Sayfa 89/257 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon
Arama sonucu : 2055 madde; 705 - 712 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
     Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    İyi akşamlar sayın Tövbekar Hocam,

Fonların elinden toplayıp yabancıya satma kısmını tam anlayamadım alarko'nun geri alım yapacağını mı düşünüyorsunuz fonlardan malı Alarko toplayıp yabancılara mı satacak bir de hocam sakıncası yoksa beklediğiniz bir hedef fiyat var mı paylaşabilir misiniz
    sn keremaras
    fonların elinden alınan mallar iplikçi ile toplanır ve itina ile satılır. fonlar çok farklı olmadıkça bu işbirliğini yaparlar çünkü yükselişte kazandırılacak olan kurumlardan ziyade arka planda kalan kişiler spekler vs olacaktır...
    benim hedefim açık. bir kaç yıl içinde 2 dolar kazanç hisse başı 1 dolar temettü. bu durum gerçekleşir ise piyasa muhtemelen 15-20 dolar civarında fiyatlayacaktır diye düşünürüm. benim planlarım ve hedefim buna dairdir ve zinhar yatırım tavsiyesi değildir

2. Arkadaşlar iplikçi dediğiniz kim? Biz yeniler tanımıyoruz onu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arkadaşlar iplikçi dediğiniz kim? Biz yeniler tanımıyoruz onu.
    kurtlar vadisindeki tefeci karakteri
    burada spek olmakta

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    kurtlar vadisindeki tefeci karakteri
    burada spek olmakta
    Haa tamam.

5. Alarko nun Kazakistan'a 650 milyon $ yatıracağını duyan kazak spiker
    https://youtube.com/shorts/0g5NW43Gr...qqVQcTS0bXIVAL

6. Tövbekar hocam bilgilendirici ve nazik geri dönüşünüz için çok çok teşekkür ederim, aklıma takılan diğer konu temettü Alarko temettü konusunda çok cimri birkaç yıl içinde bu kadar ciddi bir temettü verecek potansiyeli elbet gelir fakat verir mi orasını tam kestiremiyorum zira holding sürekli büyüyerek yatırım yapıyor

7.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Bu düşüşü ALARK'a özel gördüğümüz için biraz can sıkıyor ama böyle çok hisse var.

Mesela PGSUS çok iyi bilançolara rağmen 981'den 695'e geldi şu anda. Düşüş Alarko'dan fazla.

Türk Traktör 1.057'den 666'ya düştü.

TOAS 316'dan 226'ya geldi..

Bunlar çok iyi şirketler.

Tabi tersine prim yapanlar da var elbette.

Ama genel sorun likidite olmaması, faizlerin yüksekliği..
    Sayın cash ama burdaki örneklerde altlarında dolu bir sebep var.

Pegasusda savaş çıktı petrol fiyatları zıpladı , tekrar virüs çıkıyor korkusu çıktı .

Traktör ve tofaş zaten herkesin dilinde faizler arttıkça satışlar düşücek otomotiv rüzgarı bitti vs vs.

Ama alarkda hersey tam tersi tamamen patronların oyunlarıyla baş ediyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Haklılar diye demedim Hocam.

Birisi de çıkar 50'den 130'da gitti, iyi kazandım der. Üstelik 50'lerdeyken CEO hisse çok çok ucuz demişken..

Hep eski zirvesinden çiziyoruz çizgiyi doğal olarak, o yüzden can sıkıyor..
    İşin bir de zaman maliyeti var işte. Türkiye gibi enflasyonun %100 leri bulduğu bir ülkede hisse senedi 1 yıl yerinde saysa yatırımınızın yarısı erimiş oluyor.

Burada da birkaç kez denk geldim, CEO ya gereksiz methiyeler düzülüyor. 30 yıldır bu adamlarla aynı ortamda bulunmuş, aynı tastan çorba içmiş biri, iplikçisiyle teranesiyle sıkı fıkıdır. Bi yatırımcı sunumunda hisse fiyatının neden bu kadar düştüğü sorulmuştu o da piyasa realize ediyor heralde deyip geçiştirmişti. İyi de piyasa %10 düşerken Alarko neden %40 düşüyor, cevap yok. Aylar yıllar geçiyor Alarkoda bazı şeyler hiç değişmiyor. Bir sonraki sunumda da böyle bir soru geldiğinde buna benzer şeyler zırvalar yine.

Dediğim gibi ciddi bir operasyon, ameliyat var tahtada, öyle birkaç ay içinde bitecek gibi de durmuyor. Bazen bu forumda yazarken kurtlar vadisindeki demedi deme ibrahim karakteri gibi hissediyorum kendimi. Ne yazsam çıkıyor malesef. Alarkonun bir polata ihtiyacı var ama o da filmlerde oluyor sadece

Sayfa 89/257 İlkİlk ... 3979878889909199139189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •