Sayfa 88/254 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon
Arama sonucu : 2030 madde; 697 - 704 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. üç haftanın beş haftanın hesabını yapmayın derim, yapacaksanız 3 yıl mı 5 yıl mı onun hesabını yapın. gördüğünüz üzere adamların niyeti bozuk, buna bir yıl önceki yatırımcı sunumunda alpaslana çıkıp yalan konuşacaksın insanları sindireceksin talimatı verdiklerinde başladılar, tek başına yeterli olmayınca her geçen gün daha da artırdılar dozajı. 90'a da basarlar 80'e de basarlar, hiçbiri şaşırtıcı olmaz benim için. adamların huyu bu, ilk kez yaptıkları bir şey değil, son kez yapacakları bir şey de olmayacak. bu işin spklık bir tarafı da yok, her işi kitabına uygun yapıyorlar, şimdi yapıyorlar, 5 yıl önce de yaptılar 5 yıl sonra da yapacaklar. dediğim gibi adamların huyu bu.en az 2-3 yılları devirmeyecekseniz her gün ah vah edecekseniz bulaşılacak hisse değil. iplikçinin değirmenine su olursunuz anca.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,271
    "Alıntı Originally Posted by borsa_ankara Yazıyı Oku
    EVET harikasınız odun kömürcüler gitti yerini hava durumcular aldı mükemmelsiniz bende diyorum bu kâğıt bu kadar bilgili yatırımcılar olduğu sürece neden yükselmez acaba diyorum 2019 yıl hisse fiyat tahminim 1.5 - 2.5 tl arası aha dedim gitti 2020 de görüşürüz sağlıcakla 26.12.2018" tercüme kendileri çağdaştır...
    " Alıntı Originally Posted by borsa_ankara Yazıyı Oku
    sadece sormak istiyorum son 1 yıldır ısrarla Alarkonun özkayankalarında bozulma var özkaynaklar hızla erimeye başladı alarkoyu yabancı hızla terketmeye başladı alarkoda teknik görünüm kötüye gidiyor diye yazdım ............05.12.2018"

18/10/2019 sn nowayoutun yazısı kulakları çınlasın
    "700-750 milyon TL kar (yıl sonu Dolar kuru, Alarkonun öngördüğü gibi 6 TL olsa) yaklaşık 120 milyon Dolar eder. Hem borç öde hem de 120 mio USD kar et...

Bugün itibariyle Piyasa Değersizliğimiz 357 milyon USD. yani 3 yıllık net karımız kadar.

Daha 1 yıl kadar önce çağdaş bir borsacı topikdaşımız (geçenlerde sayın 0101 ve tovbekar epey alıntı yapmışlardı ki ibret olsun diye..) koooskoca Holdingimizin PD 150 milyon USD ye düşmüşken onu bile fazla buluyor ve 100 milyon Dolar anca eder diye yazıyordu. Nerden nereye...

Şahsen 2019 sonunda tahmin edildiği gibi 700-750 milyon (120 mio USD) net kar gelirse, seneye daha fazla gelir (malum, elektrik fiyatları ve azalan borçlar...) ve muhtemelen 150 milyon Dolar yıllık kara ulaşılabilir.

Laf aramızda, şahsen inandırıcı gelmedi bu kar beklentisi bana. Ancak Alsim tarafından yapılan işlerin tahsili geciken ödemelerinden bir takviye olması halinde makul bulurum. Muhasebe bildiğimden değil de şirketin nabzını tutar gibi bir hale geldiğimden öyle hissediyorum.

Gerçi Alsim isterse her zaman bi 50 milyon Dolar cebinden çıkarıp yıllık kara destek atabilir, ayrı konu. Niyet önemli.

Bu arada, daha 2 ay öncesinden 3. çeyrekte 400-450 milyon TL kar tahmini yapan ortağımızı da kutlamak gerek. Şu anda adını anımsayamıyorum , sanırım yeni ortaklarımızdan biriydi. Sayın seer olabilir mi diye aklımdan geçiyor.

Yarın da bir tavan çekmezse yazıklar olsun , hem de ABD ile görüşmeler , tahmin ettiğim gibi olumlu sonuçlanmış ve Dolar gerilemeye başlamışken.

Haydi Alark, ezberleri bir daha boz da görelim gari..."

22/10/2019 sn porsacının mesajı fiyat 4,58
    "çook kurnaz bir ekip yönetiyor.ky algısı ile dalga geçiyorlar gibi bir durum var.geçen hafta borsadan baskı kalktı borsa 3,5 yukarı çıktı hisseyi yüzde 3,5 aşağı bastılar sunum ayağına.bugün haciz haberi ile aşağı basılacak algısı oluşturdular ilk saatlerde muhtemelen panik satış yaptırmak için yüzde 3 küsür aşağı basıp silkeleyebildikleri kadar ky silkelediler sonra günü yüzde 2 yukardan kapattılar.ky nin işi çoook zor ,ky için burası şans oyunu gibi bir şey şansı olan ky kazanır olmayan kaybeder ama adamlar hep kazanacak ."

sn 101 7/11/2019
    "sermayesi 435 milyon lira olan bir şirket sene sonunda 550 milyon lira kar açıklarsa ve 2020 yılında da daha iyi kar beklentisi var ise şimdiki hisse fiyatı ne olmalıdır?

kafamdaki sorular???????
    yabancı (!) niye satıyor?.....
    imaj mı veriyorlar?
    alvimedica sıkışıklığını gidermek için abla mı yurtdışındaki hisselerinden satıyor?"

16/10/2020 fiyat 6.78
    "belki de haklısınızdır... bu piyasaya ve şelale gibi düşmesine bakarsak haklı olmamanız için bir neden yok... yükselişi yabancı satışı ile yedikten sonra düşüşte en önde gidiyoruz... ne kadar ucuz olursa olsun yatırımcısına sahip çıkmayan bir şirketle karşı karşıyayız ve ya aldıklarımızı bir kenara atıp unutacağız ya da ekran karşısında sinirden tırnak yiyeceğiz.."

22/12/2020
    "yılbaşında 1 doların üzerinde idi... şimdi henüz 1 dolara gelmedi, bu arada sağlam olan ve olmayan kağıtlar 2-3 misli yükseldi. acep ALARK da mesela 2 dolar kadar olsa fena mı olur ... 2 dolara kadar bir kaç tavan daha olsa..."

06/04/2021
    "Fonlardan çıkan malllar güçlü bir elde toplanmayacak ise daha çok uğraşırız. muhtemelen bu durum ( doların yükselişinin fiktif olarak oluşturabileceği sıkıntı) spek tarafından kullanılacaktır...
    Her ne kadar döviz yükselmesi belli bir sıkıntı doğurabilecekse de Romanya ve Türkiyedeki taahhüt işleri durumu dengeleyecektir. Eğer ABD deki altyapı yenilemeleri AB ye de yansır benzer paketler oluştururlar ise Romanyada yapılan işler diğer Doğu Avrupa ülkelerinde hızlı bir çıkışas yol açabilir... zaten 2021 ve 2022 ödemeleri TL ye çevrildiğine göre ayrı bir sıkıntı ithal kömür fiyatlarından doğacak maliyet artışlarının elektrik fiyatlarına geç yansıması yönünde oluşabilecektir...
    Eğer spek bu fiyatlardan fonların elindeki malı toplayacaksa hedef pek de küçük hedefler olmayacaktır... Borsadaki yeni halka arzların ve fiyatlardaki genel yükselişin getirdiği FK; artışları da hisseyi olumlu yönde etkileyebilecektir... iyi yönetim ve bazı projelerin başlangıcı için işaretler bile hissede farklı noktaları dile getirebilir.
    aslında olumlu ama beklentilerde sabırlı davranabilmenin çok zor olduğu bir döneme giriyoruz... elimizde gerçekten ucuz bir hisse var ama bizim beklentilerimiz bizim zamanlamalarımız yerine farklı zamanlamalar söz konusu olacaktır...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir."

aradım ama bulamadım bir yerlerde 200 milyon dolar kar edecek şirket 200 milyon dolara satılmaz diye... sonuç olarak geçmişten bazı mesajlar ve tanıdık geliyor değil mi fiyat hariç...
    YTD

3. Bu düşüşü ALARK'a özel gördüğümüz için biraz can sıkıyor ama böyle çok hisse var.

Mesela PGSUS çok iyi bilançolara rağmen 981'den 695'e geldi şu anda. Düşüş Alarko'dan fazla.

Türk Traktör 1.057'den 666'ya düştü.

TOAS 316'dan 226'ya geldi..

Bunlar çok iyi şirketler.

Tabi tersine prim yapanlar da var elbette.

Ama genel sorun likidite olmaması, faizlerin yüksekliği..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Bu düşüşü ALARK'a özel gördüğümüz için biraz can sıkıyor ama böyle çok hisse var.

Mesela PGSUS çok iyi bilançolara rağmen 981'den 695'e geldi şu anda. Düşüş Alarko'dan fazla.

Türk Traktör 1.057'den 666'ya düştü.

TOAS 316'dan 226'ya geldi..

Bunlar çok iyi şirketler.

Tabi tersine prim yapanlar da var elbette.

Ama genel sorun likidite olmaması, faizlerin yüksekliği..
    Elmayla armut karşılaştırması olmuş. Bu şirketlerin son 1 yılda ortalama yükselişleri %100 dolaylarında. Hiçbir bahane alarkonun bu hareketini haklı kılmaz. Zalimin mazluma zulmünden başka bir şey değil bu hareketler.

5. Şirket bilanço beklentisini revize ediyor, onlarca iş iliskisi, kap atılıyor, enerji ve havacılığa dönük o kadar beklentisi var, tarımda devrim yapıyor. Hepsi güzel ve iyi. Zaten bunların beklentisiyle hisse sahibi olduk. Sorun bu olumlu beklentiler fiyata neden yansımıyor. Hisse niye sürekli baskilaniyor. Niye şu ortamda hisse satışı geliyor. Niye dalga geçer gibi likidite artırımında bahsediliyor. Can sıkıcı şeyler. Yazık ettiler.

6.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Elmayla armut karşılaştırması olmuş. Bu şirketlerin son 1 yılda ortalama yükselişleri %100 dolaylarında. Hiçbir bahane alarkonun bu hareketini haklı kılmaz. Zalimin mazluma zulmünden başka bir şey değil bu hareketler.
    Haklılar diye demedim Hocam.

Birisi de çıkar 50'den 130'da gitti, iyi kazandım der. Üstelik 50'lerdeyken CEO hisse çok çok ucuz demişken..

Hep eski zirvesinden çiziyoruz çizgiyi doğal olarak, o yüzden can sıkıyor..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Şişe tekfen enka petkim eregli aksa aksen odas sasa..

Alarko almayip bunlari alsaydık köşeyi dönmüştük...

O biçim para yapmıştık

8.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Bu hisse neden düşüyor... teknik analizi çok bilmem ve biraz da saçma bulurum ama bir konuda izah doğru olabilir...
    katil olay yerine mutlaka gelirmiş... bu yüzden geçmişte ne oldu iyi analiz etmek gerekir yani şirketi tanıyabilmek ve ilgi kurabilmek...

şirket 2018 yıllarında yatırımlarını bitirmiş meyvelerini toplamak üzere idi... ama epey borçluydu. borçlar dolar üzerinden ( bir kısmı euro) ve özkaynaklar fiktif olarak eksiye düşmüş... bir şahıs var görevli ve sürekli şirketi kötülüyor malum çağdaş... tutar tarafı yok söylediklerinin ama bizi yıldırmıştı...
    benzer durum x medyada bir kaç sapık var... sanırım geçmişlerinde tecavüze uğramışlar ki sürekli akılları o şekilde çalışıyor... maalesef sabah akşam sadece sapkın söylemlerini yapan bir hesap başka hiçbir yorum yok. sadece yahudi düşmanlığı, yatırımları ve diğer faaliyetleri başka yere çekmeye çalışma... tutar tarafı var mı yok dese ki yapılan sera yatrırımları yanlıştır belki tartışılır. ama Türkiyede Sandıklıda, Denizlide yapılan toprak ve sera yatırımları nasıl yurtdışına mal kaçırmak olabilir aklı basmıyor a maalesef sürekli iğrenç karalamalar yapıyor. suç işliyor kendisini şirkete bildirdim ama maalesef şirket kendini karalamaya çalışan ve suç işleyen bu kişiyi tınmıyor... malum bana cevap da vermiyorlar tekit etmediğimde. kolay bir avukat vardır şirkette sadece biz TC vatandaşıyız bu yapılanlar maniplasyondur diye bir suç duyurusunda bulunsalar şahıslar sittin sene yazı yazamazlar...

peki neden yapmıyorlar. biz kendi işimizi yaparız mı... zannetmem. şirkette bazılarının muhtemelen iplikçi cenahının çıkarı var ki olay geçiştiriliyor. benim şirketim olacak, benim ortaklarımı el üstünde tutarım desem de belli seviyeye kadar kollamaya çalışırım ama şirkette şu anda bu konularda ölü toprağı var sanki... kap atmaları hususunda katılmıyorum. çünkü şirket yatırımlarını bildiriyor. görünen o ki iyi de çalışıyor. ne bildirecek. sn barış yılmazın yazdığı gibi bugün şu kadar elektrik ürettik ve şu kadar kar ettik, dağıtımdan şu kadar kar ettik mi, Almanyaya, romanyaya her gün dpmates gönderiyoruz mu?... ayrıca şirket bilançosunu gönderiyor ve yatırımcı günü de yapıyor. sürekli kap beklemek bence biraz abesle iştigal...

2018 den fark var mı evet var... 2018 de yaoılan yatırım yaklaşık 700-800 milyon dolardı ve şirket bilançosu epey ezilmişti... şimdi yapılan yatırım borçla değil kardan yapılıyor ve bilanço ezilmek bir tarafa sürekli kar etmeye devam ediyor... Enerjide üretimin karı normalleşse dağıtımın karı artıyor. şirket buna rağmen arayışlarını hızlandırıyor ve her alanda faaliyet göstermeye başlayan bir şirket haline geliyor. eski ALARKO yerine taahhğt, sanayi, GYO, Venture, Yatırım şirketi, gıda üretim işleme pazarlama, gübre, tohum, maalesef yeni oteller, uçak dönüşüm, YİD ( Bakad gibi) aslında taahhüt hususunu biraz daha gayrete getirmeliler, her alanda varlar ve hala nakitler var ellerinde...

şirketin karı eskisi gibi eorobondlar yerine yatırımlara gidecek ve bunlr da başarılı olacaksa ne ister yatırımcı ya da spek...

benim düşünceme göre daha fazla toplamak ister. yukarıdaki faaliyetlerin yatırım olanları bir tarafa mevcutların bile fiyatlanmadığı bir holding ( efendim 1.7 den 100 e çıktı demeyin çıktı ama boş bir çıkış değildi. ) alırken ne düşünürsünüz... kafanızda bir fiyat belirler ve şirketi takip edersiniz hisse fiyatını değil...

benim kafamda eski fiyatı KAFKASÖR idi... şimdi Gıda alanındaki ve diğer yatırımlar ile birlikte katlandı... elbet benim gördüğümü başkaları da görüyor ama görmemiş gibi yapıyor. şirketi karalamalar bu yüzden arttı. muhtemeldir ki fonların ellerindeki mal yabancı gelmeden alınacak ve gelecek yabancıya en az 2 mislinden satılacak. peki ne kazanırsınız şirketin % 20 sini toplamış ve devretmiş olsanız en az 350 milyon dolar kazanırsınız... ki,mse kusura bakmasın ama bu paralar için bütün yatırımcıları tımarhaneye bile tıkarlar...

Tekrar ediyorum. benim kafam rahat. bildiğim usulle yatırım yapıyorum ve neyi neden aldığımı biliyorum. yanılabilir miyim evet mümkün ama bir gün gerçek hesap ortaya çıkar. nasıl 1.7 den yani 25 centlerden 5 dolara çıktı ise 3.5 dolardan da belli miktarlara çıkacaktır. ya da bana her yıl 1 dolar civarında temettü verecektir ki bu da benim gibi biri için yaptığı yatırımın gğzel bir beklentisi olur. efendim 50 cent verirse ne olur... siz neden yıldırıldığınızı düşünüyorsunuz... Arkadaşlar biz dahil istediğimiz kadar alamamıştık çağdaş yüzünden ... ben hisse 1 dolar olacak dediğimde aracı kurum danışmanım he he diyerek gülmüştü... etrafımdaki kimse inanmamıştı bizim kaşık düşmanı dahil... Mehmet Aşçıoğlu, H Kahraman, emekli kumandan, aysha 5-6 liralardan satmıştı hisseyi... biz çok mu biliyorduk hayır sabretmeyi öğretmişti piyasa ve onu denedik. şimdi de benzer bir durum olduğuna inanıyorum ama bu defa 50 misli çıkmayacak belki ama değecek...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir...
    İyi akşamlar sayın Tövbekar Hocam,

Fonların elinden toplayıp yabancıya satma kısmını tam anlayamadım alarko'nun geri alım yapacağını mı düşünüyorsunuz fonlardan malı Alarko toplayıp yabancılara mı satacak bir de hocam sakıncası yoksa beklediğiniz bir hedef fiyat var mı paylaşabilir misiniz

Sayfa 88/254 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •