Sayfa 81/250 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 1994 madde; 641 - 648 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Hissedeki likitideyi arttırmak için pay satışı yapıyorlarmış Bedelsiz verseydiniz de olurdu uşağum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
     Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Hissedeki likitideyi arttırmak için pay satışı yapıyorlarmış Bedelsiz verseydiniz de olurdu uşağum.
    sn moonglow
    daha önce CEO ya bedelsiz ile ilgili bir soru soruldu ve o soruya o konuda bilançoda yapılabilecek artış yok gibi bir cevap vermişti. ben pek anlayamamıştım ama belki de bedelsiz potansiyeli ile ilgili bilmediğimiz bir şey vardır demiştim... sizin söyleminizde ise bedelsiz likiditeyi artırmak yerine fiyatı bölme olduğu için gene bir şey değişmiyor...

Dalia hanımın yapmaya çalıştığı ise- bu konuyu sanırım sn 101 dile getirmişti- Tal Garihin hisse geri alımı ile ilgili olarak halka açıklık oranının düşmesini pek iyi karşılamadığı na dair batıdan örnek vererek bir söylemi olduğu ifade edilmişti...

Geçmişte yaşandı hisse açıklık oranlarından dolayı bazı davalar açılmıştı. azınlık hakları ile ilgili olarak. yabancı fonlar ya da yerli büyükler ALARKO gibi bir şirkette halka açıklık oranı yükselir ise belki de ailelerden birini ikna ederek farklı mecralara girebilirler ya da ailelerden biri aralarındaki centilmenlik anlaşmasını bozmaya çalışabilir... malum Üzeyir bey ve İshak bey arasındaki uyum yeni nesilde olmayabilir. aslında Dalia ile Vedat kardeş olsalardı iş kolay olurdu ...
    Bizim piyasamızdaki temel sorun şu zamanda sermaye eksikliği. gerçekten ülkede yatırıma yönlenecek kaliteli para yok gibi bir şey iken borsada blue chipleri alacak sermaye hiç yok. eğer ki son günlerdeki İMF söylemleri doğru çıkar da yabancı sermaye gelmeye başlar ise BİST içindeki kaliyeli hisseler hiç tahmin edilemeyecek seviyelere ulaşabilrler. sanki 2001 deki dolar bazındaki zirve de benzer bir şekilde mi gelmişti acep ...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
    ban mı öyle geliyor bilmiyorum ama ne zaman olumlu ve ayağı yere basan bir yorum yazsam aşağıya veriliyor. acaba ters indikatör müyüm neyim

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn moonglow
    daha önce CEO ya bedelsiz ile ilgili bir soru soruldu ve o soruya o konuda bilançoda yapılabilecek artış yok gibi bir cevap vermişti. ben pek anlayamamıştım ama belki de bedelsiz potansiyeli ile ilgili bilmediğimiz bir şey vardır demiştim... sizin söyleminizde ise bedelsiz likiditeyi artırmak yerine fiyatı bölme olduğu için gene bir şey değişmiyor...

Dalia hanımın yapmaya çalıştığı ise- bu konuyu sanırım sn 101 dile getirmişti- Tal Garihin hisse geri alımı ile ilgili olarak halka açıklık oranının düşmesini pek iyi karşılamadığı na dair batıdan örnek vererek bir söylemi olduğu ifade edilmişti...

Geçmişte yaşandı hisse açıklık oranlarından dolayı bazı davalar açılmıştı. azınlık hakları ile ilgili olarak. yabancı fonlar ya da yerli büyükler ALARKO gibi bir şirkette halka açıklık oranı yükselir ise belki de ailelerden birini ikna ederek farklı mecralara girebilirler ya da ailelerden biri aralarındaki centilmenlik anlaşmasını bozmaya çalışabilir... malum Üzeyir bey ve İshak bey arasındaki uyum yeni nesilde olmayabilir. aslında Dalia ile Vedat kardeş olsalardı iş kolay olurdu ...
    Bizim piyasamızdaki temel sorun şu zamanda sermaye eksikliği. gerçekten ülkede yatırıma yönlenecek kaliteli para yok gibi bir şey iken borsada blue chipleri alacak sermaye hiç yok. eğer ki son günlerdeki İMF söylemleri doğru çıkar da yabancı sermaye gelmeye başlar ise BİST içindeki kaliyeli hisseler hiç tahmin edilemeyecek seviyelere ulaşabilrler. sanki 2001 deki dolar bazındaki zirve de benzer bir şekilde mi gelmişti acep ...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir
    Sn.Tövbekar böyle nitelikli şirketlerde kişisel görüşüm ucuz fiyat algısı likitideyi arttıran baş etkendir yani bedelsiz bölündüğünü düşünelim.Bölünmemiş fiyatlamı daha iştahlı işlem yaparsınız yoksa bölünmüş düşük fiyatlamı? Bir de yanlışım varsa düzeltin.Bildiğim kadarıyla bu pay satışı işleminde bir kurumsal alış sözkonusu değil.Bu durum biraz soru işareti? Yoksa uzun vade sıkıntı yok görünüyor ama şu enflasyon ve yüksek faiz ortamında o da sıkıntı olabiliyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
     Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    Sn.Tövbekar böyle nitelikli şirketlerde kişisel görüşüm ucuz fiyat algısı likitideyi arttıran baş etkendir yani bedelsiz bölündüğünü düşünelim.Bölünmemiş fiyatlamı daha iştahlı işlem yaparsınız yoksa bölünmüş düşük fiyatlamı? Bir de yanlışım varsa düzeltin.Bildiğim kadarıyla bu pay satışı işleminde bir kurumsal alış sözkonusu değil.Bu durum biraz soru işareti? Yoksa uzun vade sıkıntı yok görünüyor ama şu enflasyon ve yüksek faiz ortamında o da sıkıntı olabiliyor.
    sn moonglow,
    ben şirket hisseleri ile hiç bir işlem yapmıyorum.Şu sıralar imkanım olsa alırdım, alırken de benim için hissenin kaç TL olduğu değil ucuz olup olmadığı önemlidir, dolar bazında belli bir fiyata gelmeden de satmam. hissede iplikçi dışarıdan alıma da musaade etmez. hisseye dadanan teknikçileri bir güzel üter ve gönderir...
    kurumsal alıcı ise bizde yeni yeni oluşmaya başlayan fonlar. hem emeklilik fonları hem de diğer fonlar para kazanabilecekleri hisseye gidiyorlar ucuz olan ile ilgili beklentiler gerçekleşmez ise bir müddet sonra satmak zorunda kalıyorlar. gerçi NND fonu epey bir ısrarcı oldu ama .
    enflasyon ve yüksek faiz ortamında sıkıntı var mı evet var... sabah birileri paylaşmış Holdingin bilançodaki nakit azalmasını...
    Hangi mevduat tipi olur ise oldun şu sıralar ülkemizde kimse ben enflasyonu yendim diyemez. gerçek enflasyon rakamları doğru ise amenna ama orada bile ylbaşından itibaren benim enflasyonum neredeyse % 100. Mevduat kaçmış fiyasko, kur jaçmış gene fiyasko. bu durumda nasıl insanlar saçma sapan araba ev almaya coştular ise firmalarda da yatırım yapılması önemli hale geldi. likit firmalarda para sadece eridi. ALARKOda ise bir miktarı tarlaya seraya ve tarım yatırımlarına kaydı ki yapılan en akıllı iş bu oldu. diğerlerini ne yaptılar bilmem ama bize bile 4 temettü verdiler.
    kur aslında pahalı iken bu fakirleşme ile ucuz hale geldi ( çelişkinin farkındayım ama ekonomide dengeler bozulduğu için hep yukarılar fiyatlandı. eğer Naci Ağbal kalmış olsaydı muhtemelen şu sıralar enflasyon % 10 civarlarında olabilirdi belki de, faiz ise en fazla 12-13). ben kendi adıma şu sıralar param olsaydı nereye yatırırdım bilemiyorum, her şey uçtu maaşlar hariç. özellikle emekli maaşları o kadar çok eridi ki bulunduğum ilçede insanlar gerçekten sefalete doğru gitmeye başlayacaklar.
    tarlalar çok arttı, evler hakeza zaten bu fiyatlarla kira ödenebilirliği de kalmadı finansman ucuz bile olsa eski dilemma patladı. kısa vadede faizlerin ödenebilme imkanı kalmadı. 2 milyon kredi neredeyse 60-70 000 TL ödeme ister ise nasıl yapacaksınız bunu...

uzun lafın kısası ben olduğum yerde duruyorum. ALARKOnun mal varlığına ucuzdan sahip oluyorum başka ne isterim...
    YTD

6. Tövbekar Hocam, şirketin bedelsiz artırım yapmasının önünde bir engel yok. CEO o cevabı ne zaman verdi bilmiyorum, ama son iki yılda bedelsiz olarak dağıtılabilecek bayağı kar birikti öz kaynaklarda. Temettüden bahsetmiyorum, onun için diğer şirketlerin fiili olarak kar dağıtım yapması ve gelen nakdin dağıtılması lazım. Ama bedelsiz öz kaynak kalemleri arasında bir işlem.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
     Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Tövbekar Hocam, şirketin bedelsiz artırım yapmasının önünde bir engel yok. CEO o cevabı ne zaman verdi bilmiyorum, ama son iki yılda bedelsiz olarak dağıtılabilecek bayağı kar birikti öz kaynaklarda. Temettüden bahsetmiyorum, onun için diğer şirketlerin fiili olarak kar dağıtım yapması ve gelen nakdin dağıtılması lazım. Ama bedelsiz öz kaynak kalemleri arasında bir işlem.
    sn cash isking
    CEO cevabı sanırım geçen yılın ya da bu yılın sunumlarından birinde verdi. geri alım ve sermaye ile ilgili bir sunumda bedelsiz düşünülebilir mi diye soruldu. o da yapmamız mümkün değil gibi bir şey söylemişti... ben o daha iyi biliyordur diye üstelememiştim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
    https://alarko.com.tr/uploads/video/..._etkinligi.mp3
    41. dakika bedelsiz hisse senedi

2023 1. çeyrek

Sayfa 81/250 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri