Sayfa 164/237 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon
Arama sonucu : 1896 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Bugün en çok satan oyak, bildiğim kadarıyla hisse senedi fonlarında alarko yok acaba başka bir kurumun hissesini mi satıyor?
    Her şey bir illüzyon.....
    sahnenin arkası bize yasak.
    Bugün milyon lot gözüken aracı kurum stoğu yarın eksi de gözükebiliyor..
    Oraya virman, buraya virman.....

.
    .
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,241
     Alıntı Originally Posted by Serhateco Yazıyı Oku
    Geçmiştende örnek verenleri anlamıyorum birçok defa yazdım.

Alarko bakın ucuz değil yıllar boyu çok ucuz fiyatlanan bir şirketti

2022'deki talih kuşu konana kadar hep çok ucuz fiyatladı.

Riva arazileri şirketin pdsinden daha pahalı muhabbetlerini hatırlıyorum.

Hatta 100 adet alarko aldım bilmem kaç metrekare rivadan arazi aldım geyikleri dönüyordu.

Twitterdaki Ayhan Özcan beyfendi sürekli yazıyordu bu konularda geçmişte.
    twitterdeki Ayhan Özcan buradaki emekli kumandandır... aldılar ve fiyatlar 6 liralara geldiğinde sattılar...
    eğer bu hissenin geçmişini biliyorsanız dönem dönem bazı hareketleri neden yaptığını bilirsiniz ya da tahmin edersiniz...12 nisan 2019 da dolar kuru 5,75 imiş ALARKO 2,51 TL bölünme önce miydi sonra mıydı bilmem ama sonra bile olsa 50 centten daha az.... sonraki yıllarda 5 doları görmüştü...

ucuz mu evet ucuz 50 cent de ucuz 5 dolar da ama birisi diğerinin 10 katı...

ALARK aynı alark mı değil elbette... o zaman belki sadece arsalar vardı. şimdi yılda hisse başı 1 dolardan daha fazla kar eden ve bunun büyük kısmı nakit olan bir ALARK var...iyi yatırımlar yapan ve yılda bir kaç defa temettü veren ( inşaAllah devam eder) bir ALARK. bu yıllarda yapılacak yatırımlar ile de hisse başı 2 dolar kar edebilme potansiyeli var...

eskiden RİVA yapılsa sadece bir kaç yıl ilave karlılık idi şimdi RİVA küçüldü şayet yapılır ise ek bir gelir olur...eğer ucuz kalmaya devam ederse ben temettümü alır keyfime bakarım. bir şekilde aldığım bir arazi der geçerim. ama bir gün fiyat 10 dolar olur ve altına inmez ise o zaman piyasadan öndeyim der geçerim. geçmişi yazmak sadece zamanlama ve karalamalar ile ilgili idi.
    not 2019 o gün 4100 lot ALARK almışım... şimdi mümkün mü hayır 410 lot almaya gücüm yok...

son olarak siz ALARK hastagündeki ali veli denen şeyin ne yaptığını anlayabiliyor musunuz? anlıyor iseniz bana da anlatır mısınız?
    yatırım tavsiyesi değildir...

Haydaaaaa.....
    Bir ağız tadıyla düşemedik gitti...

Nedir bu teferruatlı yatırım..?
    İzmir'de gübre fabrikası alıyormuşuz...
    Çankırı'da kurduğumuz yetmiyormuş gibi.
    Sasanîler, Hektâşîler gibi şimdi de biz Alarkîler diye mi anılacağız.
    Bağlı Ortaklığımız Alarko Gübre Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Ahmet Koç, Sefa Koç ve Gimak Denizcilik Limited Şirketi arasında 14.02.2024 tarihinde Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş. garantörlüğünde; Verim Gübre Anonim Şirketi'nin ("Verim Gübre") hisselerinin tamamının belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde devralınabilmesi amacıyla bir ön protokol imzalanmıştır.

Ön protokol uyarınca, Verim Gübre tarafından Sulfert Kimya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ("Sulfert Kimya") ve Ege Antrepo Lojistik Limited Şirketi'nin ("Ege Antrepo") hisselerinin %100'ünün devralınması, devre ilişkin olarak Rekabet Kurumu ve düzenleyici otoritelerden gerekli izinlerin temin edilmesi koşullarına bağlı olarak taraflar arasında Ön Protokol'deki temel şartları yansıtan bir hisse devir sözleşmesinin imzalanması öngörülmektedir.

Ön protokole konu şirketlerden Sulfert Kimya'nın İzmir ilinde Menemen ilçesinde yaklaşık 30.000 m2 yüzölçümlü kısmı gübre üretim tesisi ve depoları olmak üzere toplamda yaklaşık 65.000 m2 yüzölçümlü taşınmazı, 2.1 MW kurulu güce sahip lisanssız güneş enerjisi santrali, Ege Antrepo'nun antrepo açma ve işletme izin belgesi, Verim Gübre'nin kimyasal, organik, organomineral, sıvı ve toz ürün gruplarında 25 farklı gübreye ilişkin ürün tescil belgesi bulunmaktadır.

Ön protokolde hisse devir sözleşmesindeki hisse devir bedelinin birtakım düzeltmelere tabi olarak güncellenmek üzere 38.200.000,00 USD (otuz sekiz milyon iki yüz bin Amerikan Doları) karşılığı Türk Lirası olarak belirlenmesi öngörülmüştür.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça ayrıca açıklanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4. Bağlı Ortaklığımız Alarko Gübre Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Ahmet Koç, Sefa Koç ve Gimak Denizcilik Limited Şirketi arasında 14.02.2024 tarihinde Negmar Denizcilik Yatırım A.Ş. garantörlüğünde; Verim Gübre Anonim Şirketi'nin ("Verim Gübre") hisselerinin tamamının belirlenen şartların yerine getirilmesi halinde devralınabilmesi amacıyla bir ön protokol imzalanmıştır.

Ön protokol uyarınca, Verim Gübre tarafından Sulfert Kimya Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ("Sulfert Kimya") ve Ege Antrepo Lojistik Limited Şirketi'nin ("Ege Antrepo") hisselerinin %100'ünün devralınması, devre ilişkin olarak Rekabet Kurumu ve düzenleyici otoritelerden gerekli izinlerin temin edilmesi koşullarına bağlı olarak taraflar arasında Ön Protokol'deki temel şartları yansıtan bir hisse devir sözleşmesinin imzalanması öngörülmektedir.

Ön protokole konu şirketlerden Sulfert Kimya'nın İzmir ilinde Menemen ilçesinde yaklaşık 30.000 m2 yüzölçümlü kısmı gübre üretim tesisi ve depoları olmak üzere toplamda yaklaşık 65.000 m2 yüzölçümlü taşınmazı, 2.1 MW kurulu güce sahip lisanssız güneş enerjisi santrali, Ege Antrepo'nun antrepo açma ve işletme izin belgesi, Verim Gübre'nin kimyasal, organik, organomineral, sıvı ve toz ürün gruplarında 25 farklı gübreye ilişkin ürün tescil belgesi bulunmaktadır.

Ön protokolde hisse devir sözleşmesindeki hisse devir bedelinin birtakım düzeltmelere tabi olarak güncellenmek üzere 38.200.000,00 USD (otuz sekiz milyon iki yüz bin Amerikan Doları) karşılığı Türk Lirası olarak belirlenmesi öngörülmüştür.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça ayrıca açıklanacaktır.

Hayırlı olsun,
    Sn.0101 bence ağız tadıyla düştük de, bir ağız tadıyla çıkamadık.
    Umarım vesile olur bu haberler, birileri takoz koyuyor sürekli ama, hadi hayırlısı.

5. Bu haberle yarın çakarlar mı acaba

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,241
    Şirket yatırım yapıyor ve gerçekten piyasada para olmayışı şirketin alabileceği yerlerin sayısını artırıyor... twitterdaki i...ler ve maalesef burada bile ucundan kenarından arada söylenilen etnik köken hususu gereğince şirket mal varlıklarını kaçırıyor feveranlarına inat Türkiyede ve Türki cumhuriyetlerde yatırım yapıyor... sandıklıda denizlide aydında alınan yerler tarla ve ülkemizin kaynakları idi, konyada, çankırıda, izmirde alınan yerler ülkemizde daha önce yapılmış yatırımlar idi. gübre alanı zor bir alan ve çeşidini bilmem ama karı bol bir alan ki son yıllarda yatırımlar artmaya başladı ve çoğu yatırım da sanırım gereğince işletilemedi ( mesela Alkim yatırımı)...

ALARKO alana hızlı girdi ama hızlı girmesinin yanında işin uzmanlarına danışarak girdi... Enerjide o dönemlerin modasına rağmen galeyana gelmeden MERAM ve sonra CENAL ile neredeyse bütün sektörde verimlilik hikayesi yazıldı ( maalesef o hikaye kendi yatırımı olan Karakuzda bir türlü gerçekleşemedi... ne zaman tam kapasiteye geçer ve yatırım mükemmel hale gelir bilinmez- yanılıyor da olabilirim tabii ben uzaktan gördüğümü söylüyorum alanda ulema değilim) Gönen bile neredeyse mükemmel işler durumda...

CENALde bir yılda yaptıkları hedge işlemi iki taraflı olarak işledi. artan enerji fiyatları uygun şekilde yapılan yatırımların kalan bütün borçlarını ödedi ve şirket nakit zengini bir şirket haline geldi tam da kriz dönemlerine denk geldiği için satın almalar ve yatırımlar arttı... muhtemelen daha da artacak çünkü bir şekilde CENAL ve MERAM nakit oluşturmaya devam ediyorlar. eskiden Turizm nakitte görünür iken şimdi orada da yatırımlar arttı...

şirketin bir şansı da Kazakistan ve Romanya idi. Romanyada biraz agresif girildi. Astaldiye rağmen orada demir atıldı ve sanırım Astaldiye verdikleri işlerden Romenler pişmanlık duymaktadırlar. taahhüt buralarda yaptıkları işler ile kendi yağlarıyla kavruldular diyemeyiz çünkü kur şokları olduğu dönemlerde turizm ve taahhüt can simitliği yaptılar. şimdi Kazakistan yatırımı BAKAD ile yapılabilir olacaksa orada bile mükemmel duruma gelinecektir. teşvikler bir yana sanırım 35-50 milyar dolar civarında bir nakit orada kullanılabilecektir...

şirket nakitleri eskisi gibi bankada ya da eurobondlarda tutsa nakit zengini bir şirket olacak ama enflasyon karşısında eriyecekti. şimdi bu nakitler gerçekten verimli yatırımlarda kullanılıyor ise önümüzdeki dönemde ALARKO adından bahsedilen bir dünya şirketi olacaktır. bizim insanımızdan tamamen yerliyiz diyenler ülkemizden yatırımları kaçırırken acaba kökenleri nedir diye farklı hissettirilmeye çalışılan holding kurucuları ülkemizde yatırımlarını artırıyor... önümüzdeki dönemde en iyi iş kolu tarım olacağa benziyor, enerjide zaten varlar... 38 milyon dolar çok mu evet çok para... ama şirket bütün alımlarını nakitle yapmakta ve eskisi gibi gizli kapaklı arsa tarla yerine görünen yatırımlarda boy göstermekte... ben 200 milyon dolar yatırımın planlanandan daha önce biteceğini düşünüyorum bizim temettüleri de 3 aylık olarak vermeye devam etsinler mesarifler arttı ve tekaüt maaşları azaldı mirim ben şirkete güveniyorum yeter ki profesyonelliğe devam etsinler...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir

7. Bu KAP'a yaptigi performansa bakın. Şaka gibi. 120den dusen hisse, düştüğü yere bile gelemedi. Enerjisaya da mı kap geldi acaba, onun performansı bile daha iyi alarktan. Emsallerden negatif ayris, holdinglerden negatif ayris, endeskten negatif ayris. Tamamen fiyasko, başka bişey değil. Hicbirseyi fiyatlayamiyor hisse.

8. Şu haber normal, baskilanmayan bir hisseye gelse 2 gün tavan olurdu. Hiç haber gelmese bile yine bugünkü endeks çıkışina bu tepki verilebilirdi. Nasıl bir fiyatlama, nasıl sahipsizlik gerçekten akıl alır gibi değil. Sabır taşını catlatir.

Sayfa 164/237 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •