Sayfa 222/251 İlkİlk ... 122172212220221222223224232 ... SonSon
Arama sonucu : 2008 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

--dost, acı söyler....

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --dost, acı söyler....
    Seninki yalan...aci değil....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,269
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Sn tövbekar....

Sahse mantıklı açıklama yaparak bos yere mantığınızi kullanmayın.....

Onun derdi baska.....

Kuyruk meselesi
    sn kingsailor,
    şahıs bazı bilgiler paylaşıyor ve bu bilgiler ile ilgili bildiklerimi paylaşıyorum. hem bildiğim şeyler gerçek mi diye test ediyorum hem de konuyu bilen veya bi,lmeyen arkadaşlar bilgileri sınasın ve doğrular ortaya çıksın diye paylaşıyorum...ne onunla ne de başkasıyla şahsi bir hesabım yok. geçmişte olduğu gibi yatırımımı korumak ve bilgi sahibi olmakla iştigal ediyorum...

Tekraren belirtiyorum bunu gören sadece ben miyim bilmem ama Enflasyon muhasebesinde 2022 karları 2022 değil... geçmiş yıllar düzeltmeleri de buna eklendi... 2022 ile 2023ü karşılaştırmak abesle iştigaldir

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn kingsailor,
    şahıs bazı bilgiler paylaşıyor ve bu bilgiler ile ilgili bildiklerimi paylaşıyorum. hem bildiğim şeyler gerçek mi diye test ediyorum hem de konuyu bilen veya bi,lmeyen arkadaşlar bilgileri sınasın ve doğrular ortaya çıksın diye paylaşıyorum...ne onunla ne de başkasıyla şahsi bir hesabım yok. geçmişte olduğu gibi yatırımımı korumak ve bilgi sahibi olmakla iştigal ediyorum...

Tekraren belirtiyorum bunu gören sadece ben miyim bilmem ama Enflasyon muhasebesinde 2022 karları 2022 değil... geçmiş yıllar düzeltmeleri de buna eklendi... 2022 ile 2023ü karşılaştırmak abesle iştigaldir
    Evet doğru.....2022 karina da enf muhasebisi uygulandi.....

Bu konuda tam olarak nett aciklama yapabilen cok az...ancak burdaki durum su....parsal varlığı fazla olanlarin dusuk faiz den dolayi parsal varlıkları eridi...... bu da zarar yazıldı....faizler yükseldigi iicn bu durum artik ortdan kalkti....90 larda da enf muhasebisi uygulanıyor du ama parsal varlığı olanlar zarar yazmıyordu...bu durum 2024 ikinci veya uncnu çeyrekten sonra duzlecek....faiz politikasında değişiklik olmassa

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn kingsailor,

Tübekar abem...

elma-armut-şeftali-kiraz v.s... hepsi birbirine karıştı eski-yeni muhasebe siteminde...

Benim bakmaya çalıştığım...
    2022 yılı bilançosunda ana ortaklığa ait özkaynaklar : 14.932.016.473 TL
    2023 yılı bilançosunda ana ortaklığa ait özkaynaklar : 40.999.003.553 TL

Şirket kar etmiş, varlıklar yeniden değerlendirilmiş....v.s... v.s... sonuçta özkaynaklar kabarmış, taşmış.. PD/DD oranı güzelleşmiş.
    Bunlar dünde kaldı...

Kendimce cevap aradığım sorular:

*Şirket kâr edebilir mi?
    -Umuyorum
    *Ellerinde yeni cazip projeler var mı?
    - Bolca
    *Patronlar satacakları hisselere piyasada hisse enflasyonu oluşturmayacak şekilde ciddi, istikrarlı müşteriler bulurlar mı?
    -Amiin, keşke tübekar abemin o hisseleri alacak parası olsa
    Son düzenleme : 0101; 22-04-2024 saat: 10:45.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6. Bu enflasyon muhasebesi olayı küçük yatırımcının kafasını karıştırdı. Stoklar, taşınmazlar vs. yeniden değerlemeye tabi tutuldu. Bu yüzden şirketlerin kârı azalmış gibi göründü ama her şartta şirketler büyük kâr yapıyor. Bunlara takılmamak lazım. Alarko en kârlı şirketler arasında yer alan bir kuruluş.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

7. Enflasyon muhasebesi alark gibi firmaları gereksiz vergi yükünden koruyor. Piyasa bu gözle hala bakamadı. Bir süre sonra faiz enflasyon marjindan dolayı olumlu etkilenmeye başlıyacak. En nihayetinde özkaynaklarını arttıran firmalar ön plana çıkacaktır.

RİVA'ya dikkatinizi çekerim...
    Orada alarkonun hakları var..
    Arşivi kuvveti abiler incelerlerse veya şirkete sorarlarsa bir cevap bulabilirler.
    Bugün bu "hakların devri" için büyük paralar isteyebilir alarko... yani alarkonun özkaynaklarına bakarken RİVA'ya denizin 100m altındaki hazine sandığı gibi bakmaktayım.
    RİVA projesinin tübekar abemin oğlu ilkokula başlamadan kuvveden fiile çıkacağına da inanmaktayım..
    Son düzenleme : 0101; 22-04-2024 saat: 11:32.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 222/251 İlkİlk ... 122172212220221222223224232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •