Sayfa 73/544 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 4346 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Tahvil faizi yükselirse fiyatı düşer bu da talep doğurur. Tahvil faizi yükseliyor yani tahvil ucuzluyor. FED faiz artırımını durduracak beklentiler sabit tutması. Enflasyon verilerine göre indirime gidebilir. Bunu bilmiyorum.

2. Amerikanın 32 Trilyon $ borcu var.

Herkes bundan bahsediyor ama kimse nereye borçlu diye sormuyor.

7 Trilyon $ : Kendi bakanlık ve kurumlarının aldığı devlet bondları.

8 Trilyon $ : FEDe borcu var.

Yani bunların hepsi devletin kendine verdiği borçlar. Scam diyebilirsiniz.
    Bunun geri kalanı, büyük Amerikan şirketlerin ve hedge fundların aldığı devlet tahvilleri.

32 trilyon $ içerisinde sadece 7 trilyon $ yurtdışı ülkelere borç bulunuyor.

7 trilyon $ kendi para biriminle borç, böyle bir dev ekonomi için, yıllık GDP s nin 5'te 1i demek.

Gerçekler.

3.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Tahvil faizi yükselirse fiyatı düşer bu da talep doğurur. Tahvil faizi yükseliyor yani tahvil ucuzluyor. FED faiz artırımını durduracak beklentiler sabit tutması. Enflasyon verilerine göre indirime gidebilir. Bunu bilmiyorum.

Amerikadaki küçük bir işletme (bizdeki KOBİ) bankadan ticari kredi kullanırsa %10 dan borçlanıyor. Ne iş yapıp ödeyecek bu faizi? Firmalar iflas etmeye başladı doğal olarak. Gerçekler. Madem para beleş kendisi basıyorsa, bu firmalara da düşük faizli işletme kredisi versin batırmasın. Bunlar buluyor bütün icatları yenilikleri. Niye bunları batırıyor o zaman?

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikadaki küçük bir işletme (bizdeki KOBİ) bankadan ticari kredi kullanırsa %10 dan borçlanıyor. Ne iş yapıp ödeyecek bu faizi? Firmalar iflas etmeye başladı doğal olarak. Gerçekler. Madem para beleş kendisi basıyorsa, bu firmalara da düşük faizli işletme kredisi versin batırmasın. Bunlar buluyor bütün icatları yenilikleri. Niye bunları batırıyor o zaman?

Onlar bizim gibi bakmaz olaya, enflasyon düşsün de gerisi hallolur kafasindalar. Kaçı zombi şirket bir de bakmak lazım. Zombi şirket krediye göbekten bağlı şirket demek.

5.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Onlar bizim gibi bakmaz olaya, enflasyon düşsün de gerisi hallolur kafasindalar. Kaçı zombi şirket bir de bakmak lazım. Zombi şirket krediye göbekten bağlı şirket demek.

Düşen bir enflasyonu görürsen haber ver o zaman. Bak bakalım enflasyon nereye gidiyor. Gerçekler.

https://fred.stlouisfed.org/series/CPIAUCSL

6. Valla Amerikancı falan değilim sadece felaket tellallarına biraz uyuz oluyorum çünkü çoğu hurafe. Kriz çıkabilir tabi ki ona bir şey diyemem.

7. Yahu arkadaşlar, sizler yatırımcısınız, analist değilsiniz. Amerika ne olacak, orası ne olacak boş verin.
    Trende karşı gelip "ulan ben haklıyım" tarzı yatırıma geçmeyin kaybedersiniz.
    İbre altına döndü. Altın tutun işte elinizde.

Zaten portföy dağılımını iyi yapın mesela ben geçen ay yüzde 60 hissedeydim. yüzde 20 dolar, yüzde 20 eurobonddaydım.

Bu ay ise yüzde 50 altındayım, yüzde 5 petrol, yüzde 15 hisse senedi, yüzde 30 eurobonddayım.

Hoş senet yüzde 10 a düştü, altında yüzde 60 a çıktı. Yüzde 10 luk kısmı senede geçireceğim.

Olay tamamen bu. Gerçeklerle yüzleşin.

8. Ben şunu sadece sormak istiyorum, yerlilerse bitcoin ağırlıklı fon var mı. Yani abd senetlerinde bitcoin hisseleri alan.
    Yok gibi duruyor ama sorayım dedim

Sayfa 73/544 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •