Sayfa 470/551 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520 ... SonSon
Arama sonucu : 4402 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    kıymetli arkadaşlarım herkese selamlar ,
    anlamadığım bir konu var yardımcı olmanızı çok isterim,
    ZİRAATPORTFY SEDEF KATILIM SERBEST DOVIZ USD FON 34.399729 34.539316 0.41
    ZİRAATPORTFY SEDEF KATILM SRBST DOVIZ US FON USD 1.095292 1.094898 -0.04
    arkadaşlar bu ziraat zp6 fonu 5 mart 6 art aralığındaki getirisi üsteki zp6 tl olan , alttaki usd bazlı olan ,
    şimdi tl bazlı olan +0.4100 % getirisi olurken ., dolar bazlı olanı nasıl olurda -0.004 % getirisi oluyor ,izah edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim SAYGILAR SELAMLAR
    Fonun getirisi usd bazli eksi ama dolar/tl paritesindeki günlük artış daha fazla oldugu icin tl paritesiyle alanlar tl bazinda artida oluyor

2.  Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku
    Fon sepeti fonları 28 günlük getiriler:
    EYT %5,41
    IJH %5,37
    GO4 %5,37
    IRF %4,04
    GJB %3,90

Risk değeri 3 olan EYT ve IJH tebrikler..borsa düşerken onlardan hızlı gidenleri geride bıraktılar..GO4 risk değeri 7 olmasına rağmen iyi yönetiliyor..

Para piyasası fonları %3.44..
    GO4 Pasha Yatırım Bankasında vdmk yapmış.
    Sayesinde yeni bir banka öğrenmiş oldum.

Pasha, ekmeklik buğdaya endeksli vdmk bile ihraç etmiş.
    %62 faizli vdmk'ları var.

Meraklısı incelesin bu ürünleri.

3.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Tüik rakamlarına bir bak ''DON LASTİĞİ'' altından daha çok kazandırmış.. Komik değil mi..

Don lastiği mi aldınız?

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Don lastiği mi aldınız?
    Don lastiğini bilmem ama zeytinyağı alsak bayağı kardaydık

5. Borsa düşüşünü sürdürüyor. Tabi bu durum bizim de eksi yazmamız demek oluyor. Lakin sabredeceğim. Teknik analiz olarak şöyle bir göz attım. Fiboya göre geri çekilme 8.590 a kadar devam edebilir. Eğer burasını da geçerse 8.350 - 8.400 destek seviyesi olacaktır. Fibonacci öyle söylüyor. Son destek seviyesi 8.000 - 8.100 seviyesi. Oraya kadar gelebilir mi ? Tepki alımları yaparak gelebilir. Olmaz diye bir şey yok. Böyle bir düzeltmenin geleceği belli idi. Aslında ben bir bakıma sağlıklı olduğunu da düşünüyorum. Çünkü yeni maliyetler oluşuyor. Önümüzü görmek açısından referans alabileceğimiz seviyeler oluşuyor. v.s Hiç beklenmedik anda da alımlar gelebilir. Ortam malum.

6.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Don lastiğini bilmem ama zeytinyağı alsak bayağı kardaydık

Kakao ve Zeytinağı emtia larının ETF leri var. Onları alabilirsiniz MİDAS tan. Ben almıyorum. Çünkü Don Lastiği aldım. Altın alacaktım vazgeçtim, Don Lastiği aldım. Dermişim.

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Borsa düşüşünü sürdürüyor. Tabi bu durum bizim de eksi yazmamız demek oluyor. Lakin sabredeceğim. Teknik analiz olarak şöyle bir göz attım. Fiboya göre geri çekilme 8.590 a kadar devam edebilir. Eğer burasını da geçerse 8.350 - 8.400 destek seviyesi olacaktır. Fibonacci öyle söylüyor. Son destek seviyesi 8.000 - 8.100 seviyesi. Oraya kadar gelebilir mi ? Tepki alımları yaparak gelebilir. Olmaz diye bir şey yok. Böyle bir düzeltmenin geleceği belli idi. Aslında ben bir bakıma sağlıklı olduğunu da düşünüyorum. Çünkü yeni maliyetler oluşuyor. Önümüzü görmek açısından referans alabileceğimiz seviyeler oluşuyor. v.s Hiç beklenmedik anda da alımlar gelebilir. Ortam malum.
    Genele yayılma bakmak lazım , şu an yok aslında.sismis teknoloji hisselerine satış daha derin , onlarda sanayide aşağı çekiyor bir miktar

8. Bugün noldu da coşuyor borsa? Bir haber akışı mı var? Kim alıp satıyor günlerdir bir aşağı bir yukarı o da ilginç.

Sayfa 470/551 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •