Sayfa 141/258 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 2064 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    en genç ALARKlı için bugün küçük bir miktar da olsa aldım...her ay devam etmeyi düşünüyorum ama adına hesap açmadım henüz. nüfus cüzdanı henüz çıkmadı
    Sn.tovbekar hayırlı uğurlu olsun, tebrik ederim. Sağlıklı mutlu, şansı bahtı açık, vatanına milletine hayırlı bir evlat olsun temennim.🙏🙂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Sn.tovbekar hayırlı uğurlu olsun, tebrik ederim. Sağlıklı mutlu, şansı bahtı açık, vatanına milletine hayırlı bir evlat olsun temennim.����
    teşekkür ederim sn paracelsus

3. Yunus Kaya (Foncu/Alark sever Yunus Şahin ile karışmasın) isimli analistin
    bir paylaşımına denk geldim. Diyor ki;

Son 2 aydır 2 milyar dolarlık giriş var ki bu ağırlıklı Avrupa merkezli.
    ABD'de geçen hafta yapılan sunum sonrasında ABD'li fonların payının
    artmasını bekliyorum. Yabancının girebileceği şirket sayısı halen sınırlı.
    Son 2 ay toplamında 4 hisseye (#THYAO, #AKBNK, #TUPRS, #YKBNK)
    giren yabancı sermaye toplam girişin % 51'i boyutunda. Yüzde 80 giriş
    ise sadece 26 hissede.

ALARK nerede? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Alark aşağıdaki gibi

Kasım-Aralık arası 2 milyar dolarlık yabancı girişinin yaşandığı dönemde
    ALARK hissesindeki yabancı takası ise 874.000 lotluk satış sonrası %11.26
    dan %9.69 a düşmüş. Yazık.
    Son düzenleme : shichinin; 16-01-2024 saat: 16:44.

Neredeyse aylardan beri ilk defa endekse accuk da olsa ters hareketle artıda kapadık...
    Bunda da BoFa namuslusu satıcı tarafta...

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

5. Şu an patron baskısı var evet peki o kalkarsa ne olur ? Sonsuza kadar devam etmez bu baskı.

https://youtu.be/tnr4zsD3fEQ?si=pgud4YSwrO3a5mUB

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    95,55 ten artık emekli ikramiyesine kadar küçük bir miktar daha alınarak riske girildi... galiba ben akıllı değilim bunu anladım ... belki modern tabirlerle konuşmalı aklım herkes gibi çalışmıyor diyelim...
    aslında ne maaşlarla ne emekli maaşlarıyla pek de alınabilecek miktar görünmüyor. bizim gibi ayda 1000 lot maaştan kalan miktar ile zorlanmadan aldığımız dönemlerden sonra bu alışlar çok zor geliyor ve anlamsız gibi olmakta... muhtemelen yatırımcı psikolojisi ile ilgilenenler için bir dilemma var duyrulur...
    YTD

7.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Satacağım demiyor , Sadece " Adıma kayıtlı olan hisseleri hamiline çevirdim " ( Borsada Satılabilir hale getirdim, istersem her an satabilirim) demekte. Yani Bu duruma yorum getirenler satacağı kabulü ile kendi fikirlerini söylüyorlar. Hiç satmayabilir teoride sonsuza kadar da bekletebilir . Bu sebeple bu bir manipülasyon olmadığını söyleyebiliriz. Aslında Bıst te yatırım yapan herkes de bir şekilde satmak için hisse almıyor mu ? Gerçekte Kimse sonsuza kadar beklemeyi taahüt etmiyor. Benim de naçizane bilgim bu şekilde saygılar.
    Cevap için teşekkürler. Anladığım kadarı ile her şey kuralına uygun. Bist'teki diğer yatırımcılar satacağı zaman satıp geçiyor. Bunlar gibi duyur yapıp hissenin düşmesine sebep olup sonra da sonsuz bir zaman dilimi içerisinde satabilirim demiyor.
    Burada tecrübe kazanıyoruz bu konuları da öğrenerek. Alarko'da bize bunları öğretti.

8. Kese kagitlari, tuvalet kağıtları bile artıyor. Bu lanet artmıyor. Gurur duysun çok kıymetli ortakları. Dokunan yanıyor. Hisseye ilgiyi bitirdi malesef yönetim ve ortaklar işbirliği. Yazıklar olsun sizin gibi ortaklara da, böyle 30 kağıdına da.

Sayfa 141/258 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •