Sayfa 87/258 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon
Arama sonucu : 2063 madde; 689 - 696 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Benim sirketim 4 de 1 oraninda değer kaybedecek,ve mal gibi izleyecem bunlar gibi..inanılır gibi değil..
    Alaton ve garih iki ortak aile ..biri bu durumdan utanmasa digeri utanir be..

Hisse fiyati ,mal toplama ,yukarıdan satip aşağıdan alayim mevzusu degil bu..
    İşin bi adabi,bir edebi olur..koskoca şirket bu,spek kağıdı haline getirilmez

2. Yönetimin kontrolü dışında bu fiyat hareketi olabilir mi sizce?
    100 liradan satıp baskı oluştururken bir geri alım açıklasalar 2 günde 120 TL olur çünkü.
    Bu oyunu yapanlar kendilerinden emin, yardakçılarının soyadları da belli...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    Bu hisse neden düşüyor... teknik analizi çok bilmem ve biraz da saçma bulurum ama bir konuda izah doğru olabilir...
    katil olay yerine mutlaka gelirmiş... bu yüzden geçmişte ne oldu iyi analiz etmek gerekir yani şirketi tanıyabilmek ve ilgi kurabilmek...

şirket 2018 yıllarında yatırımlarını bitirmiş meyvelerini toplamak üzere idi... ama epey borçluydu. borçlar dolar üzerinden ( bir kısmı euro) ve özkaynaklar fiktif olarak eksiye düşmüş... bir şahıs var görevli ve sürekli şirketi kötülüyor malum çağdaş... tutar tarafı yok söylediklerinin ama bizi yıldırmıştı...
    benzer durum x medyada bir kaç sapık var... sanırım geçmişlerinde tecavüze uğramışlar ki sürekli akılları o şekilde çalışıyor... maalesef sabah akşam sadece sapkın söylemlerini yapan bir hesap başka hiçbir yorum yok. sadece yahudi düşmanlığı, yatırımları ve diğer faaliyetleri başka yere çekmeye çalışma... tutar tarafı var mı yok dese ki yapılan sera yatrırımları yanlıştır belki tartışılır. ama Türkiyede Sandıklıda, Denizlide yapılan toprak ve sera yatırımları nasıl yurtdışına mal kaçırmak olabilir aklı basmıyor a maalesef sürekli iğrenç karalamalar yapıyor. suç işliyor kendisini şirkete bildirdim ama maalesef şirket kendini karalamaya çalışan ve suç işleyen bu kişiyi tınmıyor... malum bana cevap da vermiyorlar tekit etmediğimde. kolay bir avukat vardır şirkette sadece biz TC vatandaşıyız bu yapılanlar maniplasyondur diye bir suç duyurusunda bulunsalar şahıslar sittin sene yazı yazamazlar...

peki neden yapmıyorlar. biz kendi işimizi yaparız mı... zannetmem. şirkette bazılarının muhtemelen iplikçi cenahının çıkarı var ki olay geçiştiriliyor. benim şirketim olacak, benim ortaklarımı el üstünde tutarım desem de belli seviyeye kadar kollamaya çalışırım ama şirkette şu anda bu konularda ölü toprağı var sanki... kap atmaları hususunda katılmıyorum. çünkü şirket yatırımlarını bildiriyor. görünen o ki iyi de çalışıyor. ne bildirecek. sn barış yılmazın yazdığı gibi bugün şu kadar elektrik ürettik ve şu kadar kar ettik, dağıtımdan şu kadar kar ettik mi, Almanyaya, romanyaya her gün dpmates gönderiyoruz mu?... ayrıca şirket bilançosunu gönderiyor ve yatırımcı günü de yapıyor. sürekli kap beklemek bence biraz abesle iştigal...

2018 den fark var mı evet var... 2018 de yaoılan yatırım yaklaşık 700-800 milyon dolardı ve şirket bilançosu epey ezilmişti... şimdi yapılan yatırım borçla değil kardan yapılıyor ve bilanço ezilmek bir tarafa sürekli kar etmeye devam ediyor... Enerjide üretimin karı normalleşse dağıtımın karı artıyor. şirket buna rağmen arayışlarını hızlandırıyor ve her alanda faaliyet göstermeye başlayan bir şirket haline geliyor. eski ALARKO yerine taahhğt, sanayi, GYO, Venture, Yatırım şirketi, gıda üretim işleme pazarlama, gübre, tohum, maalesef yeni oteller, uçak dönüşüm, YİD ( Bakad gibi) aslında taahhüt hususunu biraz daha gayrete getirmeliler, her alanda varlar ve hala nakitler var ellerinde...

şirketin karı eskisi gibi eorobondlar yerine yatırımlara gidecek ve bunlr da başarılı olacaksa ne ister yatırımcı ya da spek...

benim düşünceme göre daha fazla toplamak ister. yukarıdaki faaliyetlerin yatırım olanları bir tarafa mevcutların bile fiyatlanmadığı bir holding ( efendim 1.7 den 100 e çıktı demeyin çıktı ama boş bir çıkış değildi. ) alırken ne düşünürsünüz... kafanızda bir fiyat belirler ve şirketi takip edersiniz hisse fiyatını değil...

benim kafamda eski fiyatı KAFKASÖR idi... şimdi Gıda alanındaki ve diğer yatırımlar ile birlikte katlandı... elbet benim gördüğümü başkaları da görüyor ama görmemiş gibi yapıyor. şirketi karalamalar bu yüzden arttı. muhtemeldir ki fonların ellerindeki mal yabancı gelmeden alınacak ve gelecek yabancıya en az 2 mislinden satılacak. peki ne kazanırsınız şirketin % 20 sini toplamış ve devretmiş olsanız en az 350 milyon dolar kazanırsınız... ki,mse kusura bakmasın ama bu paralar için bütün yatırımcıları tımarhaneye bile tıkarlar...

Tekrar ediyorum. benim kafam rahat. bildiğim usulle yatırım yapıyorum ve neyi neden aldığımı biliyorum. yanılabilir miyim evet mümkün ama bir gün gerçek hesap ortaya çıkar. nasıl 1.7 den yani 25 centlerden 5 dolara çıktı ise 3.5 dolardan da belli miktarlara çıkacaktır. ya da bana her yıl 1 dolar civarında temettü verecektir ki bu da benim gibi biri için yaptığı yatırımın gğzel bir beklentisi olur. efendim 50 cent verirse ne olur... siz neden yıldırıldığınızı düşünüyorsunuz... Arkadaşlar biz dahil istediğimiz kadar alamamıştık çağdaş yüzünden ... ben hisse 1 dolar olacak dediğimde aracı kurum danışmanım he he diyerek gülmüştü... etrafımdaki kimse inanmamıştı bizim kaşık düşmanı dahil... Mehmet Aşçıoğlu, H Kahraman, emekli kumandan, aysha 5-6 liralardan satmıştı hisseyi... biz çok mu biliyorduk hayır sabretmeyi öğretmişti piyasa ve onu denedik. şimdi de benzer bir durum olduğuna inanıyorum ama bu defa 50 misli çıkmayacak belki ama değecek...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by Trade34 Yazıyı Oku
    Ortada Alhan Holding tarafından kaydettirilen 2.175.000 lot ile Dalia Garih tarafından kaydettirilen 4.350.000 lot hisse var. Bu hisselerin akıbeti belli olmadıkça şirkete alım gelmesi pek de mantıklı değil. Ben düştüğü değil yükseldiği günlere şaşırıyorum.

Sonuçta bu hisseler iskonto ile satılacak. Kurumsal yatırımcı bu 6.525.000 lot hisseyi 85-90 TL bandından almak isteyecektir. Bunlara talip olmayan diğer kurumsal yatırımcı profili de bu satışı ve olası iskontoyu görmeyi bekler.
    Satmayı beceremediler maalesef.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
    sn Wuhanlıejder, sn bridger
    hesaplar galiba % 20 artsın diye değil 5 misli artsın diye yapılıyor... bu yüzden savaş acımasız şekilde devam ediyor... yönetimin tümü olmasa da iplikçi ve avanesi destekleniyor. en basitini düşünün. ALATONLAR Alvimedia borçlarınıöderken fiyatlar o zaman için zirvede idi ama asıl hedef fiyat değildi... kredi bulmak zorlaştıkça satmak durumunda kaldılar ya da cepler değişti. şimdi en az 350 milyon dolar sözkonusu ise sizce ne yapılır?
    yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn Wuhanlıejder, sn bridger
    hesaplar galiba % 20 artsın diye değil 5 misli artsın diye yapılıyor... bu yüzden savaş acımasız şekilde devam ediyor... yönetimin tümü olmasa da iplikçi ve avanesi destekleniyor. en basitini düşünün. ALATONLAR Alvimedia borçlarınıöderken fiyatlar o zaman için zirvede idi ama asıl hedef fiyat değildi... kredi bulmak zorlaştıkça satmak durumunda kaldılar ya da cepler değişti. şimdi en az 350 milyon dolar sözkonusu ise sizce ne yapılır?
    yatırım tavsiyesi değildir...
    Abim zamanimiz var,vaktimiz bol,seninle inşallah beraber buradayiz...
    Yüzde 20-25 ler bir haftada telafi edilir tabiki..
    Hedefleri dedigin gibiyse 2024 zaten Alarko senesi olacak Tarim la beraber..
    İstedikleri fiyattan güzel guzel verirler,buralardan topladiklarini, yabancıya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,284
     Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Abim zamanimiz var,vaktimiz bol,seninle inşallah beraber buradayiz...
    Yüzde 20-25 ler bir haftada telafi edilir tabiki..
    Hedefleri dedigin gibiyse 2024 zaten Alarko senesi olacak Tarim la beraber..
    İstedikleri fiyattan güzel guzel verirler,buralardan topladiklarini, yabancıya
    tam 2024 demeyelim belki daha erken belki 2025... tabii ki birden dolar bazında 3 misli olmayacaktır diye düşünüyorum

8.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    tam 2024 demeyelim belki daha erken belki 2025... tabii ki birden dolar bazında 3 misli olmayacaktır diye düşünüyorum
    daha erken nasıl olsun 3 hafta kaldı zaten senenin bitmesine

Sayfa 87/258 İlkİlk ... 3777858687888997137187 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •