Sayfa 188/236 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    12/2023 Bilançosunun açıklanacağı tarih neden belli değil ?
    Geçen hafta şirkete sormuştum Nisanın ilk haftası dediler. 2024 ilk çeyrek bilançosu da mayısın son haftası...

1 nisanda BİSTTE yapılacak değişiklikler...
    ALARK BİST30'da devam etmekte...

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    Cenal elektrik üretim a.ş.
    Cenal tes
    cenal tes(tr1+tra)
    21.03.2024 00:00
    10.04.2024 23:59
    660,00
    0
    yıllık planlı bakım

Tövbekâr abem;
    Senin mahsulun rakipleri...

https://www.linkedin.com/posts/activ...member_android
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Tövbekâr abem;
    Senin mahsulun rakipleri...

https://www.linkedin.com/posts/activ...member_android
    yer gök kirazcı olmuş. anlaşılan bizim kirazların neden dallarında kaldığı belli imiş çoktan...
    zaten ben yapamayacağım sanırım. çiftçilik pek benlik değil mi bilmiyorum... şimdilik kafamda birkaç şey var bir de bakacağım önümüzdeki dönemlere eğer böyle giderse bakımları azaltır ağaçların kendiliğinden kurumasını bekleriz. ya da Antalya yoluna bir tabela asıp dalından kiraz yazsak da o maliyeti kurtarmaz. biz de ALARK sahiplerine göndeririz belki kim bilir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    Eğer bir ülkede sabah kapınızı çalan sütçüdür diyorsanız o ülke artık gelişmiştir gibi bir şeyler hatırlıyorum... bizde kapıyı askerler çalardı şimdi de polisler mi denmeli bilmem...

son faiz kararı zamanlaması ile birlikte ülkede normalleşmeye geçiş olarak görülmeye başlandı. insanların kafasında sürekli bir normal olanı gerekeni yapmama yerleşmiş ve olmadık şeylere yönelmişti insanlar... bakıyorsunuz ikinci el araba fiyatı ilk eli aşmış... ev fiyatları ulaşılabilir olmaktan çıkmış, arsa fiyatları tarla fiyatları artık kendini kaybetmiş, kişiler GYO lardan kat kat fazla ev bark sahibi olmuşlar öyle ki unutulan kısım bile 600 den fazla ev miydi ne ki daha da unutulmuşu varmış denilmekteymiş ...

temettü yatırımcılığının en önemli kurallarından birisi öngörülebilir bir yatırım ortamı değil midir? tabii ki bazı zamanlarda hata yaparsınız. mesela TÜPRAŞ ve yeşil enerji hususunu değerlendirilip artık ölmekte olan bir sektöre yatırım yapılmaz diye düşünüp halt etmişim... yatırım yapılmayan bir sektörde mevcut yatırımlara nur yağmaz mı behey zevat demedi kimse... şimdi aynı şeyin ALARK ve CENALde olmasını bekleyeceğiz belki de... yeni yatırımlar yapılmaz ise eskilere değer biçilemez diye avunalım... eğer ülkenizdeki mevcut sektörleri görebiliyorsanız ekonomi normalleşmeye normal işlemeye başladı ise artık yatırım ortamı da normalleşecektir. 600 milyona alınan fabrikanın beşte biri 600 milyona halka açılıyor ve bu şirketin değeri 1 yıl içinde 15 milyara çıkıyor ise birileri en azından maliye der diye düşündük. siz vergi mi kaçırıyorsunuz... bu artış bu kadar ise ucuza satışı gösterdiniz denilmeli miydi evet... ya dfa birileri halka arz ayağına küçük yatırımcının söğüşlenmesine göz göre göre izin verdi...

normal ülkede nereden ne kazanacağınızı bilir iseniz sürprizler azalmış ise temettünüzü hesap edebilirsiniz... şirketinizin ne kadarı size ömür boyu ne kadar gelir sağlayabilir bilirsiniz... dünyada bazı zamanlarda anomali olacaktır, döngüsellik oluşacaktır ama zaten hesaplarınızdaki yanılma payları bunların içindedir. bizim ülkemizde yatırımcılık pek de bilinen bir şey değildi. son dönemlerde başarılı bazı örnekler sosyal medyada görünür olmaya başladığı için içimizde bir hoşluk ve acabalar oluştu. kendi adıma 100 Klot ALARK bana yılda 12 asgari ücreti temettü olarak verecektir diye düşünüp heveslenmiştim yıllar önce...

topladığımız hisselerin büyük bölümü ile kaşık düşmanına ev ve sn 101 in belirttiği gibi kendime kiraz bahçesi almak durumunda kaldım... arkasına bakmak bir tarafa geçen günlerde sabah pencereyi açtığımda sümbül kokuları ( gerçi isteyip de diktiğim kırmızı sümbül soldu ama seneye soğanları kalır ve açarsa dünyanın en güzel renklerinden ve kokularından biri diyebilirim) odayı doldurduğunda yaşamak ile ilgili bazı yanlışları düşündüm... topraktan uzaklaşmak bir sürü hay huy içine girmek meğerse bizi insanlıktan çıkarmış... şimdi tabii hayat pahalandı. ALARK iyi çalışsın kalanlar üzerinden biraz bol temettü versin diye gaz vermekteyiz... hisse başı 2 dolar kar 1 dolar temettü olur ise kiraz bahçesini hobi bahçesi haline getirmek mümkün olacak. hatta daha da güzel venture projelerine geçebiliriz... bizimkisi bir koyup on almak ama farklı alanların on, otuz, yüz, 700 ve 30 000 kat almaktan söz etmekteyiz... o iş için bile istikrar ve normalleşme şart değil mi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Teşekkürler ,

Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Geçen hafta şirkete sormuştum Nisanın ilk haftası dediler. 2024 ilk çeyrek bilançosu da mayısın son haftası...
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    Mehmet aşçıoğlu enerji üretim ve dağıtımında olan şirketler tavan oldu der... baktım üretimde de dağıtımda da ALARK var var da ikisi birden olunca birbirini götürüyorlar galiba. ya bu eksiler artıları götürme şeklinde değil miydi ...
    ne dersiniz gün içinde bir tavan gelip haftaya kadar sürebilir mi? bakarsınız bilanço ile birlikte bir bedelsiz kararı ve iyi bir temettü koyuverirler de bizim dalia ve Alatonlar bayram eder...
    çok mu hayalciyim dersiniz...

Sayfa 188/236 İlkİlk ... 88138178186187188189190198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •