Sayfa 149/257 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 2051 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    ") Bu Tebliğ hükümlerine göre ortaklıkların gerialım yapabilmesi için genel kurulun yönetim kurulunu yetkilendirmesiesastır. Söz
    konusu yetki, yönetim kurulu tarafından hazırlanan geri alım programının genel kurul toplantısında onaylanması suretiyle verilir"
    ") Payları borsada işlem gören ortaklıklar, yakın ve ciddi bir kayıptan kaçınmak amacıyla genel kurulun yetkilendirmeye ilişkin kararı olmadan
    yönetim kurulu kararıyla da, bu Tebliğin 12 nci maddesindeki kamuyu aydınlatmaya ilişkin yükümlülüklere uymak şartıyla geri alım yapabilir. Bağlı
    ortaklıklar, ana ortaklığın paylarında geri alım yapabilmek için bu istisnadan yararlanamaz. Genel kurulca onaylanmış bir geri alım programı olmadan
    yönetim kurulunun yakın ve ciddi bir kayıptan kaçınmak amacıyla aldığı gerialım kararı yapılacak ilk genel kurul toplantısına kadar geçerlidir.
    (5) Ortaklık paylarının günlük ağırlıklı ortalama fiyatının yönetim kurulu karar tarihinden öncekison bir ayda,
    a) Nominal değerinin altında seyretmesi veya
    b) Yüzde yirminin üzerinde değer kaybetmesi,
    durumlarında yakın ve ciddi bir kaybın varlığı kabuledilir.
    (6) Beşinci fıkrada belirtilen haller dışında yönetim kurulu kararı ile geri alım yapılabilmesi için, ortaklık tarafından işlem öncesinde Kurulun
    onayının alınması gereklidir"

yani neymiş Kararın Genel Kurulca alınması gerekirmiş... Genel Kurulda satışı yapan ortakların hisse oranı kaç? sizce yönetim kurulundan ya da Genel Kuruldan böyle bir karar çıkar mı?
    bakın yapılır değil yapılabilir... kim onaylayacak yönetim kurulu üyeleri onlar kim hisse satanlar... sizce hakim ortaklar dışında bir yönetim kurulu oluşsa bile ki bizde böyle değil, hakim ortağın istemediği bir karar alınabilir mi?
    lütfen abesle iştigal etmek yerine gerçeklerden kopmadan mantık çerçevesinde düşünelim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    devam edlim madem konuya girdik bence gerekli olan hususları belirterek devam edeyim

"Ortaklıkların bu Tebliğ hükümleri çerçevesinde geri alınan paylarının nominal değeri, daha önceki alımlar dahil ortaklıkların
    ödenmiş veya çıkarılmış sermayesinin yüzde onunu aşamaz."

"3) Geri alınan payların toplam bedeli, Kurul düzenlemeleri çerçevesinde kâr dağıtımına konu edilebilecek kaynakların toplam tutarını aşamaz"

affedersiniz karımız çok muydu... hayır biz bu yıl temettü avansı aldık unutmayın. dağıtılabilir kar sanırım henüz bize yansımadı... CENAL MERAM a bağlı MERAM ALCEN e bağlı... ALCEN Holdinge verir ise dağıtılabilecek kar oluşur yoksa hangi kaynağı kullanacaksınız...

"Esas sermaye sisteminde olan ortaklıklar tarafından sermaye artırımına ilişkin genel kurul kararı alındığı tarihten, kayıtlı sermaye sisteminde
    olan ortaklıklar tarafından ise sermaye artırımına ilişkin yönetim kurulu kararı alındığı tarihten sermaye artırım işlemlerinin tamamlandığı tarihe kadar,
    ortaklıklar ve/veya bağlı ortaklıkları tarafından bu Tebliğ kapsamında bir gerialım veya satım işlemi yapılamaz."

yukarıdaki mesajda yazdım hakim ortaklık ve yönetim kurulu bağlantısını... dolaylı olarak düşündüğümüzde sermaye artışı da yapılması mümkün değilmiş demek ki ortaklarımızın satışları bitene kadar...
    Bu Tebliğ hükümleriçerçevesinde genel kurul tarafından onaylanmış bir gerialım programının bulunması halinde bu program
    süresince veya bu Tebliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca geri alım kararı alınması durumunda, ortaklığın yönetim kontrolünü elinde
    bulunduran ortakları veya bunlarla yakından ilişkili kişiler tarafından ortaklık paylarının borsada satış işlemi gerçekleştirilemez.
    (2) Birinci fıkra hükmü saklı kalmak üzere, bu Tebliğin 12 nci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca açıklanan sürenin başlangıç ve bitiş tarihleri
    arasında veya bu Tebliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca geri alım kararı alınması durumunda, ortaklıkta ve/veya bağlı ortaklıklarında
    Kurulun özel durumlara ilişkin düzenlemelerinde tanımlanan idari sorumluluğu bulunan kişiler ile bunlarla yakından ilişkili kişiler tarafından ortaklık
    paylarının borsada satış işlemi gerçekleştirilemez."

"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    SPK Kanunu
    bilgi suistimali
    "MADDE 106 – (1) Doğrudan ya da dolaylı olarak sermaye piyasası araçları ya da
    ihraççılar hakkında, ilgili sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların
    kararlarını etkileyebilecek nitelikteki ve henüz kamuya duyurulmamış bilgilere dayalı olarak
    ilgili sermaye piyasası araçları için alım ya da satım emri veren veya verdiği emri değiştiren
    veya iptal eden ve bu suretle kendisine veya bir başkasına menfaat temin eden;
    a) İhraççıların veya bunların bağlı veya hâkim ortaklıklarının yöneticileri,
    b) İhraççıların veya bunların bağlı veya hâkim ortaklıklarında pay sahibi olmaları
    nedeniyle bu bilgilere sahip olan kişiler,
    c) İş, meslek ve görevlerinin icrası nedeniyle bu bilgilere sahip olan kişiler,
    ç) Bu bilgileri suç işlemek suretiyle elde eden kişiler,
    d) Sahip oldukları bilginin bu fıkrada belirtilen nitelikte bulunduğunu bilen veya ispat
    edilmesi hâlinde bilmesi gereken kişiler,
    üç yıldan beş yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılırlar. Ancak, bu
    suçtan dolayı adli para cezasına hükmedilmesi hâlinde verilecek ceza elde edilen menfaatin
    iki katından az olamaz.
    "

gerçekten Kanunu uygulandığı hukukun işlediği bir ülkede ortaklıkların eli ayağı bağlanır...
    benim şirketle ilgili bilgi almamda zorluk çıkarılması daha önce S;PK ya verdiğim dilekçede kurulan ALATON holding işlemlerinin en azından usulsüz olduğu Yönetimin de beşiktaş noterliğinden gelen yazıyı bildirdiği halde bir sonraki Genel Kurulda sizin bize bildirdiğinize göre sizin oy hakkınız yok hak ALATON holdingindir eğer bu husus iptal edildi ise bunu bildirmeliydiniz demesi gerekirken sanki bu bildirimler yokmuş gibi davranarak alaton kardeşlerin oylarını kabul etmesi de aynı kapsamda hiç olmazsa usulsüzlüktür... buradan ciddi avukatlar çok şey çıkartabilirlerdi. ama konu kapatıldı ve şahsıma telefon görüşmeleri ve mailler ile sorduğum soruları tekit etmeden cevaplamama cezası çıkarıldı...

Hep diyorum, alarko topiği bilginin paylaşıldığı güzel bir topiktir......
    Yazarlara teşekkür ediyorum...
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

5. Bu gereksiz kağıt ne zaman pozitif ayrisacak, ne zaman artacak gerçekten merak ediyorum. Sektörü nedir, alt sektörleri nelerdir, hangi grupla gider ben anlayamadım. 😑

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    https://www.youtube.com/watch?v=TC3hD_jZmVo

derli toplu bilgilendirme... en azından bu şirket ne iş yapar diyenler bakabilir... bence son cümle önemli, artık atlamaya başlıyoruz... Holding hedefleri arasında şimdiki işlerin % 45 te kalması , % 35 in yeni iş alanlarından ve % 20 nin Alarko sermayeden gelmesi planlanmakta ifadesini not edelim...

eğer bu cümleler hikaye değil ise benim temettü hedefim gerçekleşecektir... 400 milyon dolar üzerinde bir karlılık mevcutlardan olur ise % 55 yenilerden bu da 900 milyon gibi bir hesaba denk geliyor ki 2 dolar hisse başı kar 1 dolar temetü hedefine çok uygun... sanki sn 101 de bu yaştan sonra mezara kadar diyecek gibi geliyor bana

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    unutmadan global acaba gene tahta yapıcılığa başlar mı dersiniz

Tübekâr abem;
    Tabii ALARKO benim de temettü emekliliği hedefime uyan bir hisse olacak gibi duruyor.
    Çok daha cazip hisseler görsem de gözucu mesafesinden takibimde olacaktır.

Şu an için ALARKO portföyümde mühim bir paya sahip. FK, PD/DD oranları sebebiyle.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 149/257 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •