Sayfa 143/250 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 1995 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
    herkes bıkkın herkes sitemkar bu günlerde olumlu yazı yazmak çok zor biliyorum.... beni ümitlendiren bazı şeyler var bunları sık sık dile getiriyorum. yukarıda sn 101 linki paylaşmış gerçekten işi bilen analistlerden kadirhan bey ki ALARK ile ilgili pek olumlu görüşü yok idi özgür beyle program yapana kadar, ve oldu bitti yükselişini yaptı diye ifadeler kullanıyordu... ama linkte ifadesi 5 milyar euro ile 7 milyar euro arasında fiyat biçtiğini yazdım... şimdi şirketin ederi 1.5 milyar euro. 2 yıl içinde 5 milyar euroya çıkacak değer ya da 7 milyar çok aşırı yüksek bir rakam... bu rakam bence çok iştah açıcı bir rakam... en kötü ihtimalle en az 3 misli bir yükseliş demek ki bu parayı hiç bir yerde kazanmak mümkün değil...

bu yüzden kendi adıma bıktırma hareketlerinin olduğunu düşünüyorum. bu yüzden ALARK hastaginde yazan sapıklar her saatte bir sapkınlıklarını ve iftiralarını yazıyorlar. muhtemelen birilerinin tutulmuş adamıdırlar. ben kendi adıma hisse sahibiyim ve bütün servetim burada. bu yüzden sayfayı ve sosyal medyayı takip ediyorum arada yazıyorum ama daha önce kazık yediğim ALCAR hissesinde ya da ALKIM da bir kaç defa yazdım bıraktım. sizce bu mahlukatın bu kadar çabalamasının anlamı ne ola ki? . acaba iplikçinin adamı mıdır iszce. bilenler bilir bir hissenin sahibi birilerini arayıp seni perişan ederim gibi ifadeler kullanmış. bu varlıklar her türlü iftirayı attıkları halde bizim yönetim kılını kıpırdatmıyor... sizce normal mi? zaten firma avukatı var bir dilekçe ile savcılıkta anasından emdiği sütü burnundan getirmek mümkün ve bunu bazıları yönetime yapılsın diye yazdılar... acep bizim yönetim ( profesyonel olanlara hala güveniyorum daaaa) de mi bu işin içinde diye düşünmeli miyiz?. üst üste halka açıklık oranını artırmaya çalışmaların arkasında benzer bir çaba mı var... zaten satamayacağınız belli olan ve fiyatı düşüreceğini bildiğiniz bir açıklamayı göndermeniz başka hangi amaca hizmet eder? kaldı ki Tuncay Turşucu ifade etti, kredi alabilmek için teminat gösterme durumu olabilir demişti....
    ilaveten sizce İnfo o kadar malı alırken hiç mi görüşmemiştir. ya da acaba bazı garantiler alınmamış mıdır?

neyse sonuçta mesafe kısa ödül büyük. döviz bazında 3 misli bir artış olacaksa ben beklerim... hatta bu sürede acaba ekleyebilir miyim diye düşünürüm... Size yatırım tavsiyesi vermek ne haddim ne de böyle bir yetkim değil. kendi fikirlerimdir ve arkasında dururum o kadar... hissenin trade hissesi olmadığı açık...

2.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    herkes bıkkın herkes sitemkar bu günlerde olumlu yazı yazmak çok zor biliyorum.... beni ümitlendiren bazı şeyler var bunları sık sık dile getiriyorum. yukarıda sn 101 linki paylaşmış gerçekten işi bilen analistlerden kadirhan bey ki ALARK ile ilgili pek olumlu görüşü yok idi özgür beyle program yapana kadar, ve oldu bitti yükselişini yaptı diye ifadeler kullanıyordu... ama linkte ifadesi 5 milyar euro ile 7 milyar euro arasında fiyat biçtiğini yazdım... şimdi şirketin ederi 1.5 milyar euro. 2 yıl içinde 5 milyar euroya çıkacak değer ya da 7 milyar çok aşırı yüksek bir rakam... bu rakam bence çok iştah açıcı bir rakam... en kötü ihtimalle en az 3 misli bir yükseliş demek ki bu parayı hiç bir yerde kazanmak mümkün değil...

bu yüzden kendi adıma bıktırma hareketlerinin olduğunu düşünüyorum. bu yüzden ALARK hastaginde yazan sapıklar her saatte bir sapkınlıklarını ve iftiralarını yazıyorlar. muhtemelen birilerinin tutulmuş adamıdırlar. ben kendi adıma hisse sahibiyim ve bütün servetim burada. bu yüzden sayfayı ve sosyal medyayı takip ediyorum arada yazıyorum ama daha önce kazık yediğim ALCAR hissesinde ya da ALKIM da bir kaç defa yazdım bıraktım. sizce bu mahlukatın bu kadar çabalamasının anlamı ne ola ki? . acaba iplikçinin adamı mıdır iszce. bilenler bilir bir hissenin sahibi birilerini arayıp seni perişan ederim gibi ifadeler kullanmış. bu varlıklar her türlü iftirayı attıkları halde bizim yönetim kılını kıpırdatmıyor... sizce normal mi? zaten firma avukatı var bir dilekçe ile savcılıkta anasından emdiği sütü burnundan getirmek mümkün ve bunu bazıları yönetime yapılsın diye yazdılar... acep bizim yönetim ( profesyonel olanlara hala güveniyorum daaaa) de mi bu işin içinde diye düşünmeli miyiz?. üst üste halka açıklık oranını artırmaya çalışmaların arkasında benzer bir çaba mı var... zaten satamayacağınız belli olan ve fiyatı düşüreceğini bildiğiniz bir açıklamayı göndermeniz başka hangi amaca hizmet eder? kaldı ki Tuncay Turşucu ifade etti, kredi alabilmek için teminat gösterme durumu olabilir demişti....
    ilaveten sizce İnfo o kadar malı alırken hiç mi görüşmemiştir. ya da acaba bazı garantiler alınmamış mıdır?

neyse sonuçta mesafe kısa ödül büyük. döviz bazında 3 misli bir artış olacaksa ben beklerim... hatta bu sürede acaba ekleyebilir miyim diye düşünürüm... Size yatırım tavsiyesi vermek ne haddim ne de böyle bir yetkim değil. kendi fikirlerimdir ve arkasında dururum o kadar... hissenin trade hissesi olmadığı açık...
    5 milyar euro fiyat biciliyorsa..Neden 4 patron 1.5 milyar dolardan hisse satışı yapıyor ? Aptallar mı ?

Hee borcları var diyelim...Yine de 5 birimlik bir malı 1.5 fiyattan satmazsın.2 birimlik bir malı 1.5dan satarsın mesala...

5 birim abartı özetle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,262
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    5 milyar euro fiyat biciliyorsa..Neden 4 patron 1.5 milyar dolardan hisse satışı yapıyor ? Aptallar mı ?

Hee borcları var diyelim...Yine de 5 birimlik bir malı 1.5 fiyattan satmazsın.2 birimlik bir malı 1.5dan satarsın mesala...

5 birim abartı özetle
    bence analisti dinleyin sonra onun argümanına onun tarzıyla karşı çıkın...
    benim kendi fiyatım 10-15 dolar bu fiyat hisse başı 2 dolar kar 1 dolar temettü için düşünülerek konuldu).... kimbilir belki de sahipleri satmak için değil baskı kurmak için açıklamışlardır...

4. Bilgilendirme için teşekkürler sn.tovbekar.🙂

ALARKO HOLDİNG Temettü 25 endeksine alınıyor.....

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1241161

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...8d182737d065c4

Büyük fonların hisseye alakasının artmasına vesile olur inşallah.
    Hayırlı olsun....
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,804
    Bir yanlış anlamayı düzelteyim diye yazdım yalış anlamayın. Patronlar Hisselerini satmıyorlar. Bence olayın iki böyutu var. Ya Nama yazılı olan hisselerini hamiline yazılıya çeviriyorlar. Bunu yaptıklarında bazı insanların da bu hisseleri sattıklarını düşünmelerini istiyorlar. Yada gerçekten satacaklar ise bunu nasıl yapacaklarını ve hangi fiyatın nerede olması gerektiğini planlıyorlar. Yani yukardan bir yerden satacaklardır. Ben bu olasılıklardan 1. ye yakın olduğumu söyliyebilirim ama 2. gerçekleşirse de keyfimi bozmaz. Saygılar,

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku

5 birim abartı özetle
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

7.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku

Sn. Tövbekar, teşekkürler sağduyu için.
    Bu arada çok küçük bir düzeltme, şu anda şirket piyasa değeri 1.3 milyar EUR.
    Unutmayalım bu hisse son 15 ay içinde 2 defa 5 USD yi gördü ve şu anda 3.2 USD.

O vakitlerden sonra olumlu gelişmeleri sayayım;
    Seralar, gübre,tohum, kuru gıda vs işinde çalışmalar devam ediyor KZ dahil şirket kuruldu.
    Cenal borç sıfırlandı kasada zaten bariz olarak nakit birikmeye başladı.Enerjisa ile karşılaştırırsanız, Meram daha başarılı, bu da varlık tabanına yansıyor.
    Bodrum oteli 1-1,5 yıla hazır olacak, avantajlı maliyetle TL krediyi kullanıyor.(hem turizm hem GYO için kar artışı, dolayısı ile Holdinge)
    Bakad borç öddmeye başladı 2-3 yıl içinde nakit zengini şirket olup ya yatırımlar ya da temettüler gelecektir.
    Uçak işi için açıklamalar oldu, bakalım yakında alım vs haberleri olacak mı?

Tuzladaki arazi için ruhsat alındı, depo vs ne olacak?
    Enerji fiyatları düşüyor, ya da normalleşiyor diye hep konuşuluyor ancak, kömür maliyetini konuşan yok, geçen yıl ortalama 140-150 usd iken 2024 için 10 usd indirim alsalar maliyet 90 usd lere düştü görünüyor, yani marjda çok kayıp olmaz gibi.
    Enflasyon muhasebesi ile daha az vergi ödenecek.
    Enerji depolama için Ümit bey sunumda yakında demişti, göreceğiz.
    Maldivler otel için yıl sonu demişti, göreceğiz.
    Yurtdışı yatırım yapan fonumuz olgunlaşıyor, bebek şu anda, belki emeklemeler başlamıştır.
    Şimdi hissesi olan ve olmayan tüm arkadaşlar, bu şirketin durumunu ve 2024 Kasımı birlikte hayal edelim;

EURTL kur 42, USD TL kur;39
    3 adet bilanço açıklanmış olacak; 2023/12 ve 2024 ilk 2 çeyrek, 2024/09 u heyecanla bekliyoruz, MB faizi 42 civarı, mevduat faizleri 39 civarı, gelecek12 aylık enflasyon beklentisi %25 civarı, Kasım24- Nisan 25 arası her MB toplantısında 200-250 puan faiz indirimi bekleniyor olacak, 2025 ortalama mevduat faizi beklentisi %28 civarı, kredi notumuz yükseliş patikasında en az 2-3 not artışı gelmiş durumda, tüm dünyada 2024-2025 faiz indirim yılları oluyor, yabancıdan para akmaya başlamış, sera yatırımları 1500 dönüm olmuş...2 adet seçim geride kalmış...

Bu ortamda f/k mız fiyatlama olarak enflasyondan arındırırsak 9-10 mertebesinde, eski enflasyonlu halimize bakarsanız f/k 5 mertebesinde olacaktır.
    Bu şirketin yarattığı enflasyonsuz, nakit karşılığı olan tutar: 2024 için 250 milyon usd civarı olacaktır(Bu benim tahminim, ayrıca tartışabiliriz), eski yöntem ile de kar 20-22 milyar TL aralığı olacaktır.

Yani piyasanın bunu 90-100 milyar TL civarı fiyatlayacağını düşünüyorum.
    Bu da Kasım gibi 200 TL mertebelerini mümkün kılıyor, aslında uçmuyoruz 3. defa 5 usd oluyoruz ve asıl hikaye burada başlıyor.
    2024te ve 2025 te yarattığımız nakitler, sera yatırımları muhtemelen 2025 sonu 2500-3000 dönüm ve üzerine çıkmış olacak, hasat dönemi başlayacaktır.
    Dünyada para bolluğu tekrar var iken, TRye gelen yabancının alacağı 5 holdingten birisi Alarko olacaktır.
    2025 sonu ise 300 m usd nakit yaratan şirket, 11-12 fk desek 3-3,5 milyar usd, 2026 sonu ise 350 m usd nakit yaratan şirket 4 milyar usd civarı fiyatlanıyor olacaktır.( Son sunumda da Özgür Kalyoncu ilk defa 4 milyar usd yi zikretti)
    Bu arada 2026 sonuna kadar ytırımlar yapılmış halde kasasında 600-700 milyon usd si olan şirket ya agresif temettüler verecek ya da daha da büyüyecek yatırımlar yapacaktır.

Peki herşeyin bu kadar iyi olabileceği mümkün iken neden bu fiyatlama? 2 ana sebep; ortak satışı ki bu sadece kısa vadede baskı yaratıyor aynı zamanda piyasada hisse senedi kredisi yok, mevduatlar %45, önümüz seçim iken maalesef biz herkesten çok dayak yedik.
    Ama mızrak hiçbir zaman hiçbir yerde çuvala sığmaz unutmayalım. İlk rahatlayacağımız yer 200 TL için şöyle bir düşünün lütfen 10 ay boyunca her ay için ortalama %6-7 aralığı yükseliş mümkün olacaktır.

Karamsarlığa kapılan arkadaşlar için umarım yararlı oluştur.

Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Sayfa 143/250 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •