6.  Alıntı Originally Posted by ativan Yazıyı Oku
    bu tip fonları dolarla alsanız bile satısta stopaj oderken tl ye cevrilerek odeniyor diye biliyorum

bu durumda mevcut dolarınız azalabilir
    ( cıkıstaki tl karsılıgı - giristeki tl karsılıgı) *%10 stopaj
    Bu konuda bir kaynağınız var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    https://www.ing.com.tr/tr/bilgi-dest...atlari-detayli

Sitesinden fon performans içeriğinden fon kodunun usd olanından getiri oranını görebilirsiniz site biraz ağır çalışmakta ama iş görüyor yine de.

Evet güzelmiş burası epey iş görür, teşekkürler.

8. Aslında ikiniz de doğru söylüyorsunuz, kısmen. Durum şu tefasta işlem gören döviz fonu stopajınız otomatik olarak, döviz cinsinden satış verdiğiniz bankada alınıyor. Tefasta işlem görmeyen atıyorum kapalı uçlu ya da kar payı ödeyen döviz fonlarının ki ise tl cinsinden ödeniyor, onda da şöyle ilgili banka yatırım kısmı size ulaşıp, stopajı dövizden mi keselim yoksa tl mi göndereceksiniz diye soruyor. İçinden kestirecekseniz o kadar döviz bozuyor. Yok tl ödeyecekseniz, ödüyorsunuz. Karı aldığınız gün stopajı ödememeniz durumunda günlük olarak tl temerrüt faizi işliyor borcunuza, o da bayağı yüksek

Sayfa 414/548 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •