Sayfa 16/253 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 2021 madde; 121 - 128 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Bizim Kürt Mehmet ve Yunan kadın söylüyor, İsrailli orkestra döktürüyor, Tel Avivliler coşuyor, yorumlarda Yahudiler bize sevgi ve saygılarını sunuyor.

https://youtu.be/O1Clzxez-9w?si=MmkQiApRziuL6h59

İsrail'in politikaları ayrı şeydir, vatandaşları ayrı şeydir.

Recep Tayyip'e göre bu ülke vatandaşlarını nasıl ki değerlendiremeyiz orası da öyle.

Ayrıca unutmayalım ki Yahudi - Musevi kökenli Türk vatandaşları çoğumuzdan önce bu ülkeye yerleşmişler İspanya'dan getirilip. Misal benim dedelerim Kafkasya'dan bu ülkeye 250 yıl önce göçmüş ama Türk yahudileri 500 yıldır İstanbul'dalar.

Bu ülkede kazıklanmadan herhangi bir hizmet alabileniniz var mı? Her yerde kokuşmuşluk, düzenbazlık, vergi kaçırma, işi savsaklama, yalan dolan var. Türk'ün marka değeri yurtdışında koca bir sıfır. Sen nasıl Suriyeliyi sıfır görüyorsan batılı ülkeler de bizi öyle görüyor. Taksicisi turisti bırak bizi bile kazıklıyor, esnafı öyle, iş insanları öyle, taciz zaten tüm dünya biliyor, niye bizi sevsin adamlar.

Boş hamaset edebiyatı yapmayalım.

Tanıdığım 2 ayrı insan amele olarak İsrail'de çalışmış 2 şer yıl, hala anlata anlata bitiremiyorlar ordaki düzeni, patronlarının işçiye verdiği değeri, insanlarını. Neredeyse müslümanlıktan çıkıp Yahudi olacaklar öyle bi etkilenmişler.

2.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Benim var dünya onları seviyor onlarda Türkleri sever. Tarih bilginiz de yok anlaşılan.
    Aslında bu yazışmaya cevap yazmaya bile tenezül etmezdim ama gerek hasıl oldu .
    Kuzey Amerika 'dan Abd ye Avrupa 'dan Türkiye ye kadar tanıdığım Yahudi dostlarım
    olmuştur. Daha ahlaksız olanına rastlamadım ama siz tüm Yahudileri suçluyorsunuz.
    Akıllılar eğitimliler zekiler bilim ilim irfan yolunda giderler her biri en az 3 dil bilir
    kitap okumayı geçtim ünlü yazarlar bilim insanları onlardandır ve ayrıca dünyanın
    en büyük firmalarını onlar kurmuştur. Kafatasçı ırkçılık yapmayın İspanyollar
    kovduğunda Ruslar kovaladığında Hitler yaktığında sadece Osmanlı ya sığındılar
    Türkler onlara kol kanat gerdi bu yüzden Türkleri severler .
    Biraz tarih okuyun eğitin beyninizi bu kadar kin ve nefret size zarar verir .
    Kibarlık asalet eğitim ve hosgörü bunlara ulaştığınızda her şeyi her insanı daha
    rahat anlarsınız. Ülke savunması da silahla olmaz akıllı eğitimli beyinler ile olur.
    Bizim eğitim seviyemiz ile kıyaslanamayacak kadar ilerideler.
    saygılar,
    Bence sen önce biraz oku. Bak bakim geçmiş yazılarıma ırkçılık mı yapmışım? Ben paranın olduğu yerde dininde, ırkında önemi yok demişim. Ama ısrar ile "Yahudiler ticarette dürüstler" diyorsunuz. Ben yine paranın olduğu yerde dinin, ırkın önemi yok diyorum. Siz yine "Yahudiler ticarette dürüstler" diyorsunuz. Arkadaş muhakkak ticarette iyileri de var, kötüleride. Dürüstleri de var, dürüst olmayanı da. Ama şunu diyorum kafanızdaki yıllardır gelen tüm Yahudiler "ticarette dürüstler" yalanına inanmayın diyorum. Sizlerin düşüncenize "tüm" bakın "tüm yahudiler dürüsttür" fikri uzun yıllardır yapılan sosyolojik çalışmanın ürünü.

İkinci Tarih bilgisi yok demişsin benim için ((: Beni tanımadan bana nasıl böyle söylersin anlamıyorum. Ben senle ilgili şu bilgin yoktur diyemiyorum. Çünkü seni tanımıyorum. Ben şu an İstanbul Üniversitesi 3.sınıf Tarih öğrencisiyim. (3. üniversitem) (: Dilersen öğrenci kimlik kartımı özelden size iletebilirim. Sizin bahsettiğiniz ve muhtemel yüzeysel yazdığınız Tarihi olaylardaki cümleler kadar bilginiz mevcut. Benim onlar hakkında araştırma yaptığım kadar bilgim mevcut ((:

Küçük bir kuple vereyim tarih bilginiz artar. Osmanlı'ya ilk sığınan Sefaradlar İstanbul özelinde bugünkü Galata,Balat ve Fatih'deki Haseki hastanesinin arka taraflarına yerleştirilmişlerdir.

Sizin en büyük probleminiz karşınızdakini bilmiyorsunuz, geçmiş yazıları okumuyor sadece ortam oluşsun ve hemen bende bir iki kelam edeyim...

-Ruslar Yahudi Pogromu yaptığında Osmanlı'nın elindeki Filistin ve İsrail topraklarına gelmek istediler. Osmanlı bunlara Kuzey Irak tarafını önerdi. Pek azı İsrail'e yerleşti. Çoğunluğu Avrupa ve Amerika'ya gitti.
    -Hitler soykırım yaptığında Türkiye'ye çok azı geldi. (Osmanlı değil, Türkiye'ye geldiler.)

Dip Not: Birde tarihi bir olay yazayım. "Struma". Bu şirket ile bir noktada birleşiyor mu? Nedir araştır.

Son olarak yine yazayım; Derdim Yahudi,Alman,İngiliz vs. değil. Ben Paranın olduğu yerde dinde, ırkta olmaz diyorum. Baba oğlunu öldürüyor diyorum. Ötesi yok diyorum.

3. Sali günü 1.2 milyon lot daha çıkmış citi den..
    Dun ve bugün hariç 6.5 milyon lot kaldi..
    Iki üç gun daha dayanin..
    Gunde 1 milyon lot veriyor en kötü..

4.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Sali günü 1.2 milyon lot daha çıkmış citi den..
    Dun ve bugün hariç 6.5 milyon lot kaldi..
    Iki üç gun daha dayanin..
    Gunde 1 milyon lot veriyor en kötü..
    Bu kadar malı kim karşılıyor acep, sonuçta toplam 60milyon $ az değil.

Leyla hanımın alacaklısı her kimse en azından bı kısmını yada hepsini satıp nakite dönmek isteyecektir çünkü alacağını beklemiş.

Fikrî olan var mı?

0101 malı bitirdi mi, bu aralar az yazıyor?

Oralet Osman seni Alarko da görmek güzel, Hoş geldin.

Topic de şirket faaliyet ve performansı haricinde konuşmak, herkesi yoruyor ve enerjisini alıyor.

22101316UG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sürekli alış kademesinden işlem yapıyorlar, inanılmaz bir baskı var, kimse bulaşmak istemiyor gibi. Bakalım nereye kadar.

6. Abla kardes alatonlar yalandan fona sattik demeselerdi, her gun kap a aciklama yapmak zorunda kalacaklardı,şu kadar hisse,bu fiyattan sattik diye..
    Şimdi virman yaptiklari citi den ,aciklama yapmak zorunda kalmadan,tahta yi en az panikle satiyorlar..

7.  Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Sürekli alış kademesinden işlem yapıyorlar, inanılmaz bir baskı var, kimse bulaşmak istemiyor gibi. Bakalım nereye kadar.
    Adam her kademeye veriyor. Niye yukseltsinler ki.

8.  Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Sürekli alış kademesinden işlem yapıyorlar, inanılmaz bir baskı var, kimse bulaşmak istemiyor gibi. Bakalım nereye kadar.
    Az kaldi bugünkü satislardan sonra 3 milyon lot civarı kalir..onuda p.tesi bitirler..

Sayfa 16/253 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •