Sayfa 163/236 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    şirket hisseleri her şeye rağmen aşağı gidiyorsa ne yapmak gerekir...

mesela sn ömerçelebi gibi anlam veremeyip kötü bir haber olabilir mi diye düşünüyor isek...

mesela 90larda hisse sosyal medya hastaginde cirit atan sonra bir süredir görünmeyen i. ve küfürbaz şahsiyetler tekrar ortaya çıktı ise...

ümitsizlik her yeri ağlama duvarı haline getirdi ise....

ben kendi adıma geçmişe bakarım... böyle bir dönem geçmişte 1,7 liralara düştüğünde olmuştu. çağdaş nefes aldırmıyordu... tek derdim küçük yatırımcının kendini koruması diyordu ( ki kendisinin dediğini yaptığımı ve hisselerimi sattığımı söylemiştim. yükselme başladığında ona güvendiğimi ve beni mağdur etmeyeceğini vs... ama sonunda bana dediği şuydu aklın yok muydu; ki sürekli almayın deyip duruyordu hatta alanları tacize kadar götürüyordu)... şimdi bu tweeterdaki i... hissesi olduğuna inanmıyorum kendisi görevli diye düşünüyorum gene küfürleri artırdı...

yönetim pek kimseyi ciddiye almıyordu ki sn emekli kumandan, sn aysha ne zaman görüşmeye başladılar hatırlamıyorum ama sn irmik gittiğinde şirketten içeri almamışlardı...

hisse satışları gene aynı idi... ama o dönemde bu kadar büyük gürültü koparmıyordu çünkü yabancılar hala piyasada idiler...

gerçekten kötü haber var mı diye kontrol edebilecek halimiz yok... şirketteki işler geçen yılki kadar mükemmel değil, enerji tarafı ile ilgili ama zaten o yıl güzel istisna oldu ve bir şekilde borçlar sıfırlandı. bu yıl için enerji fiyatları beklenenden daha düşük olsa da şirketin karlılığı normal seviyelerde gidiyor... alvimedia da problem olabilir mi evet olabilir çünkü krediler yüksek olmasa da kredi kullanmak zorunda kalan şirketlerin işleri çok kolay değil... ALARK karlılığı ve yeni yatırım yapmaya çalıştığı alanlar gerçekten karlı olabilecek alanlar ve finansman ihtiyacını kendisi karşılayabilecek güçte...

şimdiye kadar yapılan biten yatırımlarda şirket sanki gümüş kaşıkla doğmuş gibi... enerji üretim, dağıtım, YİD, venture, borsa yatırım şirketi mükemmele yakın durumdalar...

peki birileri hissenin düşmesine oynuyor diyebilir miyiz? belki de öyledir silkele Süleyman düşecekler ( 92 seçimleri sloganı idi) diye dürekli salalmaktalar ve bazı armutlar düşmüyor... düşecekler çıkacak mı evet çıkacak. şimdiye kadar bizim gibi bekleyenler değil satıp doğru hisseler geçenler iyi karlar elde ettiler...

bunları yazdım... eğer görüdüğünüz bazı şeyler varsa lütfen belirtin. ama ben yatırım planımı çizdim ve piyasadan daha iyi olduğuma inansam da olmayan hususlarda iyi olacağını ümit ediyorum... en kötü ihtimalle 2 dolar kazanç, 1 dolar temettü avuntusu ile kendimi kandırıyorumdur belki de... aslında kur yükselmesinden korksam da hisse satmak yerine döviz borçlandım kamyon almak için... olmasa ne olur demek çok zor olsa da şirketin karları nakit karlar fiktif değil... yatırımlar güzel alanlarda... borç neredeyse yok... elbet bir gün gerçekler fiyatlanacaktır...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Tübekar abem...
    İrmik ile ben gitmiştim... içeri sokmadılar, prensipleri öyle imiş.. randevu talep etmemiştik... etse idik verirler mi idi? sanmam..

Temel analizine saygı duymadığım hisseye girmem... çünkü girersem en kısa sürede silkelenirim....
    2018 sonbaharında hisseye fiyatın diplerinde yerleşirken senin de bahsettiğin nice kafa karıştırıcılar, nice ağlaklar yazmaktaydı.....

Çağların THY versiyonu armada diye bir kişi eylul 2021 de thy için yazdı da yazdı... Ben ise aldım (gerçi onun kafa karıştırmasıyla tam istediğim kadar alamadım )... borsa pişmanlıktır...

Şimdi de kelepir hisse arıyorum..... bulamıyorum..
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. İki gündür bezdirdi,gerçekten. Neyin satışı, kimin satışı. Hisseler zirvesinde, iki günde yüzde 6 düşüş nedir ya. Yuh olsun.

4. Geçmiştende örnek verenleri anlamıyorum birçok defa yazdım.

Alarko bakın ucuz değil yıllar boyu çok ucuz fiyatlanan bir şirketti

2022'deki talih kuşu konana kadar hep çok ucuz fiyatladı.

Riva arazileri şirketin pdsinden daha pahalı muhabbetlerini hatırlıyorum.

Hatta 100 adet alarko aldım bilmem kaç metrekare rivadan arazi aldım geyikleri dönüyordu.

Twitterdaki Ayhan Özcan beyfendi sürekli yazıyordu bu konularda geçmişte.

5. Yüzde 1 artı olan günde 0.40 eksi yakan hissemiz var. Sağ olsun şirketimiz harikalar yaratıyor. Satmak için sıraya giriyorlar resmen.

6. Endeks kapanis harika, alark kapanış daha da harika, gülüyoruz ağlanacak halimize🙃
    Hiçbir yol olacak gibi durmuyor. Godot'u beklemeye devam. Endeksle artmayan, endeksle 3-4 kat düşüyor.

7. Bugün en çok satan oyak, bildiğim kadarıyla hisse senedi fonlarında alarko yok acaba başka bir kurumun hissesini mi satıyor?

8. Vay be ne gündü. Tam testere... cıssss

Yapabiline Ortaköylü 3 tl güzel marj verdi...

Sayfa 163/236 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •