Sayfa 189/236 İlkİlk ... 89139179187188189190191199 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Mehmet aşçıoğlu enerji üretim ve dağıtımında olan şirketler tavan oldu der... baktım üretimde de dağıtımda da ALARK var var da ikisi birden olunca birbirini götürüyorlar galiba. ya bu eksiler artıları götürme şeklinde değil miydi ...
    ne dersiniz gün içinde bir tavan gelip haftaya kadar sürebilir mi? bakarsınız bilanço ile birlikte bir bedelsiz kararı ve iyi bir temettü koyuverirler de bizim dalia ve Alatonlar bayram eder...
    çok mu hayalciyim dersiniz...
    Tavandan geçtik bir yüzde 4 ,5 yapsa kafidir abi .Bu gidişte eksi kapatacak galiba .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    sn acemi borsacı
    bu ülkede bazı dengeler bozuldu. ama en çok da bozulan bizim kendi dengemiz...
    yatırım ilkelerim belli ve bir şekilde uçmak kaçmak dışında moralman güzel olarak devam etmek istiyorum. piyasada bir çok trader var. hepsi lot artıema peşindeler. kendi adıma lotlarımı artırmak trade ile değil birikim ile olacaktır diye düşünürüm. diğerleri ne şekilde düşünürler ise düşünsünler.
    arbitraj bazen yapılabilir. eğer bir hisseye belli bir değer biçmişseniz ve o değere gelmiş iseen azından bir kısmını değerlenmeyen hisseye aktarabilirsiniz. ya da geçmişte benim yaptığım gibi kenarda beklersiniz sonra en ucuz bulduğunuz kendi hisseniz ucuzlamış ise alırsınız. ben 1 dolar hedefimde bir kısmını satmıştım sonra pandemide daha düşükten yerine koydum ama tesadüf idi trade değil... hisseye şu an için 10 dolar uzun vadede 15 dolar fiyat biçmiş isem ve hisse ola ki 15 dolar oldu... eğer başka hisselerden ucuz bulur isem değiştiririm neden olmasın..
    uzun lafın kısası benim hedefim öyle bir iki tavanla gelecek hedef değil... Rabbim ihtiyaç vermediği takdirde daha iyi bir yatırım alternatifim yok... bir kaç yıl içinde 2 dolar hisse başı kar 1 dolar temettü aşamasına gelir ise zaten temettücü olur giderim. o zaman buradan aldığım temettüleri belki kısmen yatırıma aktarmayı denerim...

eksi kapattı... piyasa da eksi kapattı... önümüzdeki hafta bilanço gelecek... seçim geçmiş olacak... ülkenin durumu da netleşecek... yabancılar gelir iseler piyasa değişecek. gelmez de uzun dönemli sürünmeye geçmiş olur isek zaten benim hisselerim güzel yatırım... ama parlak bilanço, ciddi bir bedelsiz haberi belki ALATONlar hisse satmak yerine başka atraksiyonlara çevirebilir. eğer hisseniz 10 dolara çıkar ise ve geleceği parlak ise benim gibi kapatırlar portföyü yürüyüp giderler... gelecek bir bedelsiz haberinin patronların işini çok kolaylaştırıp satışı tereyağından tüy çeker hale getirebileceğini düşünüyorum...

yani önümüzdeki hafta bir çok şey netleşecek ama normal gidişat 1-2 yıllık süreç ister. gerisi size kalmış ister % 4-5 e tav olup satarsınız ki bugün bir ara 3 lerde idi, ister benim gibi umut fakirin pardon emeklinin ekmeği ye Mehmet ye moduna geçersiniz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    birileri you tube dalgasına çok iyi deneyimler yaşatıyor. öyle ki bir şey bilmediği her haliyle belli olan kişi gelen soruya şöyle diyor. onun ben bile altından kalkamam siz nasıl kalkacaksınız? vay be öz güven fezada...

işte benim de beklediğim bu. eğer ALARKtan temettü emeklisi olur isem egom tavana kilitleyecek ve portföyüm biyiydikçe kendime güvenim daha iyi olacağı için her şeyi bilir hale geleceğim ... şimdilik biraz artsın ki güvenimiz yerlerde sürüklenmesin diye üç beş tavan peşine düşüyorum... gerçi + b,ilmem kaçlardan - ye düşünce çökmedim desem yalan olur ama bunları + nın gazıyla yazmış kabul etmekteyim

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn acemi borsacı
    bu ülkede bazı dengeler bozuldu. ama en çok da bozulan bizim kendi dengemiz...
    yatırım ilkelerim belli ve bir şekilde uçmak kaçmak dışında moralman güzel olarak devam etmek istiyorum. piyasada bir çok trader var. hepsi lot artıema peşindeler. kendi adıma lotlarımı artırmak trade ile değil birikim ile olacaktır diye düşünürüm. diğerleri ne şekilde düşünürler ise düşünsünler.
    arbitraj bazen yapılabilir. eğer bir hisseye belli bir değer biçmişseniz ve o değere gelmiş iseen azından bir kısmını değerlenmeyen hisseye aktarabilirsiniz. ya da geçmişte benim yaptığım gibi kenarda beklersiniz sonra en ucuz bulduğunuz kendi hisseniz ucuzlamış ise alırsınız. ben 1 dolar hedefimde bir kısmını satmıştım sonra pandemide daha düşükten yerine koydum ama tesadüf idi trade değil... hisseye şu an için 10 dolar uzun vadede 15 dolar fiyat biçmiş isem ve hisse ola ki 15 dolar oldu... eğer başka hisselerden ucuz bulur isem değiştiririm neden olmasın..
    uzun lafın kısası benim hedefim öyle bir iki tavanla gelecek hedef değil... Rabbim ihtiyaç vermediği takdirde daha iyi bir yatırım alternatifim yok... bir kaç yıl içinde 2 dolar hisse başı kar 1 dolar temettü aşamasına gelir ise zaten temettücü olur giderim. o zaman buradan aldığım temettüleri belki kısmen yatırıma aktarmayı denerim...

eksi kapattı... piyasa da eksi kapattı... önümüzdeki hafta bilanço gelecek... seçim geçmiş olacak... ülkenin durumu da netleşecek... yabancılar gelir iseler piyasa değişecek. gelmez de uzun dönemli sürünmeye geçmiş olur isek zaten benim hisselerim güzel yatırım... ama parlak bilanço, ciddi bir bedelsiz haberi belki ALATONlar hisse satmak yerine başka atraksiyonlara çevirebilir. eğer hisseniz 10 dolara çıkar ise ve geleceği parlak ise benim gibi kapatırlar portföyü yürüyüp giderler... gelecek bir bedelsiz haberinin patronların işini çok kolaylaştırıp satışı tereyağından tüy çeker hale getirebileceğini düşünüyorum...

yani önümüzdeki hafta bir çok şey netleşecek ama normal gidişat 1-2 yıllık süreç ister. gerisi size kalmış ister % 4-5 e tav olup satarsınız ki bugün bir ara 3 lerde idi, ister benim gibi umut fakirin pardon emeklinin ekmeği ye Mehmet ye moduna geçersiniz
    Alark konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum abi ekleye ekleye lot artırma hedefiyle yatırım yapıyorum, inşallah da karşılığını herkes alır. Bugün de tavanı çok gördü bize get ötede eğleş dedi patron bize biraz daha hayal kur dercesine 🤣
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

5.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    birileri you tube dalgasına çok iyi deneyimler yaşatıyor. öyle ki bir şey bilmediği her haliyle belli olan kişi gelen soruya şöyle diyor. onun ben bile altından kalkamam siz nasıl kalkacaksınız? vay be öz güven fezada...

işte benim de beklediğim bu. eğer ALARKtan temettü emeklisi olur isem egom tavana kilitleyecek ve portföyüm biyiydikçe kendime güvenim daha iyi olacağı için her şeyi bilir hale geleceğim ... şimdilik biraz artsın ki güvenimiz yerlerde sürüklenmesin diye üç beş tavan peşine düşüyorum... gerçi + b,ilmem kaçlardan - ye düşünce çökmedim desem yalan olur ama bunları + nın gazıyla yazmış kabul etmekteyim
    İnşallah o günler gelirde Alark temettüsü ile tatile çıkıp havamızı atarız abi 😀

6. Piyasa seçim sonrası illaki düzelecek ama alarkodaki durum tamamen hakim ortakların 19 milyon lota yakın hisseyi elden çıkarmalarına bağlı özellikle dalia'nın satışı borsada yapacak olması bilançodan sonra da hisseyi baskılayabilir. Bu arada maalesef sermaye tavanı beklentimin altında kaldı halihazırda %200-300 arası bir bedelsizin fiyata öyle çok fazla bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

Elbette kısa vedeli olumsuzluklara karşın şirketin orta ve uzun vadede hissedarlarını dolar bazlı mutlu edeceğini düşünüyorum yeter ki şu hisse satışlarını en az hasarla atlatalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Banka sahibi olmayan bir holding olması bilançosuna olumlu yansıyacak mı ?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    Eskişehir Eskişehir yalçınkaya ülkesi mi neydi bir marş vardı

"Bağlı Ortaklığımız Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Alarko Tarım") Yönetim Kurulunun 26.03.2024 tarihli kararı uyarınca;

· Tarım alanında faaliyet gösteren Beybur Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi ("Beybur Tarım"), 50.000,00 TL olan sermayesini 300.000.000,00 TL'ye çıkarmaya karar vermiş olup söz konusu sermaye artırımına iştirak edilmesine,

· Bu kapsamda taahhüt edilen 299.950.000,00 TL sermaye tutarının Alarko Tarım'ın Beybur Tarım'dan olan nakit alacağından karşılanmasına ve

· Sermaye artırımı ile ihraç edilecek ve şirketin toplam sermayesinin %99,98'ine tekabül edecek 299.950.000,00 TL nominal değerli 299.950.000 adet payın Alarko Tarım tarafından edinilmesine,

karar verilmiştir.

Beybur Tarım'ın mülkiyetinde Eskişehir ili Mahmudiye ilçesi sınırları dahilinde toplamda yaklaşık 2.200.000,00 m2 yüzölçümlü tarla niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır.

Kamuoyuna duyurulur."

bu daha önce bahsi geçen şirket sanırım

Sayfa 189/236 İlkİlk ... 89139179187188189190191199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •