Sayfa 224/250 İlkİlk ... 124174214222223224225226234 ... SonSon
Arama sonucu : 2000 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kasadaki döviz cinsi likit varlıklar...

2022-2023 arasında USD/TL %56,8 artmış ....

UFRS'ye göre kullanılan YDO % 64,77 ....

Döviz varlıklarından dolayı bilançoda zarar mı yazıyor !!!!!!!!!!!!

Çok güzel sistem...
    Sistemi kurup küçük yatirimciyi

Panikletmeye çalışıyor koftehorlar
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. panik yaptırıp milletin elinden malı kaptılar, şimdide yukarı sürüyorlar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,265
    ALARK yönetimi ve sahipleri bir şekilde şirketin hisse değerlerinin yükselmemesi için her şeyi yapar haldeler... Daha önceleri ALATONların Alvimedia savaşlarına yem olan ALARK, 2022 9 aylıklarda Alparslan Beyle birlikte bir bilanço harcama tekniği oluşturdu... tam ALpaslan Bey faciası atlatıldı şirket yatırımlarla iyi gidiyor derken ( hoş şirketin yatırımlarına bile inana çıkmadı desek yeridir) bir baktık Dalia hanım tombaladan çıkıverdi...ben hisse satıyorum. Alatonlar durur mu onlar da biz de biz de satacağız dediler ve piyasaya ilave %3 hisse verdiler... hadi ihtiyç vardır vs derken bilançolar da iyi giderken hoop bizim gene hisse satasımız geldi savulun deyip gene ortaya çıktılar... artık piyasada inanç kalmadı madem güzel hisse sahipleri neden satıyor teraneleri haklı olarak soru işaretleri doğurdu...

bunlar atlatılamadan yeni bir kriz oluştu. olmayan bir kriz kriz haline geldi... Enflasyon muhasebesi krizi... kimse ne anladı ne dinledi bilinmez ama benim gibi uzun vadeciler bile artık pes etmek üzereler... sosyal medyada yazılanlar doğru ise dökülen dökülene...

soru: hisseleri yüksekten satmak varken neden aşağıdan satmaya razı oluyorlar? pek ala geçen yıl hisseler 200 lere yakın yerlerden satılabilirdi. bu yıl da aynı ivme ile hisse fiyatının 300 leri geçmesi çok mümkündü...maalesef bu yol yerine salakça denilebilecek yollar tutuldu. şimdiki kriz de aynı...bir kaşık suda fırtına koparmak olsa da koptu fırtına...

Yönetim neden sermaye tavanını artırmak ile ilgili girişimleri erken başlatmadı. hoş başlatmasına da gerek yok bu tavan 1 defaya mahsus delinebilir. iyi bir temettü, nakit ve hisse senedi şeklinde, ve güzel bir bedelsiz çok şeyi değiştirebilir... ama sadece seyretmekle yetindiklerine göre galiba bu işin içinden bir çapanoğlu çıkabilir diye beklemekteyim...

etmeyin beyler bayanlar, bu güzelim şirketi ve bu şirkete gerçekten yatırım yapan küçük yatırımcıları mahvetmeyin

4. Geçen hafta 145,40 fiyatı gördü ve kâr satışları geldi. Biraz dinlenip güç topladıktan sonra 145'leri yeniden test edecektir. Biraz dinlenmesinde fayda var bence
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    VUK 'a göre YDO % 44,23 .

Vergi dairesine %44,23 üzerinden kar gösterip!! beyanname verip vergi veriyor ....

UFRS'ye göre bize zarar mı gösteriyor yeni EM sistemi???
    Sn British, Vuk a göre bildirilen kar ne kadar bildirilmiş, teşekkürler .

22101316UG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    ALARK yönetimi ve sahipleri bir şekilde şirketin hisse değerlerinin yükselmemesi için her şeyi yapar haldeler... Daha önceleri ALATONların Alvimedia savaşlarına yem olan ALARK, 2022 9 aylıklarda Alparslan Beyle birlikte bir bilanço harcama tekniği oluşturdu... tam ALpaslan Bey faciası atlatıldı şirket yatırımlarla iyi gidiyor derken ( hoş şirketin yatırımlarına bile inana çıkmadı desek yeridir) bir baktık Dalia hanım tombaladan çıkıverdi...ben hisse satıyorum. Alatonlar durur mu onlar da biz de biz de satacağız dediler ve piyasaya ilave %3 hisse verdiler... hadi ihtiyç vardır vs derken bilançolar da iyi giderken hoop bizim gene hisse satasımız geldi savulun deyip gene ortaya çıktılar... artık piyasada inanç kalmadı madem güzel hisse sahipleri neden satıyor teraneleri haklı olarak soru işaretleri doğurdu...

bunlar atlatılamadan yeni bir kriz oluştu. olmayan bir kriz kriz haline geldi... Enflasyon muhasebesi krizi... kimse ne anladı ne dinledi bilinmez ama benim gibi uzun vadeciler bile artık pes etmek üzereler... sosyal medyada yazılanlar doğru ise dökülen dökülene...

soru: hisseleri yüksekten satmak varken neden aşağıdan satmaya razı oluyorlar? pek ala geçen yıl hisseler 200 lere yakın yerlerden satılabilirdi. bu yıl da aynı ivme ile hisse fiyatının 300 leri geçmesi çok mümkündü...maalesef bu yol yerine salakça denilebilecek yollar tutuldu. şimdiki kriz de aynı...bir kaşık suda fırtına koparmak olsa da koptu fırtına...

Yönetim neden sermaye tavanını artırmak ile ilgili girişimleri erken başlatmadı. hoş başlatmasına da gerek yok bu tavan 1 defaya mahsus delinebilir. iyi bir temettü, nakit ve hisse senedi şeklinde, ve güzel bir bedelsiz çok şeyi değiştirebilir... ama sadece seyretmekle yetindiklerine göre galiba bu işin içinden bir çapanoğlu çıkabilir diye beklemekteyim...

etmeyin beyler bayanlar, bu güzelim şirketi ve bu şirkete gerçekten yatırım yapan küçük yatırımcıları mahvetmeyin
    Tövbekar üstat, şirkete yazık diyorlar. Kendileri eleştiri vs. hiç bir şeyde kabul etmiyorlar. İnanılmaz bir kibir var sanki. Dedikleri tek şey "bizler profesyonel yöneticileriz".

Ama yaptıkları hatayı profesyonel yöneticiler yapmaz.

Benim düşüncem patron satışlar bilerek yapıldığı. Bir de Kap'ların verildiği zamana bakarsanız daha kötü olursunuz. Seans içi.

Ben şirketin iyi ama yönetimin ve patronların kötü olduğunu düşünüyorum. Baksanıza şirket 145 TL , şu an 116 TL. Ceo Ümit bizi yanlış anladı demişti. Benim şirketim ya da benim yöneticisi olduğum şirketin bu kadar değer kaybetse piyasaya yanlış anlaşıldığımı bas bas bağırırım. Ama şirketten çıt yok. Sadece izliyorlar.

Piyasada kendilerine güven yok. Şu an alan küçük yatırımcı bile yatırım için almıyor. Şirket ucuzladığı için alıyor ve yukarıdan satar. Öyle orta vade ya da uzun vade tutmaz. Orta vade ve uzun vadeciyi küstürdüler. Güvensizlik aşıladılar.

Bir şirket ne kadar iyi olursa olsun, şayet yönetim veya Patronlar güvensiz ise o şirkete yatırım ya yapılmaz ya da yapılırken 1000 kere düşünülür.

7.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku

Sayın tovbekar süreci güzel özetlemişsiniz. Ben de nacizane bir katkı yapmak isterim.

Sosyal medyada yazılanlar doğru maalesef. Çok uzun zamandır Alark yatırımcısı olup yüksek miktarda hisse taşıyan birçok yatırımcı cuma günü itibari ile hisse ile vedalaştılar. Özellikle fonların yüksek montanlı olduğunu düşündüğüm satışlarını çarşamba günü takas değişiminde göreceğiz.

Cuma günü 45 milyon lotluk hacim gerçekleşti. Çok uzun zamandır yaşanan en yüksek hacim. Yüksek oranlarda satış yapılırken birileri de bu satışı karşıladı. Hisse tüm gün tabanda dolaşırken, malını satmak isteyen herkesin malını aldılar. Bu
    durum pozitif olarak değerlendirilebilir olumlu bakmak isteyenler için.

Yatırımcı ilişkilerinin teyit ettiği bilgiye göre, patronlar için yasaklı dönem sona erdi ve artık istedikleri zaman satışlarını yapabilir durumdalar ancak daha önce satış yaptıkları USD fiyatların da altında satmak istemedikleri ima edilmiş olabilir. Buna göre değerli patronların daha önceki satışları hakkında bilgi vermek gerekirse,

Dalia Garih, 5.22 milyon lotu 3.64 USD ortalama ile
    Leyla Alaton 6.14 milyon lotu 4.34 USD ortalama ile
    Vedat Alaton 6.14 milyon lotu 4.34 USD ortalama ile satmışlardır.
    Bu mesajı yazdığım sıralarda hisse fiyatı 3.56 USD civarında. 2024 yılı içinde gördüğü USD zirvesinin %22 altında fiyatlanıyor. Aynı zamanda dolar bazında Eylül 2022 fiyatlarında. Uzun zamandır elinde bulunduranlar için enflason dahil edildiğinde dolar bazında çok ciddi bir kayıp.

Bu dönem tam olarak sizin de bahsettiğiniz Alparslan bey vakasına denk geliyor. Üzerine gelen patron satışları da tuzu biberi oldu. Sadece 2023 yılı içerisinde 17.5 milyon lot sattılar. 2023 yılını patronlar yemişti, 2024 yılını da maalesef yönetimin beceriksizlikleri heba edecek gibi görünüyor.

Cuma günü sunuma 4 kişi çıktılar. Bana sorarsanız, bu 4 kişiden CEO haricindekilerin istifa etmeleri ya da görevden alınmaları gerekir. Sunum açılışında CEO nun ilk konu olarak şubat toplantısındaki enf.muh. etkisini dile getirmesi ve mali işler grup başkanını sunuma getirmesi, kendisinin yanlış yönlendirildiğine dair bir mesajdı bence. Mali işlerden sorumlu şahsın sorulara verdiği yetersiz yanıtlar ve konusuna
    hakim olmadığı görünümü şirket adına çok üzücü. Mehmet bey, 1989 yılında Hesap Uzmanı, 1997 - 2004 yıllarında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, 2005 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Yönetimi Daire Başkanı olarak görev yapmış. Enflasyonu ve muhasebesini iliklerine kadar yaşamış kendisi önceki görevinde ancak belki de heyecandan olabilir sorulara tatmin edici cevaplar kesinlikle
    veremedi.

Mali İşler Grup Başkanı Mehmet Ahkemoğlu, enflasyon muh. sürecinde CEO yu yanlış yönlendirdiği ve bilançonun gece 3 te gönderilerek bilanço sonuçlarının sağlıksız fiyatlanmasına sebep olduğu için görevden alınmalıydı.
    Strateji ve iş Geliştirme Grup Başkanı Alpaslan Serpen'in 2022 sonunda istifa etmesi gerekirdi.
    Yatırımcı İlişkileri Direktörü Özgür Kalyoncu'nun, bir youtube yayınına çıkarak patronlara hisselerinisatmalarını ben söyledim dediği gün görevden alınması gerekirdi. Güya, işleme açık hisse sayısını artırarak değeri tabana yayacaklardı.

Şirket bu süreci çok daha iyi yönetebilirdi. Şubat ayında bir guidance vermişsiniz. Önünüze gelen sonuçlar verdiğiniz guidance ın yarısı çıktıysa, bu bilançoyu gece 3 te yollamazsınız. İnsanlar sabah uyanıp bu manzara ile karşılaştıklarında ne yapmalarını bekliorsunuz? Gece 3 te bilanço göndermek yerine, sabah piyasa açılmadan önce bir kap atar, faaliyet raporunda tespit edilen bazı hatalar sebebi ile bilançonun akşam 6
    da açıklanacağını, analist toplantısının da saat 7 de yapılacağını bildirebilirlerdi. Sunumda enf.muh. etkisini ellerinden geldiğince anlatıp, en azından insanların bilançoyu haftasonu 2 gün hazmetmelerine izin verilebilirdi. yönetim süreci aynen devam ettirip, damage control yapmayı tercih etti. Bana kalırsa, beceremediler. Cuma ve bugün hisse fiyatında yaşanan düşüş bilançodan çok şirkete olan güvenin
    sarsılmasından da değil, yok olmasından kaynaklanmaktadır. Koca holding, patronları ile sarstığı piyasa güvenini, yönetim kadrosu ile yok etmiş gözüküyor. Buradan nasıl toplarlar bilemem ancak Alarko holdingde yaşanan son 19 aylık süreç uzun zaman unutulmayacak kanaatindeyim.

8. Böyle hacimli gelmesi hoş değil.Tepki bile yapamıyoruz.Ceo muz sağolsun

Sayfa 224/250 İlkİlk ... 124174214222223224225226234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •