Sayfa 105/236 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 1886 madde; 833 - 840 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Selamlar Bridger Hocam, temettü tahmininiz hariç her cümlenize katılıyorum. Ama Alarko'nun dişe dokunur bi temettü ödeyeceğini ciddi yatırımlar devam ederken düşünmüyorum

Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    Serhat bey,
    Geçirmekte olduğumuz günler için haklısınız ancak enseyi çok karartmak doğru değil diye düşünüyorum.
    Şöyle ki; piyasa genelde 6 ay gibi öteyi fiyatlar. Öncelikle 6 ay sonra nasıl bir ortamda olacağız?

-Seçimleri geride bırakacağız.(Sonucu çok önemli değil)
    -Enflasyon zirvesinden dönmeye başlamış olacak.
    -Faiz indirimlerinin zamanlaması konuşuluyor olacak.
    - Tahvil faizleri ve mevduat faizleri bugünden daha aşağıda olacak.
    -Ülkre kredi notu en az 1-2 kurum tarafından artırılmış ve başka da artışlar gündemde olacak.
    -USD kuru da muhtemelen 35 civarı bir yerlerde olacak.

Alarko:
    -Kasasındaki nakit 13-14 milyar TL mertebesine çıkmış olacak.
    -Sera yatırımları 1000 dönüm ve üzerine çıkmış olacak.
    -Gübre fabrikası yatırımı bitmiş olacak.
    -Tarım, gübre,tohum vs kısmında artık dişe dokunur karlar görüyor olacağız.
    -Meram varlık tabanı 13-15 milyar TL mertebelerine gelmiş olacak.
    -Muhtemelen Mayıs ayında 3-4 TL civarı temettü almış olacağız.
    -Bakad borcu azaldıkça artan nakit pozisyonu ve azalan faiz gideri ile yılda 500 milyon TL ve üzeri nakit getiriyor olacak.
    -ALGYO otel sayısı en az 3 e çıkmış oluyor( CEOnun yıl sonuna kadar alım yönündeki verdiği bilgi)
    -ALCAR faiz giderleri azalıp nakit yaratmaya başlamış olacak.
    -Eldeki gayrımenkuller şu andaki deftere göre en az iki katı değere gelmiş olacak.

Bunlar gerçekleştiğinde 4-5 FK ile fiyatlanıyor oluruz. (Yaklaşık 200 TL)

2. 4 TL temettü; 1,7 milyar TL yapar.
    Borçsuz CENAL'ın bu yıl yarattığı nakit sizce ne kadar? Kasasında birikmiş 15 milyar TL yi ne yapacak?
    Sera yatırımları 1500 dönüme çıkınca kendi kendini finanse eder duruma gelmiş olmalı. (%30 kar marjı var demişlerdi)

3.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Alark hissesi grafiginde RSI göstergesine bakinca aşırı alım bolgesine gelmiş görünüyor. Bazı analistler buna çok dikkat ediyor ve Rsi 30 a gelince alıma başlıyorlar. Şuan bu bölgede görünüyor. Bakalım buradan çark yapacak mı?
    Küçük bir düzeltme Hocam, aşırı satım bölgesinde RSI..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Kasadaki paraya yapacak bir şeyler bulurlar ya ortaklara paylaştıracaklarını hiç düşünmüyorum 😊

Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    4 TL temettü; 1,7 milyar TL yapar.
    Borçsuz CENAL'ın bu yıl yarattığı nakit sizce ne kadar? Kasasında birikmiş 15 milyar TL yi ne yapacak?
    Sera yatırımları 1500 dönüme çıkınca kendi kendini finanse eder duruma gelmiş olmalı. (%30 kar marjı var demişlerdi)

Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Alark hissesi grafiginde RSI göstergesine bakinca aşırı alım bolgesine gelmiş görünüyor. Bazı analistler buna çok dikkat ediyor ve Rsi 30 a gelince alıma başlıyorlar. Şuan bu bölgede görünüyor. Bakalım buradan çark yapacak mı?
    Şu sıra günlük grafık falında "aşırı satım bölgesi" denen yerlerdeyiz..... gibi...mi..?

6.  Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Kasadaki paraya yapacak bir şeyler bulurlar ya ortaklara paylaştıracaklarını hiç düşünmüyorum ��
    Tek bir grubun hakimiyetinde olsa katılırdım.

Ben temettü konusunda artık daha bonkör olacağını düşünüyorum.

7. Satan çok alan yok gibi bir algı var yanıltıcı olmasın, işlemler tamamen sığ ve tahtaya hakim güçlerin trade etmesi şeklinde ilerliyor. Daha düşük fiyatlara razı etme çabası olarak yorumladım. Ne kadar süreceğini onlar biliyor biz bilmiyoruz.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

8. İnş sn Value
     Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Tek bir grubun hakimiyetinde olsa katılırdım.

Ben temettü konusunda artık daha bonkör olacağını düşünüyorum.

Sayfa 105/236 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •