Sayfa 140/237 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190 ... SonSon
Arama sonucu : 1896 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Silkelemeye devam......
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. Açıklamanız için çok teşekkür ederim. Alarkodan beklentim yüksek , uzun vadede yapmak istiyorum. Üst üste patron satışları hisseyi çok yordu ,tarım alanındaki yatırımların uzun vadede şirketi çok büyüteceği kanaatindeyim.İnşallah bu yılın ikinci yarısından itibaren az da olsa tarım alanındaki yatırımlardan sonuç alırız.

3.  Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    Bu baskıyı kullanıp toplayan yandaşlar buralardan yeterince mal topladığında geri alım açıklarlar...
    Çünkü Hisse 85-86 kapanış yaptığında 1 milyar TL lik alalım deseler hisseyi satan olmaz ve 125-130 olurdu. Ama sizce bunu isteyen var mı? Sağlıklı fiyat oluşsun isteyen var mı?

KCHOL,SAHOL,AGHOL,TCELL,TTKOM...Bunların hiçbirinde Alarkodaki kadar nakit yok. (Hisse PDnin %25 i kadar nakit) Aksine borçlular. Ama ne hikmetse bu baskıyı kurdular...Madem satmayacaksın ne diye kayıt yaptırdın...Bul müşteriyi anlaş... sonra kayıt yaptırırsın...Zaten kötü niyet olmasa bu şekilde yaparlardı...Tekrardan haram zıkkım olsun...

Bu işlerden çok anlamadığım için soruyorum, eğer yasal süreler içerisinde bu kayıt yaptırıp, satacağım diyen kişi ve kişiler satmazsa bunun bir yaptırımı yok mu ? Hiç unutmuyorum hisse pozitifken satış haberi gelince -7 yapmıştı. Zaten o günden beri bayır aşağı gidiyor. Yani bu da bir tür manipülasyona girmiyor mu ?

4.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Bu işlerden çok anlamadığım için soruyorum, eğer yasal süreler içerisinde bu kayıt yaptırıp, satacağım diyen kişi ve kişiler satmazsa bunun bir yaptırımı yok mu ? Hiç unutmuyorum hisse pozitifken satış haberi gelince -7 yapmıştı. Zaten o günden beri bayır aşağı gidiyor. Yani bu da bir tür manipülasyona girmiyor mu ?
    Bildiğim kadarı ile burada bir zaman sınırı yok, MKK kaydı ile kesin satacağım diye bir taahhütte bulunmuyor.

Bağlı Ortaklığımız Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından; ana faaliyet konusu tarım ve seracılık olan Sanrose Tarım Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'nin toplam sermayesinin %25'ine denk gelen 15.000,00 TL nominal değerli 600 adet hissesinin belirlenen kapanış şartlarının yerine getirilmesi koşuluyla 5.000.000,00 USD karşılığı Türk Lirası bedelle satın alınmasını öngören hisse devir sözleşmesinin 08.01.2024 tarihinde imzalandığı, hisse devir sözleşmesi uyarınca, hisse devir bedelinin kapanış tarihinde birtakım düzeltmelere tabi tutulacağı ve nihai devir bedelinin kesinleştiğinde duyurulacağı daha önceden kamuoyuna duyurulmuştu.

Hisse devir sözleşmesi uyarınca yapılan düzeltmeler neticesinde nihai devir bedelinin 4.645.180,00 USD karşılığı Türk Lirası olarak belirlenmesine, avans olarak ödenmiş olan 1.500.000,00 USD karşılığı Türk Lirası bedelin nihai devir bedelinden mahsup edilmesine karar verilmiştir. Bu doğrultuda, Sanrose Tarım Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'nin toplam sermayesinin %25'ine denk gelen 15.000,00 TL nominal değerli 600 adet hisse 15.01.2024 tarihi itibarıyla Bağlı Ortaklığımız Alarko Tarım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından devralınmıştır.

Kamuoyuna duyurulur.
    Durmak yok yol devam..
    Gündüz "silkele süleyman düşecekler" ,
    akşam yeni yatırım.haberleri....
    Son düzenleme : 0101; 15-01-2024 saat: 22:27.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Satacağım demiyor , Sadece " Adıma kayıtlı olan hisseleri hamiline çevirdim " ( Borsada Satılabilir hale getirdim, istersem her an satabilirim) demekte. Yani Bu duruma yorum getirenler satacağı kabulü ile kendi fikirlerini söylüyorlar. Hiç satmayabilir teoride sonsuza kadar da bekletebilir . Bu sebeple bu bir manipülasyon olmadığını söyleyebiliriz. Aslında Bıst te yatırım yapan herkes de bir şekilde satmak için hisse almıyor mu ? Gerçekte Kimse sonsuza kadar beklemeyi taahüt etmiyor. Benim de naçizane bilgim bu şekilde saygılar.

Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,242
     Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Sn. Tövbekar ve infodaki Yunus kardeşimizin fonları satmadan gitmeyecek belli oldu.
     Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Satacağım demiyor , Sadece " Adıma kayıtlı olan hisseleri hamiline çevirdim " ( Borsada Satılabilir hale getirdim, istersem her an satabilirim) demekte. Yani Bu duruma yorum getirenler satacağı kabulü ile kendi fikirlerini söylüyorlar. Hiç satmayabilir teoride sonsuza kadar da bekletebilir . Bu sebeple bu bir manipülasyon olmadığını söyleyebiliriz. Aslında Bıst te yatırım yapan herkes de bir şekilde satmak için hisse almıyor mu ? Gerçekte Kimse sonsuza kadar beklemeyi taahüt etmiyor. Benim de naçizane bilgim bu şekilde saygılar.
    bugün Tuncay turşucunun bir ifadesinde duydum, hangi programı idi bilmiyorum ama " işadamları hisselerini kote ettirerek kredi kullanabilirler, teminat olarak verebilirler " gibi bir ifade kullanmıştı...yeni duyduğum için böyle bir ihtimali de hesaba katmalıyız diye düşündüm. aslında halka açtık kredi kullandık teminat olarak daha likit olduğu için bunları gösterdik denmeyecek ama....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,242
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku

En genç alarklı bebek yeğenimiz ......
    en genç ALARKlı için bugün küçük bir miktar da olsa aldım...her ay devam etmeyi düşünüyorum ama adına hesap açmadım henüz. nüfus cüzdanı henüz çıkmadı

Sayfa 140/237 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •