Sayfa 37/236 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 289 - 296 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Alıcı olmamasinda da haklısınız ama, bugün her yukarı tepkisinde kafasına vuruldu. Bu endekse buralarda durmasi gercekten güven vermiyor, endeksin aynı kaldigini düşünemiyorum bile. Garip bir satış var bugün.
    satışlar kimden ve alıcı kim?
    bir fon çıkmak istiyor olabilir çünkü fonlarda neden endeksten az kazandırdınız serzenişleri olmakta...

param olsaydı ben alırdım diyebilirim sadece

2.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    bence kağıdın baskılanmasından ziyade alıcı yok... yan tahtalar ve abidik gubidik hisseler sahipli oldukları için yükseliyorlar. bir yerlerde bu hisseleri birilerine teslim edip ana kağıtlara geçmek durumunda olsalar da henüz bu hareket söz konusu olmuyor. böyle bir zamanlamada yabancı önemli ya da yabancı yerine yeni bir kaynak diyelim. bu kaynak akıllı bir şekilde gelip de gerçekten inceleyerek hisse almak isterse blue chipler ve sektörlerde kapışmalar başlar. şimdi bu hisselere yeterince giremeyen fonlar da bunları takip edeceği için asıl yükseliş o zaman gerçekleşir. sanırım bu gerçekleştiğinde bir çok kişi geçtikleri yan tahtalarda bizim şimdi ALARKta hapis kaldığımız gibi kalacaklar ve bu hisselerde olmayacaklar ...

sorulacak diğer ve en önemli soru ne zaman? bu zamanlamada tutturanlar zengin olacaklar, tutturamayanlar belki de çoookkk uzun vadeci olmak zorunda kalacaklar...

ben bekleyeceğim... olası bir krize ya da şimdi olduğu gibi savaşa başka bir hissede yakalanmak yerine zaman maliyetini ekleyip ALARKta karşılamayı tercih ediyorum en kötü ihtimalle ALARKın temettü hissesi olmayı beklerim. uzun vadede ( yabancıya göre orta olmalı 3-5 yıl içinde de diyebiliriz) hisse başı 2 dolar yıllık kar ve 1 dolar temettü alacağımız günlerin geleceğine inanıyorum...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

Alıcı yok ama bunda patronların payı büyük. Hissede güven diyen diye bir şey bırakmadılar. Son 3 aydır patronlar hisseyi baskılıyor. Sata sata doyamadılar. Bugün tekrar satışa geçtiler. Yatırım ilişkilerine mail atıyorsun konu ile ilgili cevap yok. Telefon açıyorsun kem küm. İki kelimeyi bir araya getiremiyor. Söylediği şey; Alarko'ya güvenin. Yazık gerçekten yazık. Hala dürüst olduklarını düşünüyor musunuz? Bir yılda 90 dan 110'a. büyük bir dürüstlük.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku
    Alıcı yok ama bunda patronların payı büyük. Hissede güven diyen diye bir şey bırakmadılar. Son 3 aydır patronlar hisseyi baskılıyor. Sata sata doyamadılar. Bugün tekrar satışa geçtiler. Yatırım ilişkilerine mail atıyorsun konu ile ilgili cevap yok. Telefon açıyorsun kem küm. İki kelimeyi bir araya getiremiyor. Söylediği şey; Alarko'ya güvenin. Yazık gerçekten yazık. Hala dürüst olduklarını düşünüyor musunuz? Bir yılda 90 dan 110'a. büyük bir dürüstlük.
    ben şirketin elemanı değilim... patron satışları ile ilgili çok şey konuşuldu ve yazıldı, şimdiki satışlar patron satışı değil...

eğer dikkat ederseniz sapıklaşan yatırımcı ötücü medyada artık son çare patronların yahudi olmasından dem vurmaya başladı. dikkat edin bu varlık aylardır sadece ALARK yazıyor ve kendine bile küfrediyor. diğeri de sürekli kötülemede... bu iki eleman ki dönem dönem diğerleri de katılıyor yatırım yapma derdinde değiller. sadece farklı amaçlara hizmet ettiklerini söyleyebilirim...

bugünki satışlar Gedikin satışları belki geçen günlerde aldıklarını çıkıyordur. orada işlem yapanlar eskilerden ise başka oynayacak bir hisse bulmuşlardır ve ALARK gibi kağıtlarda baş edemezler. yatırımcı olsalar bu rasyoları değerlendirmeleri gerekirdi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    önceki günlerde yazmıştım... ben ALARK alma nedenimi yazdım. bu neden değişmedi ve bilançoda bozulma yok. fiyatlar ister istemez ederine gelecektir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    20 dakikada bu düşen kağıtta 140 000 satış anormal değil mi? satış bilmiyorlar ise bu kadar kağıt alınmaz ama başka hesapları var ise ki var diye düşünüyorum, zaten algıyı başardılar...
    ben yatırımcıyım ve neye yatırım yaptığımı biliyorum. piyasayı kontrol gücü bende yok ve bu nedenle malımı ucuza aldım değerine gelmesini bekliyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    önceki günlerde yazmıştım... ben ALARK alma nedenimi yazdım. bu neden değişmedi ve bilançoda bozulma yok. fiyatlar ister istemez ederine gelecektir...
    Tövbekar sana bir şey dediğim yok. Yanlış anlama ((: Ben sadece son 3 ayda patronların yaptıklarından dolayı biraz dem vurdum. Geçen yıl hisse 90'lardayken GM'ydi galiba, bilanço sonrası çok saçma bir konuşma yaptı. Hisseyi düşürdü. Bu yıl her şey yolunda dedik. 135'lerden patron satışları geldi. Geldiğimiz nokta ortada.

Son 3 ayda 135'den 110. Bu kadar iyi rasyolara rağmen. Anladık dertleri Ky yi dökmekte. Bu kadar aptalca baskı yapıp dökemezler. Bugün görüyoruz. Düşürdükçe bu rasyolara daha fazla gelen oluyor. Yapman gereken tek bir şey var; Yukarı sürüp dökmek. Patronlarda bu baskıda büyük rol oynadı ve oynuyor. Aynısını 2018'de yaptılar. Forumda yazışmalar vardır. Ky'in mimlediği bir şirket oldular. Güveni inanılmaz kaybettiler. Dedik ki bunlar ders çıkarmıştır. Yok, hayır, huylu huyundan vazgeçmiyor. Tüm bu tabloya bakarak yazık diyorum sadece. Güven kazanacakken güven kaybediyorlar.

Son olarak; İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim. "Robert Bosch "

7. Gedik'in bugün sattığı 1 milyon lot da düşülürse Citi elinde son bir milyon mal kaldı, onu da tabana kadar ver ve rahatla bari.

8.  Alıntı Originally Posted by Balder Yazıyı Oku
    Gedik'in bugün sattığı 1 milyon lot da düşülürse Citi elinde son bir milyon mal kaldı, onu da tabana kadar ver ve rahatla bari.
    Gedik leyla ablalarin virmanladigi lotlari satiyorsa o kadar da kalmamıştır..

Bir de yavru alatonlarin 2 milyon u var daha..

Bu ay izdirapli gecti ve geciyor,kisacilar ve panikleyenler icin..

90 dan 50 ye inerkende boyleydi,deprem secim derken..
    50 den 130 yaptik 2 ayda..

Kismetse de 110 lardan 200 yapariz bir anda..

Sayfa 37/236 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •