Sayfa 223/250 İlkİlk ... 123173213221222223224225233 ... SonSon
Arama sonucu : 2000 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Kaya Temur Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi alark gibi firmaları gereksiz vergi yükünden koruyor. Piyasa bu gözle hala bakamadı. Bir süre sonra faiz enflasyon marjindan dolayı olumlu etkilenmeye başlıyacak. En nihayetinde özkaynaklarını arttıran firmalar ön plana çıkacaktır.
    Aynen öyle, tamamen katılıyorum.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2. Defter değeri 94,25 Tl'ye çıkan, Kapalı örtü tarımda devleşmeye devam eden, parasal pozisyon zararları ve vergi varlığındaki azalış gibi hikayeden kar azalışı sağlayan bu şirketin hisselerini topluyordum. Artırarak devam edeceğim. İnşallah macup etmez. Kısa vadeli değil tabi yaklaşımım. Alana da satana da hayırlı olsun. İlk kez mesaj yazıyorum. Ama hisse ile ilgilenişim 1 yılı geçmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by sadgoy Yazıyı Oku
    Defter değeri 94,25 Tl'ye çıkan, Kapalı örtü tarımda devleşmeye devam eden, parasal pozisyon zararları ve vergi varlığındaki azalış gibi hikayeden kar azalışı sağlayan bu şirketin hisselerini topluyordum. Artırarak devam edeceğim. İnşallah macup etmez. Kısa vadeli değil tabi yaklaşımım. Alana da satana da hayırlı olsun. İlk kez mesaj yazıyorum. Ama hisse ile ilgilenişim 1 yılı geçmiştir.
    Bu görüşünüze 7,54 gibi harika bir F/K oranını da eklemek isterim
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

4.  Alıntı Originally Posted by kagula27 Yazıyı Oku
    İletişim kazası geride kaldı.Artık beklentilere,dönüşüm hikayesine odaklanmak gerekir diye düşünüyorum.Su akar yolunu bulur

https://www.dunya.com/kose-yazisi/al...-olacak/723813
    İletişim kazası geride kalmamış gibi duruyor.Ekran izlemek sinir bozuyor böyle günlerde Kolay gelsin herkese

5. Kasadaki döviz cinsi likit varlıklar...

2022-2023 arasında USD/TL %56,8 artmış ....

UFRS'ye göre kullanılan YDO % 64,77 ....

Döviz varlıklarından dolayı bilançoda zarar mı yazıyor !!!!!!!!!!!!

Çok güzel sistem...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Şirket ile ilgili tek kötü bir yazı yazamam. Güzel şirket. Yatırımları güzel vs. Ama şirketin patronları ve ortakları ile ilgili tez yazabilirim.

Geçen hafta yaşadığımız olay. Sosyal medyada dile getirilen "Sızdırılmış bilanço" olayı. Birileri bunun üstünü örtmek için "Sızdırılmış Bilanço" yok diye tweetler atmaya başladı. Alarko'da olanlar bilir ki, geçen hafta pazartesi başlayan ve Perşembe artık işin nirvanasına ulaşan satışların hiç birisi normal değildi.

Ben bir operasyon yapıldığını düşünüyorum ve bu operasyon öyle perşembe değil, Alarko'nun %10 yükseldiği gün başladığını düşünüyorum. Şirket şayet yatırımcısını koruyacak ise üzerine gider diyeceğim de işte...

2018 yılından beri hep aynı hareketler ve olaylar. Ortak satışları vs olur, hisse baskılanır vs.

Yani şirketin patronları ve yönetimi güvensiz. Güven duyulmayan şirket ne kadar iyi olursa olsun küçük yatırımcı için kötüdür. Sizleri korumazlar çünkü.

Bakınız Amerika'da Alphabet. Yani namı-değer Google. O da yönetim olarak kötü. Bundan dolayı oradaki yatırımcılar tarafından sevilmez.

7. VUK 'a göre YDO % 44,23 .

Vergi dairesine %44,23 üzerinden kar gösterip!! beyanname verip vergi veriyor ....

UFRS'ye göre bize zarar mı gösteriyor yeni EM sistemi???
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,265
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    RİVA'ya dikkatinizi çekerim...
    Orada alarkonun hakları var..
    Arşivi kuvveti abiler incelerlerse veya şirkete sorarlarsa bir cevap bulabilirler.
    Bugün bu "hakların devri" için büyük paralar isteyebilir alarko... yani alarkonun özkaynaklarına bakarken RİVA'ya denizin 100m altındaki hazine sandığı gibi bakmaktayım.
    RİVA projesinin tübekar abemin oğlu ilkokula başlamadan kuvveden fiile çıkacağına da inanmaktayım..
    velev ki İMF ile anlaşıldı ülkeye para yağmaya başladı o zaman RİVA da MASLAK da Sarıyer de Antalya da hatta çekmeceler de devreye girer. aksi takdirde ülkede inşaat sektörünün önü pek de açık değil. belki de 6 yılda bir çok şey düzelir inşaAllah ... bakalım o zaman şirket hedef değerinin dörtte birinden fazla olabilir mi değer

Sayfa 223/250 İlkİlk ... 123173213221222223224225233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •