Sayfa 50/264 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 2106 madde; 393 - 400 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Yatırımları yapan Alarko ile borsada hisseleri işlem gören Alarko aynı firma değil herhalde. Düşmesini geçtim zaten aylarca yatırımcıya bir şey kazandırmadan 120 TL'de kaldı. Tam 3 ay 1 kuruş kazanamadık ve hala fiyat düşüyor. Başka firma tarım işine giriyorum dese arka arkaya tavan çekmişti bu ise habire düşüyor. Daha bu işin bilanço ayağı var. O da kötü gelirse nereye düşer kim bilir.
    Muhtemelen bilmediğimiz bir şey var ya da iyi niyetle düşünüyorum birileri daha çok toplamak için baskılıyor. İlk defa bu kadar yatırım açıklayıp da baş aşağı giden hisse görüyorum.
    Tarım işine giriyorum diyen hisse neden arka arkaya tavan çekiyor? Ne getireceği bile belli değil.

2.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Yatırımları yapan Alarko ile borsada hisseleri işlem gören Alarko aynı firma değil herhalde. Düşmesini geçtim zaten aylarca yatırımcıya bir şey kazandırmadan 120 TL'de kaldı. Tam 3 ay 1 kuruş kazanamadık ve hala fiyat düşüyor. Başka firma tarım işine giriyorum dese arka arkaya tavan çekmişti bu ise habire düşüyor. Daha bu işin bilanço ayağı var. O da kötü gelirse nereye düşer kim bilir.
    Muhtemelen bilmediğimiz bir şey var ya da iyi niyetle düşünüyorum birileri daha çok toplamak için baskılıyor. İlk defa bu kadar yatırım açıklayıp da baş aşağı giden hisse görüyorum.
    Bu şirket öncedende böyleymiş.Geçen sene kömür hedgesinden sonra mecbur fiyatlamak zorunda kaldılar.

Yoksa geçmiş yorumlara gidin 3 tl ikende herkes iştiraklerini hesaplıyormuş onlar kadar piyasa değeri yok diye.

Yani patronlar en ufak koz geçtimi ellerine baskı kuruyolar.

Kapların gelme tarihlerine dikkat edin patronlar satış yapacağı sıra kap a boğdular fiyat düşmeden satmak için.

Geçen gün 100 ün altına inince tekrar kaplar başladı.

Ama bu iki tarih arasında kap yok neden acaba ?

3.  Alıntı Originally Posted by xweser Yazıyı Oku
    Tarım işine giriyorum diyen hisse neden arka arkaya tavan çekiyor? Ne getireceği bile belli değil.
    Sizce bizim borsada atılan kapların getirisi yüksek olacak diye mi tavan çekiyor hisseler ? Haberi kullanıp tavan çektiriyorlar. Hektaş kendi halinde bir temettü şirketiyken nasıl bu hale geldi? Doğru düzgün kar bile edemiyor borç ödemekten. O kadar düşmesine rağmen hala piyasa değeri Alarko'dan yüksek. Tarım işine hiç girmese , hiç kar etmese bile şu an piyasa değerinin daha yüksek olması lazımdı.

4.  Alıntı Originally Posted by Serhateco Yazıyı Oku
    Bu şirket öncedende böyleymiş.Geçen sene kömür hedgesinden sonra mecbur fiyatlamak zorunda kaldılar.

Yoksa geçmiş yorumlara gidin 3 tl ikende herkes iştiraklerini hesaplıyormuş onlar kadar piyasa değeri yok diye.

Yani patronlar en ufak koz geçtimi ellerine baskı kuruyolar.

Kapların gelme tarihlerine dikkat edin patronlar satış yapacağı sıra kap a boğdular fiyat düşmeden satmak için.

Geçen gün 100 ün altına inince tekrar kaplar başladı.

Ama bu iki tarih arasında kap yok neden acaba ?

Aslında şirketin faaliyetlerinden, yatırım yaptıkları alanlardan memnunum yanlış anlaşılma olmasın. Ama dediğiniz gibi hisse fiyatına etki ediyorlar gibi izlenim uyandırıyor. Ayrıca evet sadece son 2-3 yıldır düzgün bir yükselen trendi var hissenin. Öncesi çok iç açıcı değil. Bundan sonra yükselen trendi devam eder diye umuyorum bakalım.

5.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Sizce bizim borsada atılan kapların getirisi yüksek olacak diye mi tavan çekiyor hisseler ? Haberi kullanıp tavan çektiriyorlar. Hektaş kendi halinde bir temettü şirketiyken nasıl bu hale geldi? Doğru düzgün kar bile edemiyor borç ödemekten. O kadar düşmesine rağmen hala piyasa değeri Alarko'dan yüksek. Tarım işine hiç girmese , hiç kar etmese bile şu an piyasa değerinin daha yüksek olması lazımdı.
    Aynı şeyleri düşünüyoruz. Tarıma falan girmesine gerek yok tavan serisi için.

Alıntı Originally Posted by yuceli Yazıyı Oku
    Evladım, burası bir hisse senedi forum sitesi. "Rabbim utandırmasın" sözünü çok sık, çok gereksiz, çok saçma yerlerde kullanıyorsun. Galiba birileri sana "bu devirde para kazanmak istiyorsan dini motifler kullan" gibi saçma sapan bir akıl vermiş. Bunu yazmadan duramadım, çünkü benzer şeyleri bir sürü hisse sayfasında yazdığını görüyorum.
    ''Galiba birileri sana "bu devirde para kazanmak istiyorsan dini motifler kullan" gibi saçma sapan bir akıl vermiş'' demişsiniz, siz beni dilenciyle karıştırdınız sanırım, bu sözlerinizi dini motiflerle dilenenlere anlatın isterseniz, benim ne dilendiğim ne de birinden bir şey beklediğim var ? Ayrıca Rabbim utandırmasın, cümlesinin sizi neden bu kadar rahatsız ettiğini anlamış değilim, bir işe bir ortaklığa girmeden önce sırtımı Rabbime yaslamam mı yoksa sizin direk inançlı insanlarla mı probleminiz var ?

Benzer cümleleri her hisse senedinin sayfasında göremezsiniz, sadece yatırım yaptıklarımda görebilirsiniz...

biraz daha yapıcı ve insanların görüşlerine saygılı olmanızı dilerim, iyi akşamlar.
    Mal sahibi, mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ?

Alıntı Originally Posted by selcuk2286 Yazıyı Oku
    )))))) Tuprasları da hayırlı olsun arkadaşın...
    tek hisseye yatırım yapmak gibi bir zorunluluğumuz yok bildiğim kadarıyla değil mi
    Mal sahibi, mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ?

Sayfa 50/264 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •