Sayfa 60/236 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1887 madde; 473 - 480 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Cuma günü KAP, tüm gün baskı ve satış altında...ne güzel düzen kurulmuş..

2. Açıklama da utanç verici, daha genişş kitlelere yayılacakmış. Anamıza da sövseydin bari.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

3. Yıllarca koç ve oyak şirketlerini aldım. İlk defa bunu aldım, aldığım günden beri her gün yatırım kapı geliyor , arkasından ortak satışı. Bu hisse boşuna bu piyasa değerinde dolaşmiyor, piyasa bizden iyi biliyor bu holdingi ki almıyor. Yani ne diyelim kendi adıma bile bile lades oldum. İsterse dünyadaki bütün seralari alsın, maliyete gelsin ekrandan bile sileceğim bu ucuz holdingi. Sanki açlıktan ölüyorlar habere hisse satıyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Değerli forumdaşlar;

Dalia'nın sağlığı nasıl? bilen var mı?

2 çocuğu alarkoda çalışıyor. 1'ı yönetimde...
    Bu çocukların vergi yükü olmadan analarının hisselerini devralmalarının yolu, yordamı nedir?
    Var mı bir bilen?
    0101 abi kasim da satarim giderim demistim agustos da bir miktar bosalttim ancak suanda elim satmaya gitmiyor..

Sordugun soruya basima is almayacak sekilde cevap vermek icin yazip yazip siliyorum.

Konu alarko daki dolasim degilde sanki piyasanin genel gidisati ile ilgili.

Vergi konusuna gelince biz bu vatandaslari hic bireysel vergi rekortmeni olarak duyduk mu ? (Eger listeye girdilerse ozur dilerim benim cehaletim)

Leyla hanim ve kardesi de gecende birseyler satmisti.

Olaylari soyle okuyalim, birisinin hisse satmasi icin bir aciklama(bahane ya da sebep) yapmasina gerek yok. Demek ki aciklama yaparsak daha iyi olur diye dusunmusler.

Piyasanin guvenini kaybetmek istemiyorlar diye cikarim yapiyorum buradan

Alarko enerji sirketi olacagiz diyordu ucak isi geldi. Alarko insaattan cikacagiz diyordu tarim isi geldi. Arada kacirdigim farkli sektorler varsa kusuruma bakmayin.

Cenal sebebi ile kac yil surunduk ? Kendimizi paraladik ?

Ytd.

Vergi ile ilgili unutmadan, ayhan yavrucu cok karli gecen bir sene sonunda uzeyir bey'e; bu yil iyi bir temettu dagitiriz demis. Uzeyir bey de; benim ve ishak in paraya ihtiyaci yok para sirkette kalsin sirket guclu olsun.

Gecende avans kar payi acikladilar ve paranin hesaplara yatmasina 4 gun kala bu haber geldi.

Simdi buradan ne anlamamiz gerekli(biliyorum da basima is almak istemiyorum)

5. Alatonlarin 12 milyon lot satisi..
    Dalia nin bugun 4 milyon lot kote etmesi,
    Gecenlerde ,Veledlerin 2 milyon lot kote etmesi benim aklima,dunyadaki butun yahudi asıllı sirketlerden savastaki israil e para istenmesi geliyor sadece..
    Istenir de yani normal,savastayiz bize para yollayacaksiniz denmiştir..

Kafam buna çalışıyor..kötü niyetliyim malesef..

6. mükemmel ülke ama ha, Twittera bakarsan hüstadlar,foncular dinlenip dinlenip Alarko övüyor,
    aynı zamanlarda ortaklar da piyasaya kaktırdıkça mal kaktırıyor. Fıkra gibi valla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,238
    şimdi bana yönetimin adamı diyebilirsiniz... değilim bunu bilseniz de bazen para kaybediyor görünmek insanları yanlış kararkar akmaya zorlayabilir...
    ALARK gerçekten profesyonel yönetim olarak en iyi dönemlerinde. bir yılın hamlesiyle CENAL;n borcu kapanabiliyor. şirket bu para ile agresif yatırımlar yapıyor ve gerçekten geleceğin sektörlerine yatırım yapılıyor...elektrik kömüre dayalı da olsa iyi yatırım idi ve artık sağmal inek...
    Tarım geleceğin sektörü ve bir kaç yıl içinde hisse başı 1 dolar kara tekabül etmesi bekleniyor...
    diğer işlerde bir aksama var gibi mesela taahhüt atakları bıraktı. bir kaç iş daha alınması gerek...

genel kurulda dalia hanımın fırsat yatırımından söz edilmiş ve bunun için % 1 satmıştı hem de düşük fiyatlardan...anlaşılan yetmedi veya ilave finansman sağlayamadılar ki biraz daha satacakmış... aynı şek,ilde ALATONlar da alvimediada yedikleri kazığın bedelini ödediler biraz da biz ödedik... ALARKO gibi bir şirkette % 5 hisse satışı az değil ama normalde fırsattır. eğer ülkemizde halka arzların dibi çıkarılmasaydı veya az çok yabancı girişi olsaydı zaten bu fiyatlarda kalınmaz ve sermaye de olacağı için kimse hisse satmak zorunda kalmayacaktı. belki de sadece sn 101in düşüncesi doğrultusunda satışlar oluşacaktı...

ben kendi adıma yatırımımı yaptım son temettüyü afiyetle yemeyi düşünürken bocalatmaya başladılar. bunca ihtiyaç içinde hisse senedi almayı düşündürüyorlar... al sat yapmıyorum. kafamdaki fiyata gelmeden veya bir şekilde hissette kötü değişimler olmadan ucuz fiyatlarla almaya bakarım satmaya değil...elimde 0 maliyetli ALARKlar var. bu ALARKları alırken az elim titrememişti. hatta 1.7 lerden alamamıştık... o dönemlerde gerçekten daha olumlu düşünebilseydim şimdi çok daha farklı bir yerdeydim... eğer yatırımcı iseniz kapatın ekranı, benim gibi mantar toplamaya gidin... trader olmaya heves edenler gerçekten çoğu zaman baltayı taşa vurmaktalar. lütfen dikkatli olun ve neye yatırım yaptığınızı bilin... bu kişilerin sattıklarıbizim aptallığımız değil bence erittikleri kendi sermayeleri. 3-4 yıl sonra bu yazı burada kalır ise alıntılayıp 3,65 dolardan hisseyi kaçırmışız diyeceklerini düşünüyorum... elbette şimde ALARK 15 dolar olsa satıp bir kısmıyla EREĞLİ bir kısmıyla ŞİŞE alsak ne güzel olurdu ama olmadı. olduğu zaman ise belki diğerleri de iyi fiyatlarda olacaklar...

zinhar yatırım tavsiyesi değildir...

8. Tovbekar abim, zaten bilinçli, kasıtlı,haince satış yapsalar fiyati yukari surerler ,cok rahat 200 lu rakamlara getirirler, haberlerin de etkisiyle,tren e atlayan millete cakarlardi..
    Zaten millet tren e atlamaya bayılır ,borusan dan sonra Alarko da da gayet rahat yapalardi bunu..
    Tarim,depolama,gübre,Çin li ortak ,kazakistan haberleriyle anasini bile bellerlerdi..

Kesinlikle paraya sıkışmıslar,baska açıklamasi yok..

Sayfa 60/236 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •