Sayfa 435/543 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon
Arama sonucu : 4342 madde; 3,473 - 3,480 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    PPF'de duran para dolara yetişemez oldu.Her gün az biraz daha tırtıklıyor dolar.
    PPF günlük 0,12
    Dolar günlük 0,2 gibi olmaya başladı.
    Doları hep gün içi o seviyelerde + gördüğüm için bana da öyle geliyor ama o bi yanılsama sanki
    Fark açılıyor sürekli
    Gece piyasa kapanmadan dolar fiyatını baskılayıp düşük kapatması sağlanıyor, ertesi gün de + görünüyor o yüzden

https://twitter.com/cautionary53/sta...43792348098714

2. aldığım HİSSELERİN kar zararını görmek için pazartesi mi beklemem gerekiyor cuma günkü getirisini görebileceğim imkanım var mi
    Param yok kafam rahat

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Doları hep gün içi o seviyelerde + gördüğüm için bana da öyle geliyor ama o bi yanılsama sanki
    Fark açılıyor sürekli
    Gece piyasa kapanmadan dolar fiyatını baskılayıp düşük kapatması sağlanıyor, ertesi gün de + görünüyor o yüzden

Bunu en iyi dolar fonlarından anlayabiliriz, hemen hemen tüm dolar fonları ppflerden düşük getirmiş son 1-3 aydır.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Sırf petrole ve Rusya'nın doğal gazına bağımlılıktan kurtulmak için eninde sonunda yeşil enerjiye teslim olacaklar. Şu son dönemde tüm dünyada artan enflasyon, yeşil enerji yatırımlarını yavaşlatmış olabilir ama bunun geri dönüşü yok artık. Biden'in açık denizlere silme rüzgar türbinleri kondurma projesi vardı, ama enflasyon yüzünden maliyetler uçunca, ihaleleri kazananlar birer birer tüymeye başladı; eninde sonunda yapacak birileri çıkacak gerçi. Fakat kısa vade işler pek iyi görünmüyor.

Bu arada ABD borsaları çöker ve televizyonlarda biri Boğaz köprüsünden kendini attı diye bir haber duyarsanız bilin ki o benimdir :D

NVIDIA konusunda gelince: Meğer ülkedeki herkes nasıl bir zamanlar Bitcoinci idi, şimdi Nvidia uzmanı olmuş. Hisselerini alanlar emekliliklerini garantiye aldılar diyenler mi, yapay zekanın katma değeri çok yüksek, getirisi de süper olacak diyenler mi, 200 dolara düşünce zırlayacaksınız diyenler mi, yeni ponzimiz batacaksınız diye ağıt yakanlar mı...meğer ne çok kişinin gözü varmış hissede. Alakalı alakasız her forumda bir tartışması var.
    böyle ülke koşullarında asıl intihar psikolojisinde olmayanı tebrik etmek lazım. karacahil tayfayı kastetmiyorum tabi, onları çöplüğe koysan daha bile mutlu hisseder. onlar yüzünden bu haldeyiz.

CELC bugün 450 üzerinde kapatmazsa %15 aşağı gidişin yolu açılır. aşağıda paylaştığım aylık mum grafikte küçük banttan çıkış görülüyor, böylece büyük banda dönmüş olacak ki onun da dibi 390 civarı, bu hızda giderse valör dönüşünde ordan tekrar alım denenebilir. söylediğin büyük vaadlere ve bu işin geleceğina inanan bir piyasa olsaydı bu endeks bu kadar zayıf görüntü çizmezdi. üstelik yeşil enerjinin pandemi balonu da çoktan söndü, pandemi öncesi rakamlara döndük, yine de ralliye başlayamadı.

NVIDIA'ya gelince bilançosu iyi gelen bir şirketin tüm dünya borsalarını etkilemesi kadar saçma, absürt birşey duymadım. insanların kalabalık psikolojisinde nasıl toplu deliliğe sürüklenebildiğine ders olarak okutsunlar bu olayı. tek hisseden medet ummanın saçma olduğunu farkettiğimde 21 yaşımdaydım.
    Son düzenleme : friendly_1980; 23-02-2024 saat: 19:55.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Fark açılıyor sürekli

doları gece yarısı geri çekiyorlar ertesi gün %0.20+ artışlar dünkünün %0.10'nu bile etmiyor
    günlük 3.65 kuruş üstüne koyamıyorsa oran olarak ne yazdığının önemi yok bugünkü %0.85 gibi..

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Fark açılıyor sürekli
    Gece piyasa kapanmadan dolar fiyatını baskılayıp düşük kapatması sağlanıyor, ertesi gün de + görünüyor o yüzden.
    Evet haklısınız öyle bir durum var.
    Ama döviz öyle bir gerildi ki durum çok nahoş bir hale gelmez umarım. Memleket dolar bazında bile çok pahallı bir hale gelmiş durumda.

7. Milletin derdi geçim, ama at gözlüğü takmaya da devam ediyor. Çok enteresan, bir ülke olduk iyice

Sayfa 435/543 İlkİlk ... 335385425433434435436437445485535 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •