Sayfa 247/551 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon
Arama sonucu : 4402 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    hisse senedi '' yatırımında '' hisse yöğuşmalı fonlardan ağırlığı manufaktura kaydırdım 2024 yılı üçün.

bir yılda majit sete1 tandemi % 30 küsürler getirirken rhs ııh nhy felan % 80 i geçtiyse getiride, hisse yöğüşmalı fonlara yatırım yaparken 3 - 4 fona mangırı dağıtmanın getiriyi düzlemek içün riski dağıtmak içün yeterli olmadığı farkındalığında, hisse seendi yatırımında manufaktur çalışıp aktif yönetim ile icabında daha hızlı kararlar alınıp riski minimize edebilmenin esnekliği daha rasyonel geliyor bana. bunun istisnası şu olabilir ; sete1 majitte veya diğer hisse yoğuşmalılarda iki tarih arasında % 20 den fazla iskonto oluşur haaa o zaman o hisse yoğuşmalılarda ağırlık arttırarak yatırım yapabilirim.

teoride desen zehir gibi
    pratik dersen sallanmakta
    değişik bir pisikolojiğ
    ne yapmalı ne etmeli
    centilmence mi yaklaşmalı
    kahvedekiler ınının diyor
    hatun kişi görününce köşeden
    hamza kıza bir klark çekiyor
    Manufakturayı bilemedim 🤔

2.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Manufakturayı bilemedim ��
    manukyan tipi yatırımların fon haline getirilmiş şekli..

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Manufakturayı bilemedim ��
    -manufaktur - manufaktura değil... manufaktura kaydırdım 2024 yılı üçün... manufaktura

hiç mi alaman mercedes porsche'nin daha bir premium olanlarının iç malzemelerini görmedin yahu...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44623897/detay

https://english.stackexchange.com/qu...hand%2Dmade%22.

özenli el işçiliği ile yapılan demek...

yani hisse yoğun fon yerine kendim manufaktur yapıcam tek tek hisse alıcam el işçiliği ile...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Tamamdır şimdi. Ben gariban adamım, nerden göreyim o arabaların içini 😏

5.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    -manufaktur - manufaktura değil... manufaktura kaydırdım 2024 yılı üçün... manufaktura

hiç mi alaman mercedes porsche'nin daha bir premium olanlarının iç malzemelerini görmedin yahu...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44623897/detay

https://english.stackexchange.com/qu...hand%2Dmade%22.

özenli el işçiliği ile yapılan demek...

yani hisse yoğun fon yerine kendim manufaktur yapıcam tek tek hisse alıcam el işçiliği ile...
    Fiyatı görünce öbür dünyaya gidip geldim bir an.

6.  Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    RIK grafiği sizi yanıltmasın, portföyünde en yüksek ürün kamu dış borçlanma araçları (%41) ürünü var. Ben Nisan'da evi satıp kamu dış borçlanma ürünü olan Eurobond aldım dolar bazlı %11 yükseldi, CDS düşüşü sayesinde, CDS 700den 250lere düştü ve düşecek yeri kalmadı, bundan sonraki dönemde CDS yükselmesinde bu ürün eksi yazar dolar bazlı ona göre düşünün derim, ben Ocak'ta elimdeki eurobond'un %30unu satıp biste döneceğim zira dolar bazlı kar gayet iyiydi 9 ayda, bundan sonra yönü terse dönebilir tabi şu anda fed faiz indirimi de amerikan 10 yıllık tahvil faizini aşağı çekiyor bu da eurobondumuzun kar etmesine destek oluyor ama oradaki durum da en fazla %0,5-1 arası fayda sağlar bize. CDS riskini aldığınızı dikkate alın özetle, 2023 Mayıs'ta CDS hızlı artmıştı iki seçim arası Mayıs ayı RIK getirisi %3müş.
    Dun yazdigim gibi Cds 280den 320ye cikinca RIK eksi yazdi bugun

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar..ZP9 ve ZP fonu hakkında bilgisi olan varmı?.. KKM maluö artık yok... Döviz mevduata direk yatırım yapan fon arıyorum.. Stopaj %10 mu bunlarda.
    Bende zp6 ve zp9 var. Henüz satmadigim için stopaj konusunu görmedim.
    Kaptaki yatırımci bilgi formundaki kısmı aşağıya ekledim.

Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı
    %10; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı
    %0 oranında stopaja tabidir.

8. arkadaşlar herkese selam
    22 aralık 2023 275 puan ,31 aralık 2023 278 puan , 3 ocak 2024 280 puana ulaşmış türkiyenin cds leri
    bu durumda yükselmeye devam etmesi için majör bir sebeb varmı
    eurobond döviz vs fonlarında uzun süre zarar yazarmı
    sevgiler selamlar
    Tüm Ekonomik Krizler Platonik AŞK Gibidir, Siz Acısını Dibine Kadar Yaşarsınız Ama Yaratıcısının Umurunda Bile Olmaz.....

Sayfa 247/551 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •