Sayfa 162/236 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    https://www.alarko.com.tr/media/mykf...4%B1k-2023.pdf

Açıklamanın tamamı yukarıda, ben önemli gördüğüm açıklamaları aldım.
    Bizim dünyamız e-dergisi aralık sayısı.
    Şimdi bu beklentilerde olan bir şirket, nasıl bu fiyatlamada kalır. Biz okuduğumuzu mu anlamıyor ya da yanlış yorumluyoruz, yoksa kimse hiçbir şey okumuyor mu?
    Enerji depolama, deniz üstü rüzgar santrali, seracılık, gübre üretimi, tohum ıslahı, gıda sanayi, yurt içi yurt dışı taahhüt, yatırım fonları, alarko carrier, otel ve gayrimenkul yatırımları, ilave olarak havacılık ve bilişim şirketlerinin kurulması.
    Bu kadar beklenti, bu kadar fiyatlama. Ne denebilir bilemiyorum.
    sn paracelsus,
    kimse okumuyor ülkemizde merak etmeyin. okumaya çalışanlar da o kadar çok şey okumaya çalışıyorlar ki çoğuna yetişemiyorlar...

uzmanı olduğunuz bir konuya bakın etraftaki değerlendirmelerin çoğu fasaryadır...

araba piyasasına bir bakın... efsanelerde kalmış olan bir çok satıcı göreceksiniz...gerçek fiyatlandırmalarda inanmanız pek mümkün olmayabilir; neden bu kadar ucuz ki diye şüpheye düşebilirsiniz?

konut piyasasına girin... elinize bir hesap makinesi alın ve kim hangi gelrile ne satın alabilir ne kadar kredi ödeyebilir hesaplayın... sonra fiyatlara bakın ve emlakçıların ne dediğine boş verip gerçeklere bakın... elbet bir salak değerinin üzerinde fiyat verecektir ama bu fiyat diğerlerini yükseltecek ve satılmaz hale getirecekse sadece gözleyin ve hata nerede diye sorun kendinize...

dünyanın gidişatına baktığımızda bir yerlerde bir şeyler patlayacak... mesela sadece bir yazılım olan ve arkasında hiçbir güç olmayan bitcoin 50 000 dolar... daha önce 1 dolara bir kaç tane alınabildiği günler vardı... eder mi gerçekten? gene bir sorun bakalım siz bu coini neden alıyorsunuz? gerçekten değerli mi? yoksa nasıl olsa ben bunu 50 000 dolara aldım 60 000 dolara satarım mı deniyor... madem öyle 1 dolarken neden kimse yüzüne bakmamıştı...
    bir örnek: BİM de bizim buralarda bu mağazalara avm demekteyiz 200 gram domates püresi 9,5 liradan 6 liraya düşmüştü. üzerinde sanırım yarım kilo civarında domatesten üretilmiştir gibi bir ibare vardı... son kullanma tarihi 2025... evde menemen yemek isterseniz alıp hem de bulduğunuz hepsini alıp eve stoklamak... sizce yanlışlık nerede? mesela domates soslu makarna ya da kış ortasında domates kullanmak için daha iyi ne olabilir? benim dışımda kimse almadı önce 1 paketini denedim güzel olduğunu görünce büyük çoğunluğunu aldım. ya bilmiyorlar ya da fazla akıllılar... o pürenin maliyeti gerçekten daha yüksek hele kış şartlarında...

satmak için 5 para etmez coinlere servet aktarabilen, kuş uçmaz kervan geçmez yerler nasıl olsa alıcısı çıkar değerlenir diye satın alabilen, sırf moda oldu diye engürünün 30 kilometre dışına servet yatırarak ev kuran, rantiyenin oyuncağı olan insanoğlunun okuduğunu mu sanıyorsunuz?

Siz ne yapacaksınız? herkes alıyor diye koşturup alacaksanız mesele yok takılın peşlerine... ama ben değerlerime bakarım denecek ise düşüneceksiniz.ya da düşüneceğiz... domatesin kilosu yazın bile 10 lira idi... ben domates yiyecek isem kışın bu bedavadır alırım. değilse zaten işim olmaz...

kendi adıma hesap makinem ( maalesef taşındıktan sonra kütüphanemde hala bulamadığım için masaüstünden idare etmeye çalışıyorum) her zaman yanımda ve hesabımı yapmaya çalışıyorum...

not sn paracelsustan alıntı yaptım ama kendi adıma düşüncelerimi belirtiyorum. kimseyle polemikte değilim ( sn 101 hariç; ona da nasıl cevap veririm bilmem ben 150 milyon TL değil dolar peşindeyim... ne demiştik hisse başı 2 dolar yani 870 milyon dolar kar hisse başı 1 dolar temettü )

2. Şimdi gördüm sosyal platformda agrot piyasa değeri alark'i geçmiş. Akıl tutulmasi resmen. Ozkaynaklari 10 agrot satın alır. Neyi bekliyorsun be alark😑

3. Borsa 050 eksi iken yüzde 3 düşmek nedir ya, utanmayın da devre kesin. Böyle hisse olmaz olsun. Sadece umut tüketiyor, hiç birşey olacağına dair emare yok. Çok yazık, kaybedilen zamana, ve yasanan strese.

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn paracelsus,
    kimse okumuyor ülkemizde merak etmeyin. okumaya çalışanlar da o kadar çok şey okumaya çalışıyorlar ki çoğuna yetişemiyorlar...

uzmanı olduğunuz bir konuya bakın etraftaki değerlendirmelerin çoğu fasaryadır...

araba piyasasına bir bakın... efsanelerde kalmış olan bir çok satıcı göreceksiniz...gerçek fiyatlandırmalarda inanmanız pek mümkün olmayabilir; neden bu kadar ucuz ki diye şüpheye düşebilirsiniz?

konut piyasasına girin... elinize bir hesap makinesi alın ve kim hangi gelrile ne satın alabilir ne kadar kredi ödeyebilir hesaplayın... sonra fiyatlara bakın ve emlakçıların ne dediğine boş verip gerçeklere bakın... elbet bir salak değerinin üzerinde fiyat verecektir ama bu fiyat diğerlerini yükseltecek ve satılmaz hale getirecekse sadece gözleyin ve hata nerede diye sorun kendinize...

dünyanın gidişatına baktığımızda bir yerlerde bir şeyler patlayacak... mesela sadece bir yazılım olan ve arkasında hiçbir güç olmayan bitcoin 50 000 dolar... daha önce 1 dolara bir kaç tane alınabildiği günler vardı... eder mi gerçekten? gene bir sorun bakalım siz bu coini neden alıyorsunuz? gerçekten değerli mi? yoksa nasıl olsa ben bunu 50 000 dolara aldım 60 000 dolara satarım mı deniyor... madem öyle 1 dolarken neden kimse yüzüne bakmamıştı...
    bir örnek: BİM de bizim buralarda bu mağazalara avm demekteyiz 200 gram domates püresi 9,5 liradan 6 liraya düşmüştü. üzerinde sanırım yarım kilo civarında domatesten üretilmiştir gibi bir ibare vardı... son kullanma tarihi 2025... evde menemen yemek isterseniz alıp hem de bulduğunuz hepsini alıp eve stoklamak... sizce yanlışlık nerede? mesela domates soslu makarna ya da kış ortasında domates kullanmak için daha iyi ne olabilir? benim dışımda kimse almadı önce 1 paketini denedim güzel olduğunu görünce büyük çoğunluğunu aldım. ya bilmiyorlar ya da fazla akıllılar... o pürenin maliyeti gerçekten daha yüksek hele kış şartlarında...

satmak için 5 para etmez coinlere servet aktarabilen, kuş uçmaz kervan geçmez yerler nasıl olsa alıcısı çıkar değerlenir diye satın alabilen, sırf moda oldu diye engürünün 30 kilometre dışına servet yatırarak ev kuran, rantiyenin oyuncağı olan insanoğlunun okuduğunu mu sanıyorsunuz?

Siz ne yapacaksınız? herkes alıyor diye koşturup alacaksanız mesele yok takılın peşlerine... ama ben değerlerime bakarım denecek ise düşüneceksiniz.ya da düşüneceğiz... domatesin kilosu yazın bile 10 lira idi... ben domates yiyecek isem kışın bu bedavadır alırım. değilse zaten işim olmaz...

kendi adıma hesap makinem ( maalesef taşındıktan sonra kütüphanemde hala bulamadığım için masaüstünden idare etmeye çalışıyorum) her zaman yanımda ve hesabımı yapmaya çalışıyorum...

not sn paracelsustan alıntı yaptım ama kendi adıma düşüncelerimi belirtiyorum. kimseyle polemikte değilim ( sn 101 hariç; ona da nasıl cevap veririm bilmem ben 150 milyon TL değil dolar peşindeyim... ne demiştik hisse başı 2 dolar yani 870 milyon dolar kar hisse başı 1 dolar temettü )
    tovbekar hocam,
    birbirimize çok benziyoruz.
    Bizim burada da (Aralık ilk haftası) bütün domates pürelerini ben topladım.

Bitcoin işine de aklım ermez.

madem böyle güzel bir yatırım var... insan burada zamanında duyurmaz mı?
    şimdi baktım pahalanmışlar..

borsacı, %10 ucuz pirinç için 5 km. yürüyen adamdır..
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    sn value, bizimkilerde aralık ayında değil yenilerde aldım... rafta bekleyip duruyordu ...

sn 101 borsacı % 10 ucuz pirinç için 5 km yürür ama 500 k parayı trade yapar kaybeder. gel borsacı değil emekli yapalım şunu. madem indirim peşindeyiz haber vereyim salamura zeytin Tarım işletmeleri markette indirimde ( gerçi önce bindirip sonra indirmişler ama... gene de BİM e göre yarı yarıya nerede ise). bugün inat edip oradan geçtim ve gördüm ...

7. son 1.5 haftadır, roket olup uçan endekste gitmeyen, bugün endeksin ufak düzeltmesinde %4'e yakın düşen Alarko.

Acaba diyorum kötü bir haber varda, birileri içeriden bilgi alıp mı satış yapıyor nedir. Başka açıklaması yok gibi. Bu olanları anlam veremiyorum.

8. Bir kağıt daha ne kadar rezil kepaze edilebilir, alarkoya bakın. Böyle hisse olmaz olsun, BIST 30 değil BIST 100e bile fazla gelirsin sen. Yönetimine de, şirketine de, faaliyetine de yazıklar olsun. Ne derdin var, anlamak mümkün değil. Çok yazık.

Sayfa 162/236 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •