Sayfa 199/239 İlkİlk ... 99149189197198199200201209 ... SonSon
Arama sonucu : 1912 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Yoneticelere güvenmeyi tercih ettik bakalım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,250
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    X de cok takipçili ve saygi duyulan bir kisi enf muhasebesi sebebi ile 10 mr civarı parasal kayıp gelecek diye iddali yazıyor...ancak cevap olarak şirketin enf muhasebesi hesabi ile bilançonun cok etkilenmeyecegine dair ısrarlı aciklamalarinin olduğu da yaizlmis.....
    bu kim merak ettim özelden de olsa yazabilir misiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,250
    X de cok takipçili ve saygi duyulan bir kisi enf muhasebesi sebebi ile 10 mr civarı parasal kayıp gelecek diye iddali yazıyor...ancak cevap olarak şirketin enf muhasebesi hesabi ile bilançonun cok etkilenmeyecegine dair ısrarlı aciklamalarinin olduğu da yaizlmis.....
    ben bu hesaba ulaşamadım ama okuyan birinden dinlediğim kadarıyla epey bir çelişki vardı. sanırım kurulan bağlantıların biri enflasyon muhasebesi nedeniyle açıklanmayan bilançonun sahipleri rahat satsın diye olduğunu yazmış demeleriydi ki sahiplerinin satışı mümkün değil...

CEO Ümit Nuri Bey son hesap uzmanlarından... Maliye Bakanlığında yok edilen gerçekten ülkeye kaliteli yönetici yetiştiren bir kurumdu. kendi aramızda biz biraz da çekememezlik var mıydı bilmem ama özel sektör açılımları nedeniyle Hesap Uzmanları Kurulunu kibirli ve boş bulduğumuzu ifade ederdik . enflasyon muhasebesini bilmemesi mümkün değil ve çalışma yapmadan da o sözü söylemezdi diye düşünüyorum... çok takipçili olmanın anlamını sorgulamam... kendi adıma Kadir Öztürkü okumaları ve araştırmaları açısından beğenirdim ama ALARK hususunda Özgür Kalyoncuyu misafir etmeden önce pek de olumlu konuşmuyordu. sonradan tarımda yatırım hedeflerinin yarısını bile başarılı bir şekilde gerçekleştirseler ALARK fiyatı 15 Euro olması gerekir demişti...

4. Omerhan Karamahmutoğlu 7 mart tarihli gönderisinin yorumlarında yazmis...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,250
    Omerhan Karamahmutoğlu 7 mart tarihli gönderisinin yorumlarında yazmis...
    bakalım el mi yaman bey mi yaman... ayrıntı veya neden açıklasa olurdu açıklama yok...şunun şurasında 1 gün daha var bunca bekledik eğer yanıldığı ortaya çıkarsa muhtemelen silecektir o mesajı... mesajlarına baktım çok kendinden eminler. Barış Beyin şirkete ısrarla soruldu söylemine cevap vermesi gerekiyordu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,250
    Murat YılmazMurat Yılmaz
    • 3.+• 3.+
    Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş, - Genel Müdür Yardımcısı / Deputy General ManagerAlarko Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş, - Genel Müdür Yardımcısı / Deputy General Manager
    19 saat • 19 saat •

Takip Et

Alsera olarak 2023 Yılı ortasında hasatına başladığımız ürünlerimizle, ilk 6 ayımızda yaptığımız ihracatlarımız sonucunda, İstanbul İhracatçı Birlikleri, yaş meyve-sebze sektöründe ilk 10 ihracatçı firmadan biri olmayı başardık.
    Bu ödülü, başarımızda emeği olan üretimden satışa, güvenlikten, seralarımızın mutfağında yemeğimizi pişiren emektar ablalarımıza kadar büyük Alsera ailemizin herbirinin adına bugün ben teslim aldım. Başarı ekip işidir ve biz çok iyi bir ekibiz. Ben de gurur duyarak dahil olduğum ve her yıl başarılarını katlanarak artıracağından emin olduğum bu büyük ekibin her bir üyesine can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.
    linkedin kaynaklı

7. Seracılık alanında faaliyet gösteren şirketlerimizin tek bir tüzel kişilik olarak faaliyet göstermesinin sağlayacağı operasyonel ve hukuki kolaylık dikkate alınarak bağlı ortaklığımız Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 hissedarı olduğu;

(i) Antsan Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(ii) Gürlük Jeotermal Enerji Tarım Seracılık Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(iii) Hak Gayrimenkul Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(iv) Alurla Jeotermal Sağlık ve Turizm Anonim Şirketi,

(v) Alpark Jeotermal Sağlık Turizm ve Depoculuk Anonim Şirketi,

(vi) Altes Seracılık Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(vii) Alziraat Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve

(viii) Alden Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

sermaye şirketlerinin kolaylaştırılmış şekilde birleştirilmesi yoluyla tüm aktif ve pasifleriyle bir kül halinde diğer bağlı ortaklığımız Alsera Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne devredilmiş olup söz konusu birleşme işlemi 17.04.2024 tarihli ve 11064 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,250
    bağlı ortaklık Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %100 hissedarı olduğu şirketlerinin kolaylaştırılmış şekilde birleştirilmesi yoluyla tüm aktif ve pasifleriyle bir kül halinde diğer bağlı ortaklık Alsera Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne devredildiği ve birleşme işleminin 17.04.2024 tarihli ve 11064 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edildiği belirtildi.

Seracılık alanında faaliyet gösteren şirketlerimizin tek bir tüzel kişilik olarak faaliyet göstermesinin sağlayacağı operasyonel ve hukuki kolaylık dikkate alınarak bağlı ortaklığımız Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %100 hissedarı olduğu;

(i) Antsan Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(ii) Gürlük Jeotermal Enerji Tarım Seracılık Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(iii) Hak Gayrimenkul Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(iv) Alurla Jeotermal Sağlık ve Turizm Anonim Şirketi,

(v) Alpark Jeotermal Sağlık Turizm ve Depoculuk Anonim Şirketi,

(vi) Altes Seracılık Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,

(vii) Alziraat Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve

(viii) Alden Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

sermaye şirketlerinin kolaylaştırılmış şekilde birleştirilmesi yoluyla tüm aktif ve pasifleriyle bir kül halinde diğer bağlı ortaklığımız Alsera Jeotermal Tarım Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne devredilmiş olup söz konusu birleşme işlemi 17.04.2024 tarihli ve 11064 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.
    bir çok yerde yazdığı gibi tüm tarım değil sadece seralar...

Sayfa 199/239 İlkİlk ... 99149189197198199200201209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •