Sayfa 62/257 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 2051 madde; 489 - 496 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Çok büyük bir mal değil, kurumsalın tıfılı bile çakmak cebinden ki parayla alır. Muhtemelen kurumsala yapar bu sefer satışı. Şirketin hikayesi malum. Piyasa değeri desen kelepir. Kaparlar, rahat olun.
    Ford satıp domates biber işine mi girdin?
    Daha ilk günden öpmüşler seni

"Domates, biber, patlıcan"
    Bir anda bütün dünyam karardı
    Bu sesle sokaklar yankılandı

Hisse geri alımı;
    Sabanci holdingde Şevket Sabancı hisselerini borsaya kote ettireli çok yıllar oldu.
    Sabanci holding hisse geri almakta...

Dalia - alarko ile alakası ne?

Şevket Sabancı yönetimde değil.(Kavgalı)
    Dalia da yönetimde değil.(Yerine oğlunu koymuş, kavgasız )

Farkeder mi?
    Mevzuat ne der?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Bu sene başından beri getiri eğrisine baktın mı hiç? Bist100 ne getirmiş, enflasyon ne olmuş vs? Matematik ortada. Şirket başarılı ama hisse fiyatına yansımıyor bu başarı. Ben de doğal olarak kendi paramı başka senetlere kaldırabilirim. Kolayı severim ama senin kafa iyi değil. Aksini iddia ediyorsan milletin yazdıklarını aljntilayip yazmak yerine mantıklı bir şeyler yaz da biz de òğrenelim.
    Ben bunları bir yıldır yazıyorum. Açıp eski mesajlarımı okuyabilirsin. Yoruldum aynı şeyleri yazmaktan.

4. Getiri kavramı biraz dönemsel. Daha önce de konuştuk. 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 sene, 3 sene, 5 sene..

Hepsinde farklı sonuçlar çıkar.

Pandemiyi baz alırsanız, Mart 2020'den bu yana ALARK THYAO kadar getiri sağlamış, SAHOL'u neredeyse 2'ye 3'e katlamış mesela..

Yıllık bakarsanız sonuç hüsran dediğiniz gibi.

ALARK kısa vadede para kazanılacak bir şirket değil maalesef. Sabır ve zaman gerekiyor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Benim düşüncem patron önümüzde ki yıllarda oluşacak yüksek karlılık sebebiyle ödenecek temettülerin yüksek vergisinden korunmak için Sabancı holdingde yapılanın aynısını yapıyor. Yurtdışında özel bir fon kurup kurumsal yabancıya sattım diyerek oraya geçiş yapacak hisselerini. Bu benim kanaatim. Sermayenin tabana yayılması safsatası da bunun kılıfı. Aaaa bak ben gerçekten sattım ayakları. Yersen Yem San. A.Ş

Kimin ne yaptığı bizi ilgilendirmez, kulaklarımızı gürültüye tıkar değere ve potansiyele bakarız biz. Evlatlara bugünde epey domates aldık. Tufanda ucuz domates.
    Az insan çok huzur

6. Bugünkü hacim biraz yüksekçe son 1 aydır günlük 5-6 milyon lot olan hacim şu anda 4,4 milyona ulaşmış durumda, bu fiyatlarda borsada satarsa epey saçma olur ve bir süreliğine endeksi negatif etkiler, ya özel işlemle istediği seviyelerde verecek olmalı ya da kurumsal satış yapmalı..eğer değilse art niyet ararım 5 usd ye satmadığını 3,4 USD ye veriyorsun.

7.  Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    Bugünkü hacim biraz yüksekçe son 1 aydır günlük 5-6 milyon lot olan hacim şu anda 4,4 milyona ulaşmış durumda, bu fiyatlarda borsada satarsa epey saçma olur ve bir süreliğine endeksi negatif etkiler, ya özel işlemle istediği seviyelerde verecek olmalı ya da kurumsal satış yapmalı..eğer değilse art niyet ararım 5 usd ye satmadığını 3,4 USD ye veriyorsun.
    İşte o hacimler hep Dalia Hanımın sayesinde. Biz nankörlük yapıyoruz

8. Bu arada Dalia Hanım hisselerin bir kısmını 55'lerden bir kısmını 130'lardan verdi.

Fiyatla işi yok bence.Sn. Ric'in dediği gibi vergiden kaçınma olabilir.

Sayfa 62/257 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •