Sayfa 233/251 ÝlkÝlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon
Arama sonucu : 2007 madde; 1,857 - 1,864 arasý.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Þ.

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,268
     Alýntý Originally Posted by ekserji Yazýyý Oku
    Benim için yazýyorsanýz 2011’den beri borsada islem yapýyorum. Dikkat ederseniz borsadaki paramla dedim tüm paramý burada deðerlendiriyorum demedim. Borsadaki param toplam portföyümün yüzde 20’si anca eder. Þu an borsada fýrsat hissesi olarak deðerlendiriyorum. Herkesin kendi stratejisi kendine tabi. Ben 6 aydan fazladýr bekliyorum, bu son olanlarla da payýmý artýrdým. zamaným bol.
    Saygýlar.
    benim dýþarýdaki alacaklarým ki bakarsýn tahsil edilmeyebilir var bana göre epey bir miktar... arabamý satmaktan vazgeçtim sayýlýr (parayý nasýl deðerlendirebileceðimi bulamadým) kamyon ile idare etmeyi düþünüyordum. geçen yýl ev ve bahçe için epey bir miktar çýkardým ama kendi adýma servetim borsada...
    tamaý ALARKta... maliyetim 143 ten aldýklarým dahil 0... bütün birikimimin kat kat fazlasýný çekip ev ve bahçe aldýðým için kalan servet bedelsiz oluyor...
    oðluma her ay emekli maaþým elverdiðince hisse alýyorum tabii ki ALARK yukarýdaki mesajda yazdým önümdeki fýrsatý ama asýl büyük fýrsatlar geçmiþte miydi bilmem...

unutmadan 1989 yýlýnda alýnan veya alýndýðý düþünülen Ege endüstrler ile baþlayan borsa hayatým var... 2008 yýlýna kadar aptalca batakça traderlýk ne var ne yok borsaya yedirme sonrasýnda ise tövbekarlýk...

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,268
    ne kapanýþ ama klasik ALARK hareketlerine geçmek için biraz daha yüksekte olmamalý mýydý? daha düþme ihtimali var demek ki hem karanlýk oda var yarýn var öbür gün var mý bilmem... ama artýk Genel kurul toplantýsý da olmalý deðil mi? bakalým kap ne zaman gelecek? hatta yetiþtiremedik sonra temettüye karar vereceðiz derler mi? ya da leyla Ablam vedat abim ve Dalia hanýmýn ihtiyacý için çoook yüksek bir temettü koyup satýþtan vaz mý geçerler... beðen beðendiðini, seç seçebileceðini

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,268
    demedim mi karanlýk oda var diye...
    Her yer karanlýk biraz makber dinleyelim bari

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,268
    bizim bakým bitmiþ görünüyor. erkene çekilmiþ daha önce 30 nisana uzatýlmýþtý bakým bitiþi...

Teknikçi arkadaþlar...
    Dip sayýlýr mý burasý?
    Bugünkü mum *doji* sayýlýr mý?

Ne dersiniz?
    Yazdýklarým, paylaþtýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir, herkes kendi kararýný verir.

--2021-2022 yýllarýnda bu hisse için pozitif blac swan olmuþtu...bu durum hayatta ya bir kere gelir ya da iki kere...ya da hiç gelmez...o nedenle kendi baþarýnýz olarak düþünürseniz, ayaklarýnýz yerden kesilir...

--herþeyin en iyisini tek tek almak var iken, kötüleriyle birlikte bütününü almak, daha az temettüye razý olmak ne kadar doðru bir düþünce??

--tavsiye deðeri taþýmaz, farklý bir bakýþ açýsý getirmek için yazýldý.

7.  Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    --2021-2022 yýllarýnda bu hisse için pozitif blac swan olmuþtu...bu durum hayatta ya bir kere gelir ya da iki kere...ya da hiç gelmez...o nedenle kendi baþarýnýz olarak düþünürseniz, ayaklarýnýz yerden kesilir...

--herþeyin en iyisini tek tek almak var iken, kötüleriyle birlikte bütününü almak, daha az temettüye razý olmak ne kadar doðru bir düþünce??

--tavsiye deðeri taþýmaz, farklý bir bakýþ açýsý getirmek için yazýldý.
    Sn hissedaþlar,
    Sizce bu þirketin yýllýk gerçek karý? finansal olarak kaç USD? EM, ya da baþka türlü hiç önemi yok. 250 m USDden az diyen var mý?
    Piyasa deðeri 1.5 milyar USD...

8. Þahsi kanaatim, 2024 yýlý boyunca mevduat faizleri %45 in altýna inemeyecek. Bu hissenin gerçek deðerinin ortaya çýkmasý için piyasaya para akmasý gerekiyor, yabancý geldiðinde faizler düþüþ trendine girdiðinde 5 USD altýnda fiyat bir daha mümkün olmayacak. Çünkü þirketin Özkaynaklarý 2024 sonunda 3 milyar USDye dayanmýþ olacak. Yýllýk karý da sürdürülebilir ve risksiz olarak 300 milyon USDve üzeri olacak...

Sayfa 233/251 ÝlkÝlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •