Sayfa 151/237 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon
Arama sonucu : 1891 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. sn.tovbekar yazismalara dikkat etmemiştim. Geçmiş olsun, umarım bir an önce iyilesirsiniz. Kontrollerde de bı sorun olmadan atlatirsiniz. Sağlıklı günler.🙏🙂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    sn.tovbekar yazismalara dikkat etmemiştim. Geçmiş olsun, umarım bir an önce iyilesirsiniz. Kontrollerde de bı sorun olmadan atlatirsiniz. Sağlıklı günler.����
    sn paracelsus,
    sanırım hala etmiyorsunuz ...

3. Alark, son 3 işlem gününde dolar bazında %11 yükseldi.
    Maliyeti yüksek olan arkadaşlar için bir nebze de olsa güzel bir haber.

3 günde %11 lik dolar bazlı yükselişe rağmen, Alark hissesi 26.01.2024 kapanış
    itibari ile dolar zirvesinin hala %32 aşağısında işlem görüyor.

Aynı zamanda Leyla Alaton'un, 20.09.2023 tarihinde 6.144.685 lot sattığı fiyatın da
    %21 aşağısında. Leyla hanımın keyfi yerinde. Allah keyfini de, düzenini de bozmasın.
    Yakın zamanda bir sanat galerisini gezerken görüntülenmiş.

Poz verirken, fotoğrafçıya 4.34 dolardan 6.144.685 lot Alark hissesi satmışım gibi çek dedi mi acaba?

PS: Cuma günü XU030 endeksi TL zirvesinden kapattı. Alark ise TL zirvesinin %23.5
    altında.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
    Piyasadaki analistlere bakıyorum çoğu ezberden gidiyor ve sermayelerini tüketiyorlar ( akıl sermayelerini... analitik çalışmalar yapmadıklarında, entellektüel beslenme olmadığında zeka kendinden beslendiği için kendini tüketmeye başlar)...
    mesela FK üzerine yorum yapan ve 3 FK yı geçmiştir gelecek için işaret vermez diyen zevat arsa için neredeyse 50 yıllık jargonu tekrarladığını düşünmüyor bile...
    mesela bir aracı kurum ALARK için karı beklediğimiz kadar olmasa da gibi bir ifade kullanıyor... sn analistimiz geçen yıl bu kar geldiğinde bu bir defalık bir kar tesadüftür devam etmez demediniz mi? o zaman bu garip enflasyon nedeniyle bu karın en az aynı miktarda geleceğini tahmin ediyorum demişti... şimdi bu karı beğenmemekteler... bu kar hisse başı 30 lira olacak ve analistlerimiz beğenmeyecek... buyrun devam edin ama bundan sonra neyi beğeneceksiniz bilmem...
    yeni durumda bazı analistler efendim yüksek FK sahibi bazı şirketler yüksek ihale alabileceklerı için bu FK lar 40 tan 15 20 ye düşebilir demekteler... beyzadem iş yapma kapasitesi ne şekilde yükselecek acep... şimdi PTF ler tavan tavan gitse acaba CENAL kapasitesi yükselecek mi? karakuz barajına akdenizden su mu getireceğiz? hemencecik yeni barajlar mı acacağız...
    efendim ALARK teknik olarak iyi gidiyor. hedef 118... vay 118 e geldiğinde % 20 kazanmış olacağız. her ay % 20 kazansak 2 senede emekli oluruz... ne buyuruyorsunuz güzel hesap değil mi? her ay bu oranı garanti edecekseniz neden olmasın... hem neye göre 118... mesela yeni bir şirket ki teknik analiz yapmak abesle iştigal ama maalesef bu sosyal medya beğenileri yüzünden hadi len diyemedikleri için kem küm edip yapıyormuş gibi yapıyorlar, neymiş efendim 55 ten açılmış, 30 lara düşmüş, sonra ivme kazanmış şimdi 48 lere tırmanmış .... abi var ya bu şirket halka arzda yapamadığını şimdi yapacak... hele de 55 leri geçtikten sonra 4 e 5 e katlayacak... siz halka arzdan aldıklarınızı yükselir diye o gün aldıklarınızın maliyetini düşürmediyseniz hele bir düşürün daha çok alın daha çok kazanacaksınız... oluuuurrr...
    yakında göreceksiniz ki bir çok hisse zaman içinde tıpkı Hektaşiler, Sasanilerde olduğu gibi alfaniler, ulucaniler çıkacak ve vayyyy sen neden eski günlere dönmüyorsun diyecekler. en ufak kıpırdanmada artık eski günlere dönüyor diyecekler...

çok gevezelik yaptım sonra kimse okumuyor... okumasınlar bana ne ben ilgi duyduğum her şeyi en ince ayrıntısına kadar okuyorum... bana bilgi verebilecek her şeyi dinliyorum... sebep öğrenmek... ben neden ALARK a yatırım yaptığımı çok iyi biliyorum... ALARKtaki hedefim belli... bu hedefi sık sık dile getireceğim, ALARK ı nasıl takip ediyorsam buraları da takip edeceğim... şeytanın sağdan yaklaşması gibi iplikçinin adamları her yerden saldırıyorlar ve belki kısa vadede haklı da çıkıyorlar.... ama 5 yıl sonra geriye baktığımda 1.7 den almadığım hisselere yanıyorum... 5 yıl sonra da benzer söylemler dile gelebilir diye düşünmekteyim... efendim leyla alaton 4 dolardan dalia 3 dolardan satmış... ben Vedat beyin şimdiki fiyattan 50 cente de sattığını bilirim tabii ki sağ cepten sol cebe geçmediyse... ha bu arada ben de sattım... ev aldığım dönemlerde 3-3.5 dolarlardan epey bir satışım oldu, alatonlar gibi hisselerinin 20 de birini değil yarısından fazlasını sattım... pişman değilim bizim kaşık düşmanının istediği evi ve bahçemi aldım. ne satışıma ne alışıma üzülecek olsam hareket edemem... ama ihtiyaç oldukça fiyata bakmadan satarsınız... şimdilerde hedefim 15 dolar olsa da Rabbim ihtiyaç duyurmaz inşaAllah ama olursa satacağım fiyata bakmadan... her şey NŞA diye belirtilecektir zaten...

Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Piyasada mal bollaşmasın diye 85,95'ten bir kısmını piyasadan çektim..
    Gerçi mezara kadar değil, pazara kadar hissedeyim... ammâ..
    İnşallah üzen günler geride kalmıştır....

Son düzenleme : 0101; 29-01-2024 saat: 12:49.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6. Geçen hafta neyi satıyordu 92'lerden, bu hafta neyi alıyor 109 bandından. Hacim de iyice arttı. Gerçekten anlaşılmaz bir hisse. Umarım devamı gelir.

7. alanların da satanların da vardır bir bildiği

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    unutmadan global acaba gene tahta yapıcılığa başlar mı dersiniz
    başlasa mı ne?

Sayfa 151/237 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon

Yer İmleri