Sayfa 72/236 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 569 - 576 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn paracelsus,
    şirket niçin kap atmalı ki? alınırken veya satılırken şirketin müdahalesi nasıl olacak ki kap atsın? bir fon ya da yabancı mal boşaltıyor. ya da dalia hanım ki o i,se akşama mutlaka bildirmek zorunda. kimse kimseye niçin satıyorsun diyemez.
    Kendi adıma fikirlerimi yukarıda yazdım ama eğer 102 de 600.000 lot satış olduysa aksine bu kadar malı kim alıyor diye sormak gerekir mi?
    Sn. tövbekar zamanın yoktu ayrintili yazamadım.
    Şirketten ya da ortaklardan kap beklentimin nedeni şu. Yılbaşından beri yaklaşık yüzde 6'lik bir satış gerçekleştirdi şirket. Herkes sizin benim gibi alım satım yapabilir amenna. Ama son satışa konu paylar içinde likidite ve payların daha geniş kesimlere yayılması neden gösterildi. Hisse hacimde ve likidite oranında ilk 50de bildiğim. Yani dalga geçer gibi bir neden gösterildi. Zaten satış can sikarken, bir de bu absürt neden hisseye olan güveni iyice zedeledi. Bu kap atilmayabilirdi. Tamamen amatörce. Atıldı tamam, hisseler fona devredilebilirdi, özel emirle satilabilirdi uluuun örneği gibi. Ya da pay alımı kolaylastirilmak isteniyorsa bölünme yoluna gidilebilirdi. Bunları yatırımcı ilişkilerine de yazdim. Ama bunların hiçbirini şu ana kadar yapmadı şirket ve kayitsiz kalmayı secti. Dün ve bugün gerçekleşen fon satışları da bu kayitsizligin ve güvensizliğin sonucu bence. Bu düşüncelerimi aynı rumuzla sosyal medyada da şirkete ve ortaklara yazıyorum. Belki farkındalık yaratir. Benim maliyetim ne yazık ki 0 değil ve şu anki değerin üzerinde. Borsa artarken 2 haftada bir 30 kagididin yüzde 12 dusmesi de sinir bozucu. Elbet risk alarak yatırım yapıyoruz. Kaybedilen sadece zaman ama o da çok kıymetli. Şirkete olan güveni kaybetme konusunda hiç tereddüt yaşamadım, ama yönetime olan güveni oldukça yitirdim. Kol kesme mevzusunda ise, birakin da bu kararı herkes kendisi versin. Saygılar, bol kazanclar herkese.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Sn. tövbekar zamanın yoktu ayrintili yazamadım.
    Şirketten ya da ortaklardan kap beklentimin nedeni şu. Yılbaşından beri yaklaşık yüzde 6'lik bir satış gerçekleştirdi şirket. Herkes sizin benim gibi alım satım yapabilir amenna. Ama son satışa konu paylar içinde likidite ve payların daha geniş kesimlere yayılması neden gösterildi. Hisse hacimde ve likidite oranında ilk 50de bildiğim. Yani dalga geçer gibi bir neden gösterildi. Zaten satış can sikarken, bir de bu absürt neden hisseye olan güveni iyice zedeledi. Bu kap atilmayabilirdi. Tamamen amatörce. Atıldı tamam, hisseler fona devredilebilirdi, özel emirle satilabilirdi uluuun örneği gibi. Ya da pay alımı kolaylastirilmak isteniyorsa bölünme yoluna gidilebilirdi. Bunları yatırımcı ilişkilerine de yazdim. Ama bunların hiçbirini şu ana kadar yapmadı şirket ve kayitsiz kalmayı secti. Dün ve bugün gerçekleşen fon satışları da bu kayitsizligin ve güvensizliğin sonucu bence. Bu düşüncelerimi aynı rumuzla sosyal medyada da şirkete ve ortaklara yazıyorum. Belki farkındalık yaratir. Benim maliyetim ne yazık ki 0 değil ve şu anki değerin üzerinde. Borsa artarken 2 haftada bir 30 kagididin yüzde 12 dusmesi de sinir bozucu. Elbet risk alarak yatırım yapıyoruz. Kaybedilen sadece zaman ama o da çok kıymetli. Şirkete olan güveni kaybetme konusunda hiç tereddüt yaşamadım, ama yönetime olan güveni oldukça yitirdim. Kol kesme mevzusunda ise, birakin da bu kararı herkes kendisi versin. Saygılar, bol kazanclar herkese.
    sn paracelsus
    şirketin tüzel kişiliği ile dalia veya leyla hanım ya da vedat bey ayrı kişiler... işlemleri yapan ve kap atanlar bu 3 kişi. şirket ile bağları yönetim kurulu üyeleri olmaları. onlar adına şirket kap atamaz... şayet yönetim kurulu üyeliği ile ilgili veya hakim ortaklıkla ilgili kısıtlamalar olmasaydı onları bile atmayacaklardı. Mesela ALATONLAR bir ALATON holding kurdular. Beşiktaş noterliğinden şirkete bir devir yazısı geldi. şirket bunu kap olarak paylaşt ıve biz epey düştük. ama ilk Genel kurula bu isimler beşiktaş noterliğinin yazısı hiç yokmuş gibi kendileri katıldılar. şirket onlara şunu demeliydi. benim muhatabım siz değilsiniz ALATON holdlng. ve belki de SPK ya şikayet etmeliydi. hakim ortak oldukları için aralarını bozmak istemediler. Diğer aile de centilmenlik anlaşmaları gereği ( muhtemelen vardır)...
    fon satışları ile ilgili bygeorgea daha yakın düşünüyorum diyelim...

sonuç olarak şirket tüzel kişiliği ile kişileri aynı şekilde düşünmeyin... kol kesmek ile ilgili de hem psikoloji bozuluyor hem de yanlış üzerine yanlış yapılıyor diye ( dikkat ederek okursanız ince bir üslup vardı ) yazdım...
    tekraren yazayım. ALARK trade kağıdı hiç olmadı. ama Çağdaş namdar birisi yüzünden 1.7 TL den hisse almaya korktuk ( o zamanlar maaş ile yaklaşık 2-3 bin lot alınabiliyordu diye hatırlıyorum. çağdaşın psikolojik baskısı bana en az 10- 20000 lota mal olmuştur desem yeterli mi). gerçekten pisikoloji çok bozuluyor...

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn paracelsus
    şirketin tüzel kişiliği ile dalia veya leyla hanım ya da vedat bey ayrı kişiler... işlemleri yapan ve kap atanlar bu 3 kişi. şirket ile bağları yönetim kurulu üyeleri olmaları. onlar adına şirket kap atamaz... şayet yönetim kurulu üyeliği ile ilgili veya hakim ortaklıkla ilgili kısıtlamalar olmasaydı onları bile atmayacaklardı. Mesela ALATONLAR bir ALATON holding kurdular. Beşiktaş noterliğinden şirkete bir devir yazısı geldi. şirket bunu kap olarak paylaşt ıve biz epey düştük. ama ilk Genel kurula bu isimler beşiktaş noterliğinin yazısı hiç yokmuş gibi kendileri katıldılar. şirket onlara şunu demeliydi. benim muhatabım siz değilsiniz ALATON holdlng. ve belki de SPK ya şikayet etmeliydi. hakim ortak oldukları için aralarını bozmak istemediler. Diğer aile de centilmenlik anlaşmaları gereği ( muhtemelen vardır)...
    fon satışları ile ilgili bygeorgea daha yakın düşünüyorum diyelim...

sonuç olarak şirket tüzel kişiliği ile kişileri aynı şekilde düşünmeyin... kol kesmek ile ilgili de hem psikoloji bozuluyor hem de yanlış üzerine yanlış yapılıyor diye ( dikkat ederek okursanız ince bir üslup vardı ) yazdım...
    tekraren yazayım. ALARK trade kağıdı hiç olmadı. ama Çağdaş namdar birisi yüzünden 1.7 TL den hisse almaya korktuk ( o zamanlar maaş ile yaklaşık 2-3 bin lot alınabiliyordu diye hatırlıyorum. çağdaşın psikolojik baskısı bana en az 10- 20000 lota mal olmuştur desem yeterli mi). gerçekten pisikoloji çok bozuluyor...
    Sn. Tövbekar,
    Tüzel kişilik konusunda haklısınız ancak; bu şirketin yönetiminde 4 kardeş var aslında. Şimdi yaklaşık 25 milyon lot hisse satışını şirket yönetiminde görüşmeden mi yapıyorlar sizce? CEO'ya ya da yatırımcı ilişkilerine, yK başkanına bilgi paylaşmadan yapacağına ihtimal vermiyorum açıkçası. Bu da durumu daha grift hale getiriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    sn bridger
    iplikçi ile ilgili bir zamanlar ALCAR topicinde sn VOLNA yazardı... iplikçinin şirketin kendisi olduğunu iddia ederdi. bu yüzden bygeorge a katılıyorum dedim...
    Geçmişte ALGYO tahtasında geri alım yapmışlardı o dönemde bazı söylemler içinde olmuşlardı.
    şirketteki spek ya da tahtacı şirketten habersiz işlem yapmaz/yapamaz... aksi takdirde ARDAYÜZ yazılım gibi bir durum ortaya çıkar. Ben 4 kişiden şu anki yönetim kurulu başkanını ayırıyorum. ama diğerlerine karşı da kimse bir şey yapamaz.
    kendi adıma belirleyici olamayacağım bir BİST içinde en ucuzunu alır ve sabrederim ( not kol kesme hususunda ALCARda kol kestim 50 küsur maliyetli ALCARlarımı 40 civarından vermek zorunda kaldım sonra 100 e sonra 500e çıktı şimdi 1000 lerde pişman mıyım değilim ama maalesef dönen oyunların nasıl olduğuna dair örnekler diye yazıyorum)

5. Sn.tovbekar hatırlatma için teşekkür ederim. Ama şirket tüzel kişiliği ile ortakların ayrı kişilikler olduğunun farkındayım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Sn.tovbekar hatırlatma için teşekkür ederim. Ama şirket tüzel kişiliği ile ortakların ayrı kişilikler olduğunun farkındayım.
    sn paracelsus,
    bizim muhatabımız şirket tüzel kişiliği. ve bu kişilik aynı zamanda yönetim kurulunda yer alsalar da bu kişilerin şirket hesabına değil kendi hesaplarına yaptıklarını kimse sorgulayamaz velev ki suç oluştursun. bu durumda da bizim mevzuatımız bizi korumak yerine onları korumayı tercih ediyor...

7. Geçen sefer 90lardaki zirvesine 7 ayda gelmişti ki bunda depremin de etkisi var. Bu sefer yine en az 4-5 ay süründürmeden yukarıya sürmezler sabrı olan hakim ortaklara küfür ede ede sabredip kazanacak, benim zamanım değerli diyen de şansını başka şirketlerde deneyecek. Bu zamana kadar bir hisseyi en az 6 ay tutmadan hisse değişimi yapmadım, çoğunlukla 1 ila 2 sene arası hisse taşıdım ve sanıyorum ereğli hariç hiçbirinde enflasyonun altında kalmadım. Şirketin cirosunda ve sektörde bir olumsuzluk olmadıktan sonra benim için problem yok geçen sene 50lerden toplamaya başladığım alarkoyu da taşımaya devam edicem.

8. doğuşun şirketten 5 milyar hortumlaması unutuldu şimdilerde tavan babam tavan. bu hisse satışları ne ki ahlaksızlık bile unutuluyor. uzun vadeciler için sıyır babam sıyır.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

Sayfa 72/236 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •