Sayfa 148/256 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 2048 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,831
    Tüm hisselerde aynı senaryo oynanıyor : Yukarı açılıyor gün boyunca baskılanıyor
    tüm gün satılanlar akşam yerine konuyor. Trade yapılarak para kazanılıyor !..
    726.5 TL Max - 706.5 TL Min
    fark 20 TL / 700 TL Hisseye oranlarsak , Günlük kar : 2.8 %
    Ortalama olarak alırsak 1.42 % kar oranını beğenen ve kullanan fonlar var.
    Yani Kar cebe yakışır diyen bir grup fon var. Eskiden bunlara piyasa yapıcıları
    spekülatörler diyor idik. Kısaca Olay filan yok sadece fonların kar yöntemlerinin
    rahatsız edici hale gelmesi. Benim kendimce bulduğum yöntem Trade yaparak
    Spekülatörün pastasından pay kapmak .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

2. Beş para etmez çöp hisseler alarkdan iyi fiyatlaniyor. Seni aldığım güne yazıklar olsun. Böyle yatırım olmaz. Alark gerçekten pismanlikmis.

3. Sonuçta bu iş maalesef arz ve talep...Maalesef varlıkları olmayan şirketleri uçurup mantıksız fiyatlara götürüyorlar...
    Alarko..diyelim ki şu anda 300 m USD nakdi var, 1 milyar USD de CENAL...
    Kalan tüm varlıklar için fiyatlama sıfır....000000.....
    Sizce bunu kim istiyor? ya da elinde erk olup buna engel olmayan kim? ...Cevabı zor değil...
    bir yıl önce 4 USD den peynir ekmek gibi geri alım yaptılar. Bu şirket daha sonra en az 200 milyon USD daha para kazandı ve fiyat şu anda 3,1 USD altında.......
    Bu tezgahın sahibi belli...o yüzden şirkete ortak oldum diyen için sorun yok ancak...Kredili işlem, kısa vadede al sat niyeti vs...bu niyetli olanları dökene kadar oyunlarını oynarlar...
    Ama tabi bu arada bu tezgaha karşı durmayıp bizzat sebep olan yönetim.... bu durum acıtıyor... Yazık gerçekten...şirket ismine bu kadar zarar verilmemeliydi...
    Öfkelenen herkes haklı maalesef. 4 USD fiyatı sağlıksız deyip geri alan şirkette o günkünden daha fazla nakit var..yüzüne bakmıyorlar şimdi...Çünkü onlar sadece şahsi çıkarlarını düşünüyor...

4. SEBEP

SONUÇ 200 günlük TL EMA altında günün en düşüğünde kapanış.

Fonların malında gözü olanları sahneye alalım.

Yönetim istese geri alım açıklayabilir. Bir engeli yok. Nasıl olsa, ana ortakların
    satmak için bekledikleri 17.4 milyon lotu haziran a kadar satmaları mümkün
    değil. Bir önceki geri alımı, kaynak müsait olmasına rağmen ve de fiyat
    yukarı giderken apar topar yönetim bitirdiğinde anlam verememiştik.
    Ardından ana ortakların hisse satış haberleri gelmeye başladı.

Hissenin; TL fiyatı Temmuz 2023, USD fiyatı ise Eylül 2022 değerlerine
    gerilemiş. XU030 endeksi 8557 seviyesinden kapatırken, Alark endeksin
    7300 olduğu günlerde takılıyor.

Hikaye bol. Orta direk Şaban misali okumaya devam.
    Son düzenleme : shichinin; 23-01-2024 saat: 19:34.

5.  Alıntı Originally Posted by shichinin Yazıyı Oku
    SEBEP

SONUÇ 200 günlük TL EMA altında günün en düşüğünde kapanış.

Fonların malında gözü olanları sahneye alalım.

Yönetim istese geri alım açıklayabilir. Bir engeli yok. Nasıl olsa, ana ortakların
    satmak için bekledikleri 17.4 milyon lotu haziran a kadar satmaları mümkün
    değil. Bir önceki geri alımı, kaynak müsait olmasına rağmen ve de fiyat
    yukarı giderken apar topar yönetim bitirdiğinde anlam verememiştik.
    Ardından ana ortakların hisse satış haberleri gelmeye başladı.

Hissenin; TL fiyatı Temmuz 2023, USD fiyatı ise Eylül 2022 değerlerine
    gerilemiş. XU030 endeksi 8557 seviyesinden kapatırken, Alark endeksin
    7300 olduğu günlerde takılıyor.

Hikaye bol. Orta direk Şaban misali okumaya devam.
    Geri alım acıklarsa fonlar satmaz : )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,279
    ortakların satışı varken geri alım açıklanamaz

7. Sn Tövbekar, bu mantık çerçevesinde mi? SPK kurallarına göre mi?
    Benim bildiğim geri alım açıklanırsa ortaklar satamaz.....Sonuçta onların bir zaman kısıtı yok..

8.  Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    Sn Tövbekar, bu mantık çerçevesinde mi? SPK kurallarına göre mi?
    Benim bildiğim geri alım açıklanırsa ortaklar satamaz.....Sonuçta onların bir zaman kısıtı yok..
    Geri Alım Satım İşlemlerinin Yapılamayacağı Haller

(1) Şirket tarafından açıklanması ertelenmiş içsel bilgiler olması durumunda, Tebliğ kapsamında herhangi bir geri alım veya satım işlemi yapılamaz.

(2) Kayıtlı sermaye sisteminde olan şirket tarafından sermaye artırımına ilişkin yönetim kurulu kararı alındığı tarihten sermaye artırım işlemlerinin tamamlandığı tarihe kadar, şirket ve/veya bağlı ortaklıkları tarafından geri alım veya satım işlemi yapılamaz.

Geri alım bir yönetim kurulu kararıdır. Karar alındığında KAP bildirimi vesilesi ile duyurulur.
    Ortak satışı, şahsi bir karardır. Diğer ortakları ya da yönetim kurulunu bağlamaz. Ortak kişi, ben satış yapmaya karar verdim
    ortak satışı başlattım diye yönetimden karar çıkartmaz. Sadece gerekli ise, hisselerinin borsada işlem görülebilire çevrilmesi
    için SPK ya başvurur. Neden hisse sattığını da KAP üzerinden açıklama zorunluluğu yoktur.

Bu sebeple, Yönetim Kurulu tarafından alınan geri alım kararı geçerli iken Ortakların satış yapamaması
    Ortaklar hisselerinin satışa konu ettiklerinde, geri alım yapılamayacağı anlamına gelmez.

Bu denklem iki taraflı çalışmaz. Geçerli geri alım bağlayıcıdır. Ortakların satış yapmasını engeller.
    Ortaklar hisse satacaklar diye yönetim geri alım programı açıklayamaz demek hatalıdır.

Buradaki nüans, ana ortakların yönetim kurulunun karar alma yetisini ellerinde tuttukları için
    istedikleri ya da işlerine gelen kararı alabilme rahatlıklarıdır. Bu vesile ile, kendileri hisse satmak
    istedikleri bir ortamda elbette yönetim kurulundan geri alım beklemek hayalperestlik olacaktır.

Sayfa 148/256 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •