Sayfa 208/250 İlkİlk ... 108158198206207208209210218 ... SonSon
Arama sonucu : 1994 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Bu saatten sonra güven sıfır.Ceo beni yanıltiyorsa ne yapabilirim.70 yıllık firmanın yöneticisine inanmayıp ne yapmalı ky.Ustad peşinde mi koşsun.Boru mu yaa CEO .Kendi utanıp sıkılmiyorsa koyver gitsin.Herkesin soyledigi gibi kurumsallık deyince Koç harici yalan.Zarar etmek bu işin doğasında var.Ama Ceo beni terse getiriyorsa olay bitmiştir.Ümit Bey kendisi söyledi etkilenmeyecez diye.Yazik.

2. Dolaşıma açık yaklaşık 143 mn lot hisse var ve an itibariyle yaklaşık 12 mn lot işlem olmuş ve sürekli artıyor. Tabandan sürekli mal alınıyor ilginç.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,258
    Geçen yılki kar milyar değildi...bu yılki kar da sanırım milyar olarak kabul edilmeli ve bundan sonra önce . çeyrek sonra diğer çeyreklere bakmalı...
    Eğer yatırımcı iseniz önce olanları anlamaya çalışmak gerek. enflasyon muhasebesini anlamaya çalıştığımız gibi... eğer düşünürseniz size bir örnek vereyim...
    Hedefim 100 000 lot biriktirmek idi. ulaşamadım. epey bir kısmı ile ev ve bahçe aldım. kalanlarla ilgili hesap yerine hedefime dönersek o dönemde ALARK hisse başı 50 kuruş kar verse benim emekliliğimde ayda 1 asgari ücret ilave gelir olur diye hesaplamıştım...
    bir bakın insanlar diyor ki 1 milyon bankaya yatır ayda 50 000 al keyfine bak. ben faizle işim olmaz ama bu insanlar mesela enflasyon muhasebesi yapmış olsalar bu hesapta eksi faiz aldıklarını bilmek durumundalar...

ALARK 2023 yılında hisse başı 15 lira civarında kar yaptı... eğer bu kar bu şekilde kalıcı olacak ise ve fiyatlar bu düzeylerde kalacak ise bana dağıtacağı kar kadar anaparamı koruması önemli hale geliyor... anaparam güvende yani özkaynaklar enflasyon kadar artacak ve üste de 6 milyar kar... doğru muyum yanlış mı?
    mesela dağıtılabilir kar ve SPK esaslı karlar frklı şimdi bu paranın ne kadarı dağıtılabilir? ne kadarı yeniden değerlemede fiktif demeden net kar olarak bakabilir miyiz...
    dikkat finans cahiliyim muhasebe hiç bilmem

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,258
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Dolaşıma açık yaklaşık 143 mn lot hisse var ve an itibariyle yaklaşık 12 mn lot işlem olmuş ve sürekli artıyor. Tabandan sürekli mal alınıyor ilginç.
    yukarıda birisi halka mal arzediliyor diyorsu siz de mal alınıyor diyorsunuz... benim aklım zaten karışık en iyisi cumaya gideyim

5.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    yukarıda birisi halka mal arzediliyor diyorsu siz de mal alınıyor diyorsunuz... benim aklım zaten karışık en iyisi cumaya gideyim
    Aslında ikisi de doğru.

Bilançoyu beğenmeyenler milyonlarca belki de on milyonlarca lotu tabana satış yazdı. Bu bir çeşit halka arz, alın işte size tabandan bol bol lot.

Şirkete güven olmasa tabandan kimse mal almaz, Pazartesi de taban olur diye bekler değil mi, o zaman almaya başlar. Ancak tabandan günün yarısında 12 mn lot işlem var, mal alınıyor. Bu da doğru bir söylem.

Burdaki mesele tabandan alınan malları kim alıyor? Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi 130-140 lardan satanlar mı bu fiyattan alıyor yoksa fırsat bu fırsat, kademeli almaya başlayalım diyen küçük yatırımcılar mı alıyor?

6.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Demedim mi İbrahim bunlar şeytan diye Birkaç şeytani hareketleri daha olacaktır en bombasını en sona saklarlar her zamanki gibi.
    Aylar yıllar geçiyor Alarkonun zihniyeti değişmiyor. Son taklaları şeytanın dahi aklına gelmez ama şeytana pabucunu ters giydiren Alarkodan beklerdim, şaşırdım desem yalan olur. En bomba hareketleri gelmedi ama daha, o ne olacak merak ediyorum. Hayal gücümün sınırlarını zorlayan bir şirket. Düşünemiyorum sadece merak edebiliyorum artık

Yalan yanlış beyanatlar öne sürdürerek önce CFO kılıklıyı harcadılar şimdi de şirketin bir numarasını CEO yu harcadılar. Yani şirkette harcayacak adam da kalmadı artık.

Alarkonun 2022 Kasımdan itibaren olan tüm yatırımcı faaliyetlerini SPK'nın incelemesi gerekiyor. Onlar da bi güzel incelerler ya hani...

Allah sabır versin ne diyeyim. O kadar uyardım ama büyük oranda anlaşılamadım, anlaşılamamaya da devam edicem sanırım. Bu memlekette yoğurdum ekşi diyebilme kültürü, olgunluğu yok malesef. Başlığı günlüğü gibi kullanan kişileri okumaya, takip etmeye devam edin. Hem biraz meditasyon da olur.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Aslında ikisi de doğru.

Bilançoyu beğenmeyenler milyonlarca belki de on milyonlarca lotu tabana satış yazdı. Bu bir çeşit halka arz, alın işte size tabandan bol bol lot.

Şirkete güven olmasa tabandan kimse mal almaz, Pazartesi de taban olur diye bekler değil mi, o zaman almaya başlar. Ancak tabandan günün yarısında 12 mn lot işlem var, mal alınıyor. Bu da doğru bir söylem.

Burdaki mesele tabandan alınan malları kim alıyor? Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi 130-140 lardan satanlar mı bu fiyattan alıyor yoksa fırsat bu fırsat, kademeli almaya başlayalım diyen küçük yatırımcılar mı alıyor?
    Aracı kurum dağılımına göre alan küçük yatırımcı. Satan malum. Daha da
    satacak malı var. Bunun üzerine bir de, çok değerli ve kıymetli patronların
    17.5 milyon lotu gelecek bir ara. Bugün özelinde bana garip gelen, tabandaki
    satış adedinin özellikle sabit tutulması.
    Satıldıkça üzerine ekleme yapılıyor ve azaldığı izlenimi verilmek istenmiyor.
    Bir oyun döndüğü kesin. Normal şartlar altında şirketin, tahtada bu şekilde oyunlar
    dönmesine müsade etmemesi gerekir ancak patronlar mal satacağı için elleri kolları
    bağlı. Patronlar yönetimi, yönetim de patronları kitlemiş gibi bir manzara var.
    Alarko holdingin kurumsallığı adına üzücü işler.

yorumsuz
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 208/250 İlkİlk ... 108158198206207208209210218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •