Sayfa 190/236 İlkİlk ... 90140180188189190191192200 ... SonSon
Arama sonucu : 1885 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Alarko tarım genel müdiresi Melike Koçoğlu'nun bahsettiği Eskişehir yatırımı bugünkü duyuru ile açıklanmış olsa gerek.
    2.200 dönüm arazi, inşallah yeterli jeotermal kaynak vardır.
    Yaşayıp göreceğiz.
    Dev bir yatırım.olabilir.

Hayırlı olsun.

Durmak yok, yatırıma devam
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sn.Barış Yılmaz jeotermal kapasite ile ilgili bir haberin linkini paylaşmış:

https://www.dunya.com/sehirler/mahmu...-haberi-291715
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Sn.Barış Yılmaz jeotermal kapasite ile ilgili bir haberin linkini paylaşmış:

https://www.dunya.com/sehirler/mahmu...-haberi-291715
    sn 101 haber eski... 2015 yılı... ama Eskişehirin termal kapasitesi var... burada bir sorgu yapmak lazım... 2200 dönüm arazi eğer gerçekten sera için ise hedeflenen 5000 dönümün planlaması tümüyle yapılmış olabilir...
    bunlar sadece domateste kalmayacaklardır diye düşünüyorum düşünüyorum da arada bizim kirazlığı da alıverseler ve hissedarlara kiraz gönderseler fena olmazdı... ben çok milyon dolar istem az milyon olsa yeter de artar bile/ dolar da olabilir...

4. Bugün eksi endekse direnmesinden belliydi kap geleceği. İçimden geçirdim kap gelir akşama diye.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    aslında sermaye artırımı yapmak yerine bedelsizi üzerinde devam etseler daha iyi olur mu diye düşünmeye başladım... Akıllı ve küçük yatırımcıya sevimli görünmek isteyen yönetimler müthiş artırımlar yapacaklar ve borsadaki kağıtları sulandıracaklar galiba... en iyisi Ege endüstri gibi küçük sermaye ile kalmak olabilir...
    zaten sadece bu sene tarıma yatırılan paralar muhtemelen sermayenin epey bir misli olmuştur... Cenal ve Meramdaki varlıkların değerlendirilimesi hele de ALSİM gibi şirketleri, ALCENi değerlendirme yapacaklar ise seyreyleyin özkaynak artışını... bir müddet bu özkaynaklar ve cücük sermaye ile gitmek kaliteli lige sokabilir...

6. Info viop dan terse kalan mallari kapatmak için akşama kadar baskı kurdu. Biz de yatırım yaptık bekliyoruz. Hisse viop oyuncağı olmuş. Sığ olunca istedikleri gibi at koşturuyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by osiborsa Yazıyı Oku
    Info viop dan terse kalan mallari kapatmak için akşama kadar baskı kurdu. Biz de yatırım yaptık bekliyoruz. Hisse viop oyuncağı olmuş. Sığ olunca istedikleri gibi at koşturuyorlar.
    Gercek yatırımcın kazanabilmesi icin iyi oranlı temettü gerekiyor bencede

Eskişehir/Mahmudiye'de satın alınan 2.200.000 m² araziye kurulacak jeotermal sera külliyesi mutlaka büyük paralarla olabilir.

Diğer yatırımlar da hesaba katılırsa alarko geçen yıl verdigi temettüden enflasyon kadar fazlasını verebilir mi?

Sayfa 190/236 İlkİlk ... 90140180188189190191192200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •