Sayfa 6/236 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1887 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Ayrica bu 3 milyon lot,eski fonlarinmi yeni alanlarin mi o da belli degil tabiki..
    Bi korku verdiler millete kısa da..
    Alım firsati olur bazilari için korku zamanlari..
    Hayirlisi olsun..
    Katılıyorum hocam

2. Hikaye tadında son 1 haftada olanları yazacağım;

<hikaye>

Bist 7200'lerde, Alarko 130'lardaydı. Bist 8300 çıkarken Alarko 125-130 arası gitti geldi. Bist düzeltmeye gitti Alarko iki kere 120'ye kadar düştü. Ne zaman altına düşecek gibi oldu, şirketten kaplar geldi. İlk kap "Sera" üzerine yaptığı yatırımdı. Buradan tepki aldı 125'e kadar çıktı. Tekrar 120 sınırına geldi. Tam düşecekken bir kap daha geldi. Havacılık sektörüne yaptığı yatırım. Bu arada Bist 7640-7700 bandında geziyordu. Alarko 125 civarına kadar yükseldi. Arkasından 12 milyonluk lot satış haberi geldi. Zaten ondan sonra bir daha kendini toparlayamadı. Önce Ünlü aldı, daha sonra onu Citi aktardı. Citi'de "Osiborsa'nın" dediği üzere 117'den kendine satılan malı satıyor. Şu ana kadar 3 milyon satılmış.

</hikaye>

Bende oluşan düşünceler ve soru işaretleri;

-Şimdi bu satış üzerine konuşacak isek, özellikle şirket bu satış için mi acaba her 120 sınırında "kap" attı?
    -Geçen yıl sanırım kasım ayında bir sektöre yatırım yapacağız dedi. 10 aydır gizledikleri sektörü bu satış öncesi atmaları beni bir düşündürdü.
    -Bilenler bilir, Alarko küçük yatırımcı için geçmişte sıkıntılı ve mimli bir firmaydı. Acaba o karın ağrısı tekrar mı başladı?

Alarko yükseliş yaparak, umarım benim düşünceleri yine düşüncede bırakır.

3.  Alıntı Originally Posted by Serhateco Yazıyı Oku
    Sattıkları paylardan gelen parayı bir güzel kullanırlar işlerini hallederler.

İşleri bitincede sattıkları yerden toplamaya başlarlar.
    Babalarının malı gibi at koşturuyolar şikette di mi

Bu şirketin en büyük sıkıntısı aile şirketi olması. Alacak olan bekleyecek olan ona göre alsın beklesin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    Menkul Kodu
    Satılabilir
    Adet
    Stoktaki Adet
    Ort. Maliyet
    Son Fiyat
    Cari Piyasa Değeri
    Kar / Zarar
    Collapse :
    Collapse : HİSSE SENETLERİ - 28.09.2023
    ALARK xxxxx xxxxx 4,6800 121,40 xxxx xxxx

maliyetim sıfır desem de baya yüksekmiş... sanırım sonradan temettülerle vs alınan ya da 80 li fiyatlardan düzeltmeler etkili olmuş ki maliyetim 5 liralara çıkmış...
    jendi adıma tek üzüntüm bu fiyatlardan alamıyor olmak ve bu fiyatların bir daha gelmeyeceğini bilmek...50-70 liralarda sanırım şöyle yazmıştım...
    HB defter değerine bakmadan 27 lira 2922 karı var
    yaklaşık 20 lira 2023 karı gelir ( aslında enflasyonla aynı kar gelir desem de miktarı gene de düşürmüştüm
    geriye kalan miktar da 2024 karı olacaktır ki neredeyse üste verecekler...
    ne oldu demek ki o fiyatlar yanılsama idi. şimdi bu fiyatlar da yanılsama merak etmeyin sadece gerçekten paslı çiviler dışında birileri girmeye başladı onlara günlerini göstermeye çalışacaklardır...
    sonuş ALARK trade hissesi değildir... bakınız Ha. Kahraman...

sn ömerçelebi
    muhtemelen yeni CEO ve İzzet Garih küçük yatırımcıya pek ters bakmıyorlar... diğerleri yani ALATONlar şanssız bir dönemden geçtiler...ne kadara KAP olursa olsun şirketin yükselmesine müsaade edilmiyor dikkat bakınız en karlı bilançoda yanlışlıkla söylenen ve hiçbir şekilde tutmayan kar hedefi ( Alpaslan Beyin söylediği karın düşebileceğine dair öngörü ki kısmen doğru idi)...

5.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Babalarının malı gibi at koşturuyolar şikette di mi

Bu şirketin en büyük sıkıntısı aile şirketi olması. Alacak olan bekleyecek olan ona göre alsın beklesin.
    u30 un yarisi Aile sirketi,3 de 1 Akp de 3 de 1 Chp de..
    Kurumsallik istiyoruz ama bu ülkede zor..

Millette katilima uygun mu diye soruyor halka arz larda..
    Kardesim bu kadar hassassin madem bu ulkede hiç borsaya bulaşma..
    Katakullisiz,insider siz iş dönmez

6. Ozgur kalyoncu beye bir mail atsa arkadaşlardan biri..

bu kadar yatırım haberleri varken,yeni vizyon olarak havacılık sektörü seçilmişken leyla Alaton ve Vedat Alaton beyin 12 milyon lot satmasi yatirimcilarinizi üzmüştür..
    Lutfen kafa karisikligini gidermek ve yatirimcilarini rahatlatmak icin bir açiklama yaparsaniz seviniriz..

Diye bir mail atilsa..daha once atan arkadaşlar vardi Özgür bey e..

7. Tovbekar abim en tecrubelimiz sensin..

Bu 12 milyon lot kagit uzerinde her ne kadar 117 fiyattan ünlü ye yani citi ye, yani yabanci ya verilmiş gorunsede,gercekte boyle olmayabilirmi..
    Leyla ve vedat lar tahtadan satiyor olabilirmi..cunku 3 gunde baya satış oldu..
    Alan aslinda olmayabilir mi..

Hisseyi direk dalia garih gibi saf gibi dümdüz satsalar,bu fiyatlardan veremezlerdi belki de..

Fon aldi ayağına yediriyor olabilirlermi..

8. Alatonlar Satış degilde,virman yaptilar gibime geliyor..
    Virman tarafindan satiyorlar sanki..
    Dalia garih ten daha akıllılar galiba..

Sayfa 6/236 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •