Sayfa 44/250 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 1997 madde; 345 - 352 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Hissenin tam da bu donem de taban yemesi tesasuf degil,fazla naif olmaya gerek yok tam olarak yahudi olayi sebebiyle taban yedirdiler hisseye
    THYAO veya SAHOL'ün de sahipleri Yahudi mi? Onlar da aynı durumda çünkü. Bir kaç yeni arz ve ufak tefek şirket dışında bütün şirketler aynı durumda. Hepsi o nedenle gümledi öyleyse. Şüyuu vukuundan beter...
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

2.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    THYAO veya SAHOL'ün de sahipleri Yahudi mi? Onlar da aynı durumda çünkü. Bir kaç yeni arz ve ufak tefek şirket dışında bütün şirketler aynı durumda. Hepsi o nedenle gümledi öyleyse. Şüyuu vukuundan beter...
    Okudugunu anlamiyosun sanirim,thy ve sahol taban mi yedi bir gunde ? Hemde birileri hamas teror orgutu degil dedigi bir gunde ??

3. Bizim piyasa yerlinin eline geçtiğinde maalesef her türlü ahlaksızlık oluyor. Şunu kabul edelim ülkenin insan kalitesi eğitim sisteminin tamamen batırılmasıyla son 20 yılda olumsuz anlamda çok ciddi bir değişim geçirdi Artık o eski naif bilge insanlar kalmadı gibi bir şey. Maalesef üzülerek söylüyorum bu ahlaksız zihniyet yapısının tezahürü Alarko'yu etnik kimlik mevzusunu kullanarak epey süre süründürebilir. Böyle bir saçmalık zaten bizim gibi zihniyet yapısı sanayisinden çok çok daha az gelişmiş ülkelerde olur. Bu realiteye göre hareket edip beklenti yönetimini de buna göre ayarlamak uzun vadeli yatırım yapanlar için psikolojik kolaylık sağlar gibime geliyor.
    Az insan çok huzur

Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Okudugunu anlamiyosun sanirim,thy ve sahol taban mi yedi bir gunde ? Hemde birileri hamas teror orgutu degil dedigi bir gunde ??
    Ha taban, ha -%6, -%7.
    Ya hu, xu100 bile -%7 düştü. Hatırı sayılır sayıda hisse taban yedi...
    Taban yemeyenlerin çoğu -%6-7-8'leri gördü.
    Yazdıklarınızı okuyan, sadece ALARK'ın taban yediğini sanır...

Ayrıca, tanımadığınız insanlara "Sen" diye hitap etmek, "Hakaret etmek" sizi yükseltmez.

Neyse...
    Son düzenleme : asagir; 30-10-2023 saat: 21:24.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

5. herkes enerji sektörünü konuşurken Piyasa değeleri holdingleri sollarken , geleceğin stratejik sektörü olan TARIM - Ve teknolojilerini niye kimse konuşmuyor bence bu çok garip. Tarım sektöründe belki son 10 yılların en büyük yatırımı yapılıyor
    Son düzenleme : Strategy; 30-10-2023 saat: 22:59.

Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    herkes enerji sektörünü konuşurken , neden geleceğin stratejik sektörü olan TARIM - Ve teknolojilerini niye kimse konuşmuyor bence bu çok garip. Tarım sektöründe belki son 10 yılların en büyük yatırımı yapılıyor
    Başarılı olup olmayacağı görülmek isteniyor sanırım. Çünkü, ALARK'tan beklenmeyecek agresif atılım ve değişiklikler bunlar. Eskiden,, ince eleyip sık dokuyan bir grup olarak bilinirdi.
    Ben hala öyle olduklarını ve başarılı olacaklarını düşünüyorum. Bu grup, sağlam araştırma/analiz yapmadan ve başarı ihtimali düşük yatırım yapmaz bence ama her durumda, yeni alanlara/sektörlere yatırım yapmak risklidir. Bu yatırımların, geri dönüş başlamadan fiyatlanması biraz zor gibi.
    Ben daha çok bunu uzun vadeli düşünüyorum. Başka hisse sattığımda, karlarıyla buna biraz ekleme yapıyorum. Ne kadar uzun sürünürse, benim için o kadar iyi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

7.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Başarılı olup olmayacağı görülmek isteniyor sanırım. Çünkü, ALARK'tan beklenmeyecek agresif atılım ve değişiklikler bunlar. Eskiden,, ince eleyip sık dokuyan bir grup olarak bilinirdi.
    Ben hala öyle olduklarını ve başarılı olacaklarını düşünüyorum. Bu grup, sağlam araştırma/analiz yapmadan ve başarı ihtimali düşük yatırım yapmaz bence ama her durumda, yeni alanlara/sektörlere yatırım yapmak risklidir. Bu yatırımların, geri dönüş başlamadan fiyatlanması biraz zor gibi.
    Ben daha çok bunu uzun vadeli düşünüyorum. Başka hisse sattığımda, karlarıyla buna biraz ekleme yapıyorum. Ne kadar uzun sürünürse, benim için o kadar iyi.
    Cenala demediklerini bırakmadılar -verimsiz , kömür pahalı dediler

2022 yılında yaptığı bir hedge ile destan yazdı nakit zengini şirket oldu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
     Alıntı Originally Posted by Strategy Yazıyı Oku
    herkes enerji sektörünü konuşurken , neden geleceğin stratejik sektörü olan TARIM - Ve teknolojilerini niye kimse konuşmuyor bence bu çok garip. Tarım sektöründe belki son 10 yılların en büyük yatırımı yapılıyor
    olur mu hiç? muhtemelen yatırım yaparak toprak ve sera alarak yurtdışına para kaçırıyordur ... bu şirket bednam bir şirket... üç kuruş değeri var iken 2 milyar dolarlık yatırımın ( % 50 kısmı için 1 milyar dolar) altına girdiklerinde battı balık deniyordu. odun kömür deniyordu...hatta çağdaş patates soğan bile demiş miydi aslında geleceği de görmüş ...
    şirket özvarlıkları bitti derken ne görelim meğer şirket kar etmeye başlamış. son yılda da öyle bir kar etmiş ki bu defa analist abilerim ablalarım bu kar bir defalık kar bir daha edemez teranesi savruldu...,
    eee hala kar ediyor bize ne canım fiyatlandı zaten. iyi de abiciğim fiyatlanmaması için ne demiştiniz ...

şimdi tarım yatırımı yapılıyor... ne güzel değil mi değil işte. ne malum karın oluşacağı... tamam analist ablacığım abiciğim adamlar 650 milyon dolar yatırım yapacaklar sizce kaç analist çalıştırmışlardır... yok ne malum kar edeceği. her yatıurım olumlu sonuçlanamayabilir... zaten bazı çağdaşlar var hem de cinsel tercihini ortaya koyan bir mahlukat. sürekli bağırıyor. zaten kendisinde hisse de yokmuş... gerçi x medya pek de takip edilmiyor galiba ( 300 tane satınalma haberi, 500 tane spam bir de yukarıdaki olumsuz tayfa ve şürekası, okusanız da mümkün değil bir şeyi bulmak...

bence ALARK Türkiyede ve Kazakistanda tarım yatırımlarını yapacaklar... hisse başı sadece tarımdan 1 dolar kar getirecekler bu defa da iklim nedeniyle yükseltmeyecekler...ne yapalım biz de azar azar almaya devam ederiz hele bir yılbaşında aynı fiyatlar deva etsin bakarız...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 44/250 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •