Sayfa 235/252 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 1,873 - 1,880 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,270
     Alıntı Originally Posted by shichinin Yazıyı Oku
    ALARK yatırımcısı kalabilmek sabır taşı çatlatır.

Endeksin TL zirvesini tazelediği şu saatlerde;

ALARK hissesi TL zirvesinin %20, 2024 dolar zirvesinin %22 ve dolar bazlı ATH ının %29 altında.

Dolar bazlı Eylül 2022 seviyelerinde. Eylül 2022 de CEO sunun açıklamalarına inanıp yatırım yapan
    bir arkadaş, dolar enflasyonu sayesinde sağlam zararda.

Şubat 2024 açıklamalarının neticelerine bakıldığında, bu saatten sonra Alark CEO
    sunun açıklamasına güvenip kim yatırım yapar bilmiyorum ancak en azından CEO
    yu yanlış yönlendirmek sureti ile oluşan güvensizlik ortamı neticesinde 13 milyar
    TL lik varlığın buhar olmasına sebep olanların görevden alınması ya da istifa
    etmeleri gerekirdi. Yok olan bu değerin %33 ü yatırımcılarının cebinden çıktı.

Belli ki, Alarko firması da Türkiye gibi yönetiliyor. Nasıl ki, Merkez bankasının
    800 Milyar TL zarar açıklamasına sebep olan politikaların 1 tane sorumlusu
    dahi yoksa, Alarkoda yapılan hataların da belli ki sorumlusu bulunamıyor.

Allah sabır versin.
    sn shichinin
    ALARK TÜrkiye kadar kötü yönetilmiyor... Güzel yönetilen ama bir şekilde yatırımcılarla barışamayan bir şirket... Hele de Merkez Bankası
    ALARK geçenlerde yazdım Kırklareli DGS de yanlış yatırım yaptı. Riva hakeza uzun zaman daha proje yapılmayacak ise ölme eşeğim ölme...
    ama hem MERAM, HEM CENAL güzel yatırımlardı ve güzel yönetiliyorlar. Eğer borç batağı içinde olsalardı o zaman müthiş bir EM karı oluşacaktı. ve sonuçta eski METAŞ gibi Çukurova-Kepez Elektirik gibi şirketlere dönüşmeleri mümkün olacaktı...
    Ortada bir değer yok olmadı... ona bakarsanız SÖKEUN defalarca yazdım bir değer oluşmadı illizyon yapıldı. korkarım önümüzdeki dönemlerde bu halka arzların geldiği yerleri çok acı hatırlayacaklardır...

CEO yanıldı ve yanıltıldı... yanılmamalı idi yanıltılmamalı idi.. bakalım bundan sonra ne olacak. ama ben kendi adıma Tarım, Havacılık, Enerji depolama bana uygun olmasa da otelcilik hususlarında ve sermaye şirketinde güzel bir ufku olduğunu görüyorum. kendi şirketim olsa böyle bir yönetici ile çalışmayı isterdim...

kimbilir bakarsınız bunların altından başka çapanoğulları çıkabilir... uzun vadeli yatırımcılar açısından pek problem de görünmüyor.

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. genel kurul haberi ne zaman düşer?
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

4. Nisan ayı içinde; bilanço,yönlendirme ve muhtemel insider darbesi yiyen 2 şirketin bilanço sonrası hareketleri.

Konunun bilanço değil başka sebeplerin olduğunun ispatı gibi. Yazık.

5. Sera da 1 metre kareden 58 kilo domates üretip ortalama 1 euro dan 290 bin ton ürünü satacaklarmış. Sattıgım #alark ların parası ile ayva bahçesi alacağım. Birde #ayvako markasını tescilledim mi tamamdır.😄

6.  Alıntı Originally Posted by YANSIMA Yazıyı Oku
    Sera da 1 metre kareden 58 kilo domates üretip ortalama 1 euro dan 290 bin ton ürünü satacaklarmış. Sattıgım #alark ların parası ile ayva bahçesi alacağım. Birde #ayvako markasını tescilledim mi tamamdır.😄
    ben 45 diye 58 bilgisini kim verdi acaba?
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

Yorumsuz...

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 235/252 İlkİlk ... 135185225233234235236237245 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •