Sayfa 248/551 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon
Arama sonucu : 4401 madde; 1,977 - 1,984 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. arkadaşlar herkese selam
    22 aralık 2023 275 puan ,31 aralık 2023 278 puan , 3 ocak 2024 280 puana ulaşmış türkiyenin cds leri
    bu durumda yükselmeye devam etmesi için majör bir sebeb varmı
    eurobond döviz vs fonlarında uzun süre zarar yazarmı
    sevgiler selamlar
    Tüm Ekonomik Krizler Platonik AŞK Gibidir, Siz Acısını Dibine Kadar Yaşarsınız Ama Yaratıcısının Umurunda Bile Olmaz.....

ZP6 iki gündür eksi yazıyor

Pixel 7 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    ZP6 iki gündür eksi yazıyor

Pixel 7 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ZP6 mevduattan %40 eurobonda geçmiş. Avantajını kaybetmeye başlamış vedalaşma vakti gelmiş gibi mevduat alternatifi diye fondaydım.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4.  Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    arkadaşlar herkese selam
    22 aralık 2023 275 puan ,31 aralık 2023 278 puan , 3 ocak 2024 280 puana ulaşmış türkiyenin cds leri
    bu durumda yükselmeye devam etmesi için majör bir sebeb varmı
    eurobond döviz vs fonlarında uzun süre zarar yazarmı
    sevgiler selamlar
    çok uzun sürmemesi lazım ama yerel seçim öncesi geçen seneki seçim gibi hafif yukarı gidip 350-400 bandını görebilir, zaten herkes için bu bilgiyi tahmin etmek kolay olsa zengin oluruz. burası türkiye belli olmaz yani

5. Arkadaşlar 2 yıl önce hiç dokunmama şartıyla aldığım en sevdiğim 20 şirket hisselerim ve en sağlam 20 kripto bugün en başarılı yatırımlarım oldu. bunu genişletmeye karar verdim. yarından başlayarak önümüzdeki hafta kademeli %5'er AFT,AFS,AOY,RPD,IPB, EC2 de ekleyeceğim. Böylece tüm portföyümün %50'sini yaşlılık için ayırmış olacağım. bunlara savaş boyutlu felaket veya acil sağlık ihtiyacı dışında dokunmayacağım. türkiye'de ssk emekli maaşının gelecekte iyi bir yere gelmeyeceği artık iyice belli oldu. sigorta olsun 20-30 sene sonraya. veya çocuklara miras kalsın. kalan %50'yi aktif yönetmeye devam.

Ayrıca 2.yılını dolduran BES'te bugün %50 olan ZHD döviz tarafını %20'ye indirip yine %50 olan HHN ve HHM bist tarafını %80'e çıkarma talimatı verdim. 6 binleri görürsek %100 bist yaparım. yılda 12 talimat verme hakkı var değerlendirmek lazım.

Döviz ile alınan fonlar hakkında bir sorum var, geçenlerde hesabımdaki dolar ile FJZ - fiba fırtına serbest fon aldım, şimdi dolar olarak fonda 150 $ artmış görüyorum, ben bu fonu sattığımda topaj nasıl hesaplanacak?
    1. artan doların %10'u mu kesilecek (150 doların %10'u olan 15 dolar kesinti )
    2. aldığım tarihteki TL değerinden sattığım tarihteki dolar kuru çıkarılıp, artan TL'nin %10'mu kesilecek

Biri anlatsın lütfen, eğer 2. seçenek oluyorsa dolar ile FON almak çok akıllıca gözükmüyor

7.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Döviz ile alınan fonlar hakkında bir sorum var, geçenlerde hesabımdaki dolar ile FJZ - fiba fırtına serbest fon aldım, şimdi dolar olarak fonda 150 $ artmış görüyorum, ben bu fonu sattığımda topaj nasıl hesaplanacak?
    2. aldığım tarihteki TL değerinden sattığım tarihteki dolar kuru çıkarılıp, artan TL'nin %10'mu kesilecek

Biri anlatsın lütfen, eğer 2. seçenek oluyorsa dolar ile FON almak çok akıllıca gözükmüyor
    Dolar ile alış yaptığınız için 1. seçenek.

8.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku

Eğer FJZ fonunu USD cinsinden aldın ise getiriden stopaj dolar olarak, Eğer fonu TL cinsinden aldıysan getiriden satopaj TL olarak kesilir.

Sayfa 248/551 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •