Sayfa 170/237 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220 ... SonSon
Arama sonucu : 1891 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Hay maşallah.
    Anlık : 130,7

2. Alarko bu , satan da pişman, almayan da.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Alarko bu , satan da pişman, almayan da.
    trade yapanlar ne yaptı bilmem ama sabırlarını aşırı zorlayanlar muhtemelen satıp başka hisselere geçmeye çalıştılar... mesela bundan 5-6 ay önce satıp ülkere geçen kişiler çok kar ettiler... cuma günü satan sn paracelsus eğer farklı bir şirkete geçmiş ise çift taraflı problem yaşamıştır...

Eğer bir trendde doğru hisseyi bulduysanız ve sizin hisseniz en önden başladı ise geçmiş yıllarda ALARK böyle olmuştu, THY Tüpraş gibi şirketler de örnek olabilir... belki fenomenleri örnek vermeli, fenomenlerden ve enerjilerden zamanında çıkıp gerçekten prim yapmamış şirkete geçerseniz katmerli kadayıf yemiş olursunuz... ama bir şekilde sizin hisseniz prim yapmamış hatta yapmamak için her şeyi yapıyorsa muhtemelen siz ve sizin gibiler satmaya çalışacaksınız ve sattığınızda yükseliş başlayacaktır.

satmamak için ne yapmalı geçtiğimiz dönemde örnek verdik. psikolojinizi düzeltin diye ama ısrarla psikoloji bozulmaya devam etti. sonraki dönemde belki de çok başarılı tradeler yapılabilir, yapılır ise de arkadaşlarımız açısından memnun oluruz kıskanmayız ama düzen böyle kurulmuştur. siz bir iki hisse yakalar iseniz 3-5 yılda gelen dalgada iyi para yapmış olursunuz. ama iyi senette iseniz muhtemelen dalgayı yakalayacaksınızdır...

diğer hata webinar öncesi satış pek iyi bir fikir değildir. gerçi geçtiğimiz dönemde bizzatihi katılımcı şirket yöneticilerimizin birisi bunun tersini ispatlamıştı ama istisnalar kaideyi bozmaz muhtemelen şirket ile analistler buluştuğunda bazı dikkatler hissenin üzerine yönelecektir...

şirketi bilanço için aldıysanız bilançoyu bekleyeceksiniz... yatırımları için aldıysanız yatırımların bitmesini meyve vermesini bekleyeceksiniz... bunları yaparken de bir hedef koyacaksınız. mesela benim hedefim uludağ ise o fiyata geldiğinde bakacağım acaba bilmediğim bir gelişme var mı diye... yok ise ama hisse primlenmeye devam ediyorsa hiç olmaz ise bir kısmını satmayı düşünmeliyim... ama yeni gelişmeler var ise mesela dünyada o sektör trend haline gelmiş ise belki biraz daha beklemeliyim... mesela enerji geçen yıllarda böyle idi...

şirket yatırım yapar iken kendini kaybeder mi evet ederler... mesela enerjiler halka arzlarda ve daha sonrasında iyi paraları kasaya atınce sanki bazı yatırımları fizibilitesiz yapmaya coştular. Çin tehlikesinin Almanları batırdığını unuttular...
    neyse ben bunları neden yazıyorum ki nasıl olsa okunmuyor...

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    ...
    neyse ben bunları neden yazıyorum ki nasıl olsa okunmuyor...
    tovbekar hocam; Ben yazılarınızı tekrar tekrar okuyorum, notlar alıyorum.

Sizin gözünüzle görebilme şansını bize verdiğiniz için teşekkür ederim.
    .
    Son düzenleme : value; 20-02-2024 saat: 12:49.

Bakalım bundan sonra neler yaşayacak alarko yatırımcısı....?
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    tovbekar hocam; Ben yazılarınızı tekrar tekrar okuyorum, notlar alıyorum.

Sizin gözünüzle görebilme şansını bize verdiğiniz için teşekkür ederim.
    .
    sn value
    dün sabah yorum yaparken bir- iki gün önce paylaştığım benim de geç farkettiğim ( 12 Şubat tarihli idi sanırım) röportajda aslında güzel bilgiler vardı. onu değerlendirir iken rakamları atlamışım. sanırım atlama değil de klavyedeki rakam tuşu kapalı olduğu için hiç çıkmamışlar. sunum ile karşılaştırır iken - ki pek çok şey tutmuş hatta biz daha muhafazakar davranmışız tekrar döndiğimde maalesef durumu gördüm...

yazıların paylaşımında eğer zamanında paylaşsaydık yani 12 veya 13 ünde değerlendirmiş olsaydık belki de sunum öncesi hiç olmazsa sn paracelsus satmayabilirdi ( gerçi ondan da emin değilim çünkü psikolojisini düzeltmekten kaçınıyordu belki de hiç okumayacaktı) diye düşündüm... yani okuyan ve bir yanlışılk mı var rakamlar çıkmamış diyen biri olmadığı için okunmuyor diye değerlendirmiştim...
    ilginize ve cevabınıza teşekkürler. malum marifet iltifata tabidir ve bazen kendi kendime yazıyormuş gibi düşünmekteyim...

Şirket Raporu- Alarko Holding (İş Yatırım)

Alarko Holding'i %46.9 artış potansiyeli ile hisse başına 183.44TL hedef fiyat ve AL tavsiyesi ile takip listemize tekrardan ekliyoruz. Kısa vadede beklenen ortak satışları hisse fiyatı üzerindeki aşağı yönlü baskısını korumaya devam edebilir ancak hem yeni iş kollarına yapılan yatırımlar hem de yüksek NAD iskontosu cazip bir yatırım teması sunuyor.

Jeotermal sera başta olmak yeni iş kollarında önemli adımlar atıldı. Alarko'nun değişen koşullara ayak uydurarak porföyündeki kömür santralinin ağırlığını azaltması ve bunu düşük emisyonlu sürdürülebilir işlere yönelerek yapmasını olumlu buluyoruz. Dönüşümün bir parçası olarak eklenen iş kollarında en başta tarım geliyor. Özellikle jeotermal seracılık ile elde edilen verimliliğin tarımda uzun dönemde önemli bir değer yaratacağını düşünüyoruz.

Detaylı bilgi almak, İş Yatırım'ın güncel raporlarına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://arastirma.isyatirim.com.tr/2...eme-20-02-202/
    İş yatırımdan...
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,240
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku

Bakalım bundan sonra neler yaşayacak alarko yatırımcısı....?
    önce 5 dolar sonra da bizim yaylalara gitmek için duraklaya duraklaya mı bilmem ama mesela İş bankasının rakamı yaklaşık 6 dolara tekabül ediyor ( malum artık engürü beni ilgilendirmiyor onun için rakam telaffuz ettim)...
    muhtemelen bilançodan sonra kafkasöre gidebiliriz. temettü kararı ve genel kurul ile daha bir oturaklı hale gelecektir...

Sayfa 170/237 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •