Sayfa 384/543 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    BHI yatırımcısını da tekrar uyarmak isterim.
    "Arbitraj fonu, piyasa riski yok" gibi bir durum bugün itibariyle yok.
    Dikkatli olunuz.

Fona bir şey diyemem ama BV piyasadaki en iyi kadrolardan birisine sahip görünüyor. Ekip güven veriyor.

https://www.bogaziciventures.com/hakkimizda/

2.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Sn. mertazor uyardığınız için teşekkürler. Şu an dediğiniz gibi standart hisse yoğun fon gibi yönetiliyor.

Belki bist100'ün eksi yazdığı/ya da yazacağını tahmin ettikleri bir günde viopta short açıyorlar.

Bist100 endeksinin eksi kapadığı günün ertesi günü fonun açıkladığı fiyatları takip etmek lazım.
    HDA'nın -2,97 yaptığı gün BHI kaynadı tabi araya.
    O gün BHI da -2 ye yakın gitti.
    İyi yönetilir, iyi kadrodur ben bilmem.

Ben doğal olarak şuna bakıyorum
    Adı ne : Arbitraj fonu
    Kazancı ne : 1 ayda %11,74 (edit : Bist 100 aynı dönem kazanç %15)
    Long pozisyon : çok
    Short pozisyon : yok

Tek farkı şu, yetkililer TEFAS'a adam gibi yazmış, benim fonumun risk oranı 7'dir diye.
    Sadece adına güvenip arbitraj sanmayın diye uyarıyorum.

3. Bu aralar haftasonu boş kalmasın diye banka ppf si alırken çok geçe kalmamak lazım.

2 haftadır cumaları akbank'ta ale avt stok yok uyarısı alıyorum.

4. Oğuzhan Şahinkaya intikam için hda Yi batırdı diyorlar

Hedef Pörtföy tarafından yönetilen ve TEFAŞ'ta işlem gören Arbitraj fonu, son üç gün içinde beklenmedik bir şekilde yüzde 6'lık bir düşüş yaşadı. Fon yöneticisi Ergün Tekgül'ün, bu önemli düşüş karşısında henüz herhangi bir açıklama yapmaması, finans sektöründe ve yatırımcılar arasında ciddi endişelere yol açtı.

Risk Değerlendirmeleriyle Çelişen Ani Düşüş

Fonun düşük risk seviyesi olarak belirlenen 2 seviyesine rağmen yaşanan bu dikkat çekici düşüş, piyasa normları ve risk değerlendirmeleriyle çelişiyor. Yatırımcılar ve piyasa analistleri, genellikle istikrarlı kabul edilen düşük riskli fonlarda bu tür dalgalanmaların nadir görülmesinden dolayı alarma geçti.

Fon Yönetiminin Stratejileri ve Risk Yönetimi Uygulamaları Sorgulanıyor

Bu beklenmedik düşüş, fon yönetiminin stratejileri ve risk yönetimi uygulamaları üzerinde ciddi soru işaretleri yaratıyor. Finans çevreleri ve sosyal medyada, Ergün Tekgül'ün sessizliği, eleştiri ve tepkilere neden oluyor.

Sermaye Piyasası Kurulu'na Müdahale Talepleri Artıyor

Bu olayın ardından, Sermaye Piyasası Kurulu gibi düzenleyici otoritelere yönelik müdahale çağrıları yükseliyor. Piyasa gözlemcileri ve yatırımcılar, fon yönetiminin bu tür ani ve beklenmedik piyasa hareketlerine nasıl tepki vereceğini merak ederken, yöneticilerin şeffaflık ve açıklık sağlamaları bekleniyor.

Ergün Tekgül Neden Sessiz?

Fon yöneticisi Ergün Tekgül'ün sessiz kalması, piyasa uzmanları ve yatırımcılar arasında endişe ve merak uyandırıyor. Yatırımcıların ve piyasa analistlerinin, fon yönetiminin bu beklenmedik duruma nasıl tepki vereceğini ve yaşanan düşüşün nedenlerini açıklamasını beklediği bir ortamda, Tekgül'ün açıklama yapmaması, mevcut güven sorunlarını daha da artırıyor. Bu durum, yatırımcıların korunması ve piyasa şeffaflığının sağlanması açısından kritik bir önem taşıyor.

Fonun Gübretaş'taki Ters İşlemleri ve Oğuzhan Şahinkaya İddiaları

Arbitraj fonunun yaşadığı bu önemli düşüşün, Gübretaş'ta gerçekleştirilen ters işlemlerden kaynaklandığı konuşuluyor. Geçtiğimiz aylarda gübre hisselerinde yaşanan sert düşüşün ardında, sektörde tanınan isimlerden Oğuzhan Şahinkaya'nın fona yönelik bir intikam hareketi olduğu iddiaları kulislerde dolaşıyor. Bu gelişmeler, fon yönetiminin karar alma süreçleri ve piyasa dinamikleri üzerindeki etkisini sorgulatıyor. Yatırımcılar ve piyasa analistleri, bu tür iddiaların fonun performansı üzerindeki etkisini ve yöneticilerin bu konudaki tutumlarını merak ediyor

5.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Bu aralar haftasonu boş kalmasın diye banka ppf si alırken çok geçe kalmamak lazım.

Bazen böyle durumlar oluyor bir de dönen nakitle saat 16 ya kadar ppf almayı unutuyorum, aklıma gelirse saat 17 olmadan nkolay'a aktarıp bono alıyorum yoksa boşta kalıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Acaba SPK'ya başvuran oldu mu?
    Dün Cimer üzerinden başvurumu yaptım.

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Bu aralar haftasonu boş kalmasın diye banka ppf si alırken çok geçe kalmamak lazım.

kırmızı bankayı sevemedim bir türlü. müşterisinden sürekli para tırtıklama gayretleri. banka değiştirmeyi değerlendirin bence.

ziraat te 17 ye kadar ppf alabiliyorsun.

fiba da saat 17 ye kadar PPF alabiliyorsun. Fiba da unutursan en kötü kiraz oluyor.

Teb de 16 da kapanıyor ama en kötü marifetli yapıyorsun.

8.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku
    HDA'nın -2,97 yaptığı gün BHI kaynadı tabi araya.
    O gün BHI da -2 ye yakın gitti.
    İyi yönetilir, iyi kadrodur ben bilmem.

Ben doğal olarak şuna bakıyorum
    Adı ne : Arbitraj fonu
    Kazancı ne : 1 ayda %11,74 (edit : Bist 100 aynı dönem kazanç %15)
    Long pozisyon : çok
    Short pozisyon : yok

Tek farkı şu, yetkililer TEFAS'a adam gibi yazmış, benim fonumun risk oranı 7'dir diye.
    Sadece adına güvenip arbitraj sanmayın diye uyarıyorum.

ben sağlamlaık açısından dedim. eski borusan CEO su kurmuş. çok sağlam dedim BV.

ama BHI konusunda haklısınız. Arbitraj gibi değil. Hisse fonu gibi. O açıdan %100 doğru yorumunuz.

Ancak BV de asla muhatapsızlık veya kolpa olmaz. Ağah Uğur çok sağlam adamdır. Borusanı nerden nereye getirdi.

BV yi de gözüm tuttu o açıdan. İyi fonlarını görürsem dalarım BV fonlarına. Gözüm arkada kalmaz.

Sayfa 384/543 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •